Πρόσβαση σε domain όταν ο registar δεν απαντάει

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
demiscy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από demiscy » 16 Φεβ 2016 17:48

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αποκτήσω πρόσβαση στα domains μου που αποκτήθηκαν από τρίτο πρόσωπο που δεν μου απαντάει στα μαιλ μου και τα έχει κάνει μέσω iphost.gr που ούτε και αυτή απαντάει;

Συγκεκριμένα τα domains ένα .eu και ένα .info μου ανήκουν όπως αναφέρεται και στο whois αλλά δεν έχω πρόσβαση στη iphost λόγω του ότι κάποιος άλλος μου τα δημιούργησε και ούτε και αυτή απαντάει στα support ticket μου εδώ και 2 μέρες.

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 16 Φεβ 2016 19:47

Για το .eu εφόσον είναι στο όνομα σου και στο email σου, μπορείς από εδώ :

https://enduser.eurid.eu/en/user/login?next=/en/

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 16 Φεβ 2016 21:42

Καλησπέρα,

Είσαι σίγουρος πως η iphost δεν απαντάει στα e-mail σου; Δοκίμασες να τους πάρεις τηλέφωνο να δεις τι θα σου πουν;

Για το .eu θα ακολουθήσεις τη διαδικασία που ανέφερε ο platongr πιο πάνω, εφόσον το e-mail επικοινωνίας είναι δικό σου. Σε περίπτωση που δεν είναι δικό σου τότε ενημέρωσε με με PM για να σε προωθήσω στον Liaison manager της Ελλάδας για να εξυπηρετηθείς περαιτέρω.

Σχετικά με το .info domain, αν κάνεις whois το domain θα δεις με ποιον καταχωρητή συνεργάζεται η iphost. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους και να αναφέρεις το πρόβλημα σου, ώστε να σε εξυπηρετήσουν απευθείας αυτοί.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

demiscy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από demiscy » 17 Φεβ 2016 17:01

Ευχαριστώ platongr ακολούθησα την διαδικασία μέσω EURid και μπορώ από κει να αρχίσω τη διαδικασία μεταφορά του domain μου σε καλύτερο πάροχο...

gvard... από whois βλέπω κάποιο registar onlinenic και δεν η σελίδα τους δεν πολυβοηθάει; υπάρχει κάτι παρόμοιο όπως eurid για .info;

Δεν έχω πάρει τηλ στη iphost ακόμη αλλά μάλλον θα το πράξω... Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
iphost
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iphost » 18 Φεβ 2016 10:37

καλημέρα σας,
δεν μπόρεσα να βρω κανένα request αναπάντητο 2 ημέρες, ούτε καν μιας ημέρας.

αν θέλετε πέστε μου με pm το email που κάνατε το request.

demiscy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από demiscy » 18 Φεβ 2016 11:24

iphost τηλεφώνησα χθες και λύθηκε η παρεξήγηση και πήρα και απάντηση σε μαιλ από τη φόρμα επικοινωνίας σας...

Το θέμα θεωρείται λήξαν για τώρα μιας και μετά από επικοινωνία αν σου ανήκουν τα domains μπορεί η iphost να στα ξεκλειδώσει για μεταφορά σε άλλο registar ή να σου δημιουργήσει άλλο λογαριασμό για διαχείρηση...

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και ελπίζω το thread να παραμείνει για μελλοντικούς φίλους που θα έχουν τέτοιες ερωτήσεις...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες