Συνεργασία μεγάλης fb σελίδας με ειδησεογραφικό site

μόνο για facebook fan pages

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Vicky Aparadekti

Δημοσίευση από Vicky Aparadekti » 26 Οκτ 2016 00:09

Γεια σας, διαθέτω μεγάλη σελίδα στο fb (143.000) με την οποία ασχολούμαι ενεργά τα 6 χρόνια λειτουργίας της. Δεν πωλείται, αλλά ούτε θα ήθελα να την ενοικιάσω καθώς κάθε δημοσιευση ειναι ελεγχόμενη και προγραμματισμένη από εμένα (συγκεκριμένες ώρες φωτογραφίες, συγκεκριμένες άρθρα κλπ) για να κρατώ το ενδιαφέρον των μελών και την απήχηση ψηλά.

Συνεργαζόμουν με ειδησεογραφικό site στο οποίο έγραφα η ίδια άρθρα και τα δημοσιευα αντίστοιχα στη σελίδα μου. Από 100 το πολυ 200 εμφανίσεις τη μέρα βρέθηκε με σταθερα 2-3.000, τις καλές μέρες έφτανε 5.000 μέχρι και 8 εως 10.000 κάποιες φορές! Φυσικά ανεβηκε στην alexa και οι διαφημιστές πολλαπλασιάστηκαν. ;)

Aναζητώ λοιπόν τέτοιου είδους συνεργασία, αν υπάρχει κάποια σοβαρή πρόταση παρακαλώ στείλτε μου προσωπικό μήνυμα. Το κοινό της σελίδας είναι κυρίως 18-34, κατά 80% γυναίκες.

nikostakis

Δημοσίευση από nikostakis » 26 Οκτ 2016 14:06

Vicky Aparadekti έγραψε:Γεια σας, διαθέτω μεγάλη σελίδα στο fb (143.000) με την οποία ασχολούμαι ενεργά τα 6 χρόνια λειτουργίας της. Δεν πωλείται, αλλά ούτε θα ήθελα να την ενοικιάσω καθώς κάθε δημοσιευση ειναι ελεγχόμενη και προγραμματισμένη από εμένα (συγκεκριμένες ώρες φωτογραφίες, συγκεκριμένες άρθρα κλπ) για να κρατώ το ενδιαφέρον των μελών και την απήχηση ψηλά.

Συνεργαζόμουν με ειδησεογραφικό site στο οποίο έγραφα η ίδια άρθρα και τα δημοσιευα αντίστοιχα στη σελίδα μου. Από 100 το πολυ 200 εμφανίσεις τη μέρα βρέθηκε με σταθερα 2-3.000, τις καλές μέρες έφτανε 5.000 μέχρι και 8 εως 10.000 κάποιες φορές! Φυσικά ανεβηκε στην alexa και οι διαφημιστές πολλαπλασιάστηκαν. ;)

Aναζητώ λοιπόν τέτοιου είδους συνεργασία, αν υπάρχει κάποια σοβαρή πρόταση παρακαλώ στείλτε μου προσωπικό μήνυμα. Το κοινό της σελίδας είναι κυρίως 18-34, κατά 80% γυναίκες.
mpoeis na deis pn sou esteila

Xps

Δημοσίευση από Xps » 26 Οκτ 2016 16:04

Έχεις PM.

Vicky Aparadekti

Δημοσίευση από Vicky Aparadekti » 31 Οκτ 2016 19:20

Αναζητώ συνεργασία με ειδησεογραφικό site για προώθηση των άρθρων σας μέσω της σελίδας μου, όποιον τον ενδιαφέρει ας μου στείλει μήνυμα.

Vicky Aparadekti

Δημοσίευση από Vicky Aparadekti » 03 Νοέμ 2016 11:14

Καλημέρα! 8)
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα μηνύματα που μου στείλατε. Εκείνο που αναζητούσα (επειδή οι περισσότεροι δεν καταλάβατε) ήταν εργασία ως αρθρογράφος σε ειδησεογραφικό site και προώθηση των άρθρων στη fb σελίδα μου, ή μόνο προώθηση των άρθρων του site απο μένα αλλά χωρίς να τα γράφω εγώ.

Όμως επειδή τα δεδομένα άλλαξαν καθώς βρήκα δουλειά που απαιτεί πάρα πολλές ώρες και δεν θα έχω χρόνο για να προωθώ η ίδια άρθρα, θα ήθελα ένα καλό site για εν μέρει ενοικίαση της σελίδας:

~ Η σελίδα είναι η facebook.com/MonimaEroteumenoi
~ Η απήχηση είναι ψηλά, περίπου 1000 νέα likes προστίθενται κάθε εβδομάδα
~ Ενοικίαση μεν, όχι όμως ατελείωτο ποστάρισμα άρθρων/σπαμ που κουράζουν τους φανς. Έχω δει πολλές μεγάλες σελίδες που έχουν πωληθεί ή ενοικιάζονται σε sites, ποστάρονται συνεχώς αποκλειστικά και μόνο άρθρα και η απηχηση πεφτει στα τάρταρα. Χωρίς απήχηση, κανείς δεν βλέπει τίποτα. Οπότε μια σελίδα με 150,000 φανς που κανείς δεν βλέπει τις δημοσιευσεις κατ'εμέ είναι άχρηστη. ΑΡΑ:
~ 1-2 άρθρα το πολύ την ώρα, το υπόλοιπο περιεχόμενο (εικόνες, βιντεο κλπ) θα το διαχειρίζομαι εγώ. Αυτό είναι καλό για τον διαφημιστή και τον συμφέρει, δεν νομίζω ότι θα ήθελε κανείς να πληρώνει ένα fb page χωρίς να του αποδίδει...αναγνώστες και επισκεψιμότητα επιδιώκουμε. :wink:
~ Η τιμή είναι €4 τη μέρα, όποιος ενδιαφερόμενος ας μου στείλε Π.Μ. με το λινκ του.
~ Θα επιλέξω ένα καλό & σοβαρό site (ή blog), που το περιεχόμενό του & η θεματολογία του να συμβαδίζει με το κατά 80% γυναικείο κοινό της σελίδας μου, lifestyle, επικαιρότητα, μόδα κλπ. Παρακαλώ πολύ όχι sites με μουφα ειδήσεις ή τίγκα στο bannerάκι που ψάχνεις το άρθρο σαν καρφίτσα στα άχυρα. Επίσης ιδανικό να εμφανίζεται σωστα σε κινητά, αφου το κοινο της σελίδας μπαίνει κυρίως από κινητά και τάμπλετς.

Αυτά τα ολίγα. :D

Vicky Aparadekti

Δημοσίευση από Vicky Aparadekti » 28 Νοέμ 2016 21:08

UPDATE: Ενοικίαση 3€ - εως 5 άρθρα/την ημέρα

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 29 Νοέμ 2016 07:02

Vicky Aparadekti έγραψε:UPDATE: Ενοικίαση 3€ - εως 5 άρθρα/την ημέρα
Όχι ότι ενδιαφέρομαι, αλλά FB page που το κοινό του μαζεύτηκε κυρίως από διαγωνισμούς με iPhone κτλ, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Αυτό το λέω για να προσέξουν οι μελλοντικοί αγοραστές
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Vicky Aparadekti

Δημοσίευση από Vicky Aparadekti » 13 Δεκ 2016 09:10

kiriakosGR έγραψε:
Vicky Aparadekti έγραψε:UPDATE: Ενοικίαση 3€ - εως 5 άρθρα/την ημέρα
Όχι ότι ενδιαφέρομαι, αλλά FB page που το κοινό του μαζεύτηκε κυρίως από διαγωνισμούς με iPhone κτλ, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Αυτό το λέω για να προσέξουν οι μελλοντικοί αγοραστές
Ορίστε;;; Καταρχήν δεν πουλάω τη σελίδα και ούτε πρόκειται να την πουλήσω ποτέ, οπότε δεν μιλάμε καν για αγοραστές. Τι εννοεις ότι μαζεύτηκε το κοινό της σελίδας μου από διαγωνισμούς για iPhone, που το είδες αυτό; Την παλεύεις; Στη σελίδα αυτή καλέ μου έχει αφιερωθεί απειρος προσωπικός χρονος από το 2010, η σελίδα ξεκίνησε λόγω της ομώνυμης web radio εκπομπής που έκανα τότε με κάποιον φίλο μου η οποία είχε πολυ μεγάλη απήχηση. Τα likes υπάρχουν γιατί δεν έμεινε μέρα κενή η σελίδα, καθημερινα ανεβαίνει υλικο, φωτογραφιες, βιντεο, κλπ, τώρα το πως κρινεις εσύ με ότι κατεβάζει η κουτρα σου για να με δυσφήμισεις είναι δικό σου θέμα.

giani

Δημοσίευση από giani » 02 Φεβ 2017 18:37

γεια σας....εχω ενα blogger με μαγειρικεσ συνταγεσ...ποσες φορες την ημερα θα ποσταρω?

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “facebook fan pages”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης