Διαφημιστικά δίκτυα για ajax websites

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikpe80

Διαφημιστικά δίκτυα για ajax websites

Δημοσίευση από nikpe80 » 13 Μαρ 2016 11:45

Χαιρεται!

Εχω ενα website (στα ελληνικα) στο οποιο χρησιμοποιω ajax και history.pushState για την εμφανιση περιεχομενου.
Η δομη του ειναι καπως ετσι:
Εικόνα

Οταν ο χρηστης κανει κλικ σε εναν (εσωτερικο) συνδεσμο, τοτε φορτωνεται το νεο περιεχομενο (μεσω ajax) στο main. Ταυτοχρονα αλλαζει και η url μεσω του history.pushState (δηλαδη απο www.site.com/url/one/ αλλαζει σε πχ www.site.com/url/four/).
(Αυτο το λεω για να επισημανω οτι δεν χρησιμοποιω hashbangs #! κλπ, οποτε μια νεα προσβαση στην σελιδα μπορει να γινει αμεσα)
Τα header/footer παραμενουν παντα ιδια.

Το θεμα ειναι οτι το adsense δεν επιτρεπει ajax websites (https://www.google.gr/search?q=google+ajax+adsnese) οποτε θα πρεπει να το αφαιρεσω (προς το παρον το site μου δεν χρησιμοποιει αυτην την ajax δυνατοτητα).

Η ερωτηση μου ειναι, εχετε υπ'οψιν καποιο αλλο - καλο - δικτυο που να δεχεται ajax websites?
Δεν ενδιαφερομαι για δικτυα με pop-up/pop-under τυπου διαφημισεις, η διαφημισεις που να δειχνουν image με κειμενο 'Download Now' κλπ... Θελω normal οπως το adsense.
Βρηκα το media.net που παρεχει απο yahoo/bing αλλα θελει να ειναι στα αγγλικα το site.

Εχει κανεις κατι να μου προτεινει;

edit: Να επισημανω οτι ο κωδικας διαφημισεων βρισκεται μεσα στο main, οποτε αν καποιος ειχε αμεση προσβαση στο www.site.com/url/one/ η στο www.site.com/url/four/ τοτε θα εβλεπε κανονικα την διαφημιση. το θεμα μου ειναι οτι οταν αντικατασταθει το περιεχομενο του main με το νεο που θα φορτωθει μεσω ajax, θα πρεπει να εμφανιστει νεα διαφημιση οπως θα εμφανιζοταν αν δεν υπηρχε η ajax φορτωση, αλλα φορτωνοταν κανονικα η σελιδα..
Συνημμένα
domi.png
domi.png (3.89 KiB) Προβλήθηκε 11539 φορές
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες