Φτιάξε εφαρμογές για WP, Android και iOS με το Xamarin και το Visual Studio Δωρεάν!

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Φτιάξε εφαρμογές για WP, Android και iOS με το Xamarin και το Visual Studio Δωρεάν!

Δημοσίευση από cordis » 04 Απρ 2016 19:28

Μετά την δωρεάν έκδοση του Visual Studio Code που σου επιτρέπει να γράψεις κώδικα σε Windows, OS X ή ακόμα και Linux στην Build 2016 πριν μερικές ημέρες ανακοίνωσε και την δωρεάν διάθεση του Xamarin.

Τι είναι ακριβώς Xamarin; Είναι ένα φανταστικό εργαλείο που έχει κάνει όλη τη δουλειά και μας επιτρέπει να γράψουμε μια εφαρμογή για κινητά ή ταμπλέτες σε C# και να τρέξει όπως είναι σε οποιοδήποτε. Αλλά είναι και κάτι παραπάνω από αυτό. Και εδώ και μερικές ημέρες είναι δωρεάν!

Και το Visual Studio Code;

Είναι ένας editor για οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού σε οποιοδήποτε OS
Υπάρχει για Mac OS X, Linux και Windows — υποστηρίζει πάνω από 30 programming languages. Έχει γίνει optimized για το μοντέρνο web dev και είναι Open Source.

Μάθε περισσότερα για το Visual Studio Code.
Συνημμένα
xamarin-4platforms12.jpg
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dream81

Δημοσίευση από dream81 » 18 Ιουν 2016 01:49

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 18 Ιουν 2016 14:26

Εγω προσπαθώ να βάλω στις συνήθειές μου το VS code για typescript κυρίως και είμαι αρκετά ευχαριστημένος απλά ακόμα δεν έχει γίνει default για διάφορους λόγους. Για xamarine δεν έχω άποψη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης