Αναζητηση ομαδας για web-app

Ψάχνετε να βρείτε συνεργάτες ή επενδυτές για κάποιο project σας; Αυτή η περιοχή είναι για εσάς. Έχετε όλα τα στοιχεία του project σας έτοιμα, γιατί θα σας τα ζητήσουν.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
bab

Δημοσίευση από bab » 24 Μαρ 2016 22:14

Αναζητω δημιουργικους, καινοτομους, εμπειρους web και app developers στην Αθηνα
για να δημιουργησουμε μια ομαδα που θα υλοποιησει καινοτομες και κερδοφορες ιδεες
που εχουμε για site kai apps μοιραζοντας τα μελλοντικα κερδη.
Εκτος από την εμπειρια θα πρεπει να εχετε πραγματικη διαθεση και ορεξη για δουλεια.

ailouros

Δημοσίευση από ailouros » 24 Μαρ 2016 23:50

Πληρώνεις; Ή θα τα πάρουν έναντι; Και πως διασφαίζονται; Θα είναι ας πούμε μέτοχοι στην εταιρία;

bab

Δημοσίευση από bab » 31 Μαρ 2016 19:11

μοιραζοντας τα μελλοντικα κερδη, τι δεν καταλαβαίνεις?
Δεν εχω εταιρια. Παιδια οποιος ενδιαφερεται προσωπικο μυνημα.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 01 Απρ 2016 09:23

Με λίγα λόγια, εσύ έχεις μια (κατά τη γνώμη σου) super duper idea
Επειδή όμως δεν έχεις μία για να την υλοποιήσεις μόνος σου (πληρώνοντας τον/τους devs) παίρνοντας και το ρίσκο της αποτυχίας της ΔΙΚΗΣ σου ιδέας, έρχεσαι και λες:
Ελάτε να υλοποιήσουμε μαζί την ιδέα ΜΟΥ, και αν έχουμε κέρδη τα μοιραζόμαστε!
Αν δεν έχουμε κέρδη, ΕΣΕΙΣ δουλέψατε ΤΖΑΜΠΑ και εγώ κατάλαβα πως η ιδέα ΜΟΥ ήταν αποτυχημένη!

:hammer: :hammer: :hammer:

bab

Δημοσίευση από bab » 01 Απρ 2016 13:37

Προφανώς κάποιος που δεν θα του αρέσει η ιδέα μου δεν θα κάτσει να δουλέψει τσάμπα όπως λες, έτσι δεν είναι? Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το θέμα σου? Μάλλον έχεις άπλετο χρόνο να για super duper κουβεντολόι στο φόρουμ.
Όπως καταλαβαίνει κάποιος από την ανάρτησή μου ψάχνω άτομα για να δημιουργήσω για ομάδα για να υλοποιήσει ιδέες που ΕΧΟΥΜΕ, δηλαδή όχι μόνο τις δικές μου αλλά και όλων στην ομάδα. Επίσης τη ‘’μια’’ την έχω, δηλαδή τα χρήματα για να πληρώσω κάποια εταιρία, αλλά έχω επιλέξει την ιδέα της ομάδας. Δεν το σκέφτομαι σαν κάτι το προσωρινό αλλά μια πιο μακροχρόνια συνεργασία πάνω σε ένα αντικείμενο που με ενδιαφέρει.

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lefta4klik » 01 Απρ 2016 14:34

Απλά να ξέρεις ότι δεν θα βρεις έμπειρους προγραμματιστές για αυτό που θες. Αν είσαι τυχέρος και βρεις μερικούς σε αρχάριο επίπδεο καλά θα είναι...

ailouros

Δημοσίευση από ailouros » 02 Απρ 2016 16:43

Δεν θέλω να σε προσβάλλω, αλλά από ιδέες είναι γεμάτος ο τόπος. Ο καθένας εδώ μέσα έχει τουλάχιστον πενήντα ιδέες για projects. Πρέπει να βρεις να προσφέρει και κάτι πιο χειροπιαστό. Δεν έχεις λεφτά; Βάλε γνωριμίες. Βάλε χώρο για εργασία. Βάλε δυνητικό πελατολόγιο που έχεις προσεγγίσει και θα έδειχναν ενδιαφέρον να πληρώσουν αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Το έχω μια ιδέα και περιμένω συνεργάτες για να γίνουμε το επόμενο Facebook δεν δουλεύει στον πραγματικό κόσμο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Επενδυτών ή Συνεργατών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες