Χρησιμοποιείτε κάποιο online Task manager ?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Lykos22

Δημοσίευση από Lykos22 » 03 Μαρ 2016 00:10

Έχετε να προτείνετε κάποιο webapp για διαχείρηση των διαφορων task ή project που έχετε να κάνετε - κάτι σαν project/task management δηλαδή - και να χρησιμοποιείτε για την προσωπική σας χρήση πάνω στη δουλειά σας ?

Προσωπικά έχω δουλέψει με τα παρακάτω δύο πιο παλία

https://kanbanflow.com/features

https://toggl.com

Το πρώτο το είχα βολευτεί αρκετά με τη διαχείρηση των tasks μου, όπως φαίνεται και στο 1ο screenshot, καθώς επίσης χρησιμοποιούσα αρκετά και το timer (5ο screenshot).

Το δεύτερο το χρησιμοποιούσα για να υπολογίζω πόσο χρόνο μου έτρωγε συνολικά ένα project ή task.

Ιδανικά θα΄ηθελα να δω αν υπάρχει κάτι παρόμοιο που να συνδυάζει μαζί αυτά που σας ανέφερα, αντί να τα έχω σε δύο ξεχωριστα, καθως επίσης να είναι εύχρηστο.

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 03 Μαρ 2016 10:55

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 03 Μαρ 2016 13:21

Εδώ και 1 χρόνο περίπου, με έχει κερδίσει το Trello, όπου οργανώνω (με διάφορους) τρόπους όλα μου τα projects (προσωπικά και μη). Αρκετός κόσμος το χρησιμοποιεί και σαν ομαδικό tool, αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω έτσι.

Επίσης, αν και δεν είναι project management tool, χρησιμοποιώ πολύ και το Evernote, κυρίως για σημειώσεις (από meetings, για documentation, κλπ) που δε χωράνε ή δεν ταιριάζει να μπουν στο Trello.

Τέλος, άξια αναφοράς και τα Google Docs, Sheets, κλπ. Μας έχουν λύσει τα χέρια σε περιπτώσεις που χρειάζεται να δουλέψουμε 2+ άτομα πάνω στο ίδιο κείμενο/spreadsheet.

Ό,τι και να έχω δοκιμάσει πάντως, τίποτα δεν έχει κερδίσει το "μολύβι και χαρτί" για την οργάνωση της τρέχουσας μέρας, γρήγορες σημειώσεις, κλπ. Έχω πάντα ένα σημειωματάριο δίπλα μου.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 23 Μαρ 2016 15:14

Το Ms onenote εδω και χρόνια και μπορω να πω οτι ειναι ισως το καλυτερο που εχω χρησιμοποιήσει, και η καλύτερη μακραν εφαρμογή που εχει δημιουργήσει η MS.
Σε συνδιασμο με το outlook και καποια plug ins για ming mapping (OneNote Gem)
Εικόνα
Ειναι οτι πρέπει.

Και καποια απλα templates για project/task management για το ON:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Προσωπικα το evernote δε με βολευει καθολου. Απο τα χειροτερα προγραμματα του ιδους του
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες