Μια γνώμη για το νέο μου site παιδιά

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
higuruhere

Δημοσίευση από higuruhere » 09 Δεκ 2015 20:50

gvre έγραψε:Συμφωνώ με τον webdevgr. Ελπίζω ο μάγκας developer που αναφέρεις να μην έχει σχέση με τον guru που σου είπε να μη χρησιμοποιήσεις βάση δεδομένων :)

ax ax ax ax ολα τα φρουτα εδω μαζευονται?

λοιπον τι λες θα κανουμε μια συγκριση database vs file system σε 1000, 2000, 1000000 εγγραφες οτι πεις εσυ.

και να σου πω αυτα που λες τα διαβασες καπου? τα δοκιμασες? στα ειπανε? πηγες σε κανενα συνεδριο παπαρολογιας ? πληρωσες για να σου πουνε αυτες τις μαλακιες? η ηταν δωρεαν.

τωρα τι λες θα παιξουμε μαζι λιγο μπαλιτσα ετσι για να γνωριστουμε μιας και εκανα τον κοπο να γραφτω? η θα συνεχισεις να μιλας με τον φιλο μου?

πειρμενω κανενα challenge εχεις κατι στο νου η να σου βαλω εγω καμια δουλιτσα μιας και βλεπω εχεις το θρασσος να κατασκευυαζεις ιστοσελιδες.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 09 Δεκ 2015 20:53

Να υποθέσω είσαι ο φίλους του kostasmm και γράφτηκες στο forum μόνο για να δείξεις ότι την έχεις πιο μεγάλη.

Εντάξει κέρδισες την έχεις πιο μεγάλη, που να τις βγάζουμε τώρα μέσα στο κρύο!

higuruhere

Δημοσίευση από higuruhere » 09 Δεκ 2015 20:58

webdevgr έγραψε:Να υποθέσω είσαι ο φίλους του kostasmm και γράφτηκες στο forum μόνο για να δείξεις ότι την έχεις πιο μεγάλη.

Εντάξει κέρδισες την έχεις πιο μεγάλη, που να τις βγάζουμε τώρα μέσα στο κρύο!
Μπα εδω εισαι εσυ?
εγω νομιζα ειχες λακισει υστερα απο την ερωτηση που σου εκανε ο κοστασμ και σου ζηταγε εμπρακτος να του δειξεις κατι απο αυατ που προτεινες.

βλεπω τα αντανακλαστικα σου ειναι γρηγορα οταν σας την λενε ε?
Η ακομα ψαχνεις για καποιο eshop που να ειναι fast??

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 09 Δεκ 2015 21:03

Ναι άλλη δουλειά δεν είχα, θα καθόμουν να αποδείξω στο κάθε άσχετο ότι η γη είναι στρόγγυλη.

Εδώ είναι forum και βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Δεν είναι πίστα για κόντρες. Αν θέλει αποδείξεις για το χ ή το ψ ο κουβαρντάς ο φίλος σου να πάει σε καμιά εταιρεία να του φτιάξει eshop της προκοπής κι όχι να παλεύει στήσει μαγαζί μέσα από τα forums

Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σας. Αν και μάλλον ο ίδιος άνθρωπος είσαι με δύο προφίλ. Η Δελλαπορτίαση είναι κοινή ασθένεια στους νεοέλληνες!

higuruhere

Δημοσίευση από higuruhere » 09 Δεκ 2015 21:07

webdevgr έγραψε:Ναι άλλη δουλειά δεν είχα, θα καθόμουν να αποδείξω στο κάθε άσχετο ότι η γη είναι στρόγγυλη.

Εδώ είναι forum και βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Δεν είναι πίστα για κόντρες. Αν θέλει αποδείξεις για το χ ή το ψ ο κουβαρντάς ο φίλος σου να πάει σε καμιά εταιρεία να του φτιάξει eshop τις προκοπής κι όχι να παλεύει μαγαζί μέσα από τα forums

Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σας. Αν και μάλλον ο ίδιος άνθρωπος είσαι με δύο προφίλ. Η Δελλαπορτίαση είναι κοινή ασθένεια στους νεοέλληνες!

παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες παπαριες

κατι αλλο εχεις να μας πεις?
Σε ρωτησε κατι ο kostas m.

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 09 Δεκ 2015 21:28

higuruhere έγραψε:
gvre έγραψε:Συμφωνώ με τον webdevgr. Ελπίζω ο μάγκας developer που αναφέρεις να μην έχει σχέση με τον guru που σου είπε να μη χρησιμοποιήσεις βάση δεδομένων :)

ax ax ax ax ολα τα φρουτα εδω μαζευονται?

λοιπον τι λες θα κανουμε μια συγκριση database vs file system σε 1000, 2000, 1000000 εγγραφες οτι πεις εσυ.

και να σου πω αυτα που λες τα διαβασες καπου? τα δοκιμασες? στα ειπανε? πηγες σε κανενα συνεδριο παπαρολογιας ? πληρωσες για να σου πουνε αυτες τις μαλακιες? η ηταν δωρεαν.

τωρα τι λες θα παιξουμε μαζι λιγο μπαλιτσα ετσι για να γνωριστουμε μιας και εκανα τον κοπο να γραφτω? η θα συνεχισεις να μιλας με τον φιλο μου?

πειρμενω κανενα challenge εχεις κατι στο νου η να σου βαλω εγω καμια δουλιτσα μιας και βλεπω εχεις το θρασσος να κατασκευυαζεις ιστοσελιδες.
Πλάκα έχετε ορισμένοι. Αφού είσαι τόσο guru, κάνε μια σύγκριση μεταξύ flat files και relational databases και στείλε τα αποτελέσματα.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Δεκ 2015 22:07

kostasmm έγραψε:οσον αφορα την ταχυτητα δεν εχει καμια σχεση αν ειναι Dedicated , vps, or shared hosting σημασια εχει ποσο "ΜΑΓΓΑΣ" ειναι ο developer και πως διαχειριζετε τα αρχεια του
Σωστά, δεν έχει σημασία αν θα είναι παπάκι, πόρσε ή νταλίκα.
Αρκεί να έχεις οδηγήσει ποδήλατο στην αυλή σου!

Τέτοιους μάγκες θέλει το Internet!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Δεκ 2015 22:42

higuruhere έγραψε:παπαριες
Ban
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

neaegnatia

Δημοσίευση από neaegnatia » 11 Δεκ 2015 21:49

λοιπόν η πρόταση μου είναι ότι εάν θες κάτι που να έχεις 10000 προϊόντα και όχι σε dedicated server αλλά σε έναν απλό vps μπορείς να φτιάξεις ένα theme woocommerce όμορφα και ωραία και με υποστήριξη w3 total cache να είσαι υπερτέλεια. Το θέμα είναι πως φτιάχνεται κάτι για παράδειγμα εάν φτιαχτεί κάτι που να φορτώνει μόνο ένα αρχείο css ένα js στην πρώτη σελίδα να μην φορτώνει 100 φωτογραφίες αλλά 6 η 7 να μην χρησημοποιεί images για πράγματα που γίνονται με css τότε δεν μπορεί ένα site σε έναν κανονικό server να είναι αργό. Το θεμα είναι πως θα το φτιάξεις. Εάν αγοράσεις ένα έτοιμο theme πάρε ένα οποιαδήποτε theme από το themeforest και απλά πρέπει εάν θές πάνω από 300-400 προϊόντα να το κάνεις λίγη custom δουλειά. Εάν δεν ξέρεις να το κάνεις τότε απευθύνσου σε κάποιον επαγγελματία γιατί ξέρεις ότι ως επαγγελματίας ότι ότι δεν ξέρουμε να κάνουμε πολύ απλά το δίνουμσε σε κάποιον που ξέρει γιατί εάν το κάνουμε κακό δεν είναι ότι δεν κερδίζουμε απλά αλλά χάνουμε κιόλας.

ns5

Δημοσίευση από ns5 » 16 Ιαν 2016 20:50

kostasmm έγραψε:Μπορείς να μου δωσεις ένα link με κάποιο site Που να δουλευει open-cart με καποιο e-shop ?
Θέλω να δω την ταχυτητα του και την ευκολία του.
Έχεις καποιο παραδειγμα να το δω στην πράξη γιατι τα περισσοτερα σέρνονται!?
:D Καλησπέρα στην παρέα ρίξε μια ματιά εδώ http://www.michele.gr/

neaegnatia

Δημοσίευση από neaegnatia » 17 Ιαν 2016 13:31

Τέλος φίλε μου δεν είναι 2 κιλά ντομάτες οι ιστοσελίδες ή ένας καναπές γωνία για να σου δώσουμε link και να δεις. Πας σε κάποιον σωστό επαγγελματία πληρώνεις αρκετά καλά και ανάλογα με το ποσό της πληρωμής και το πόσο καλός είναι αυτός που δίαλεξες έχεις το ανάλογο αποτέλεσμα...
Υ.γ ωραίο το theme του opencart από bossthemes:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες