Αναζητηση host και μεταφορα worpress και emails

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 28 Ιαν 2017 19:54

Καλησπέρα παιδια,
Λοιπον εχω κανει μια σελιδα για εναν πελατη στην σουηδια και εχω αγορασει host απο ελληνικη εταιρία. Το site ειναι σε wordpress. Τα emails ειναι πολυ σημαντικά για τον πελατη και κοντευει να φτασει και να γεμισει τον χωρο που εχω στα 1GB. Η ελληνικη εταιρία μου δινει μεχρι 10GB αλλα ειναι πολυ ακριβο. Επισης ο χωρος ειναι σε Cpanel.
1. Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες λυσεις για το αν υπαρχει καποια εταιρία που να εχει μεγαλυτερο χωρο για email account. Επισης θα ηταν προτιμοτερο καποια με Cpanel.
2. Θελω να μεταφερω και το wordpress site αλλα και ολα τα emails που εχει λαβει και εστειλε καθως ειναι σημαντικα. Εχω ψαξει στο youtube και σε διαφορα αρθρα αλλα εχω μπερδευτει καθως ο καθενας δινει αλλους τροπους και μερικα βιντεο ειναι και παλια. Καποια σιγουρη λυση υπαρχει??
3. Εχω κανει και ενα λογαριασμο στην hostgator τι λετε για αυτην?? (χρησιμοποιει Cpanel απο οτι ειδα)

Η βοηθεια σας για την ματαφορα των mails, του wordpress site, καθως και ποιο host να επιλεξω ειναι σημαντική.
Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

## ο Admin ας βαλει αυτο το αρθρο στο σωστο πεδιο, μαλλον δεν το εβαλα στο σωστο, thanks

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 29 Ιαν 2017 13:48

Μακριά από Hostgator και μακριά από όσες ανήκουν στον όμιλο EIG (ψάξε σχετικά με αυτό στο google).

Πόσα e-mail accounts χρειάζεται;

Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 30 Ιαν 2017 00:37

Τα accounts ειναι 4, ο χωρος τους με δυσκολευει

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 30 Ιαν 2017 00:53

Θα τους βόλευε εάν τα e-mails του αποθηκεύονταν σε gmail account; Υπάρχει τέτοια επιλογή όπως και να γίνει ρύθμιση ώστε να στέλνονται με τον κανονικό SMTP ώστε τα μηνύματα που στέλνουν θα στέλνονται από το κανονικό e-mail και όχι το gmail.

Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 30 Ιαν 2017 01:02

Αυτο σκεφτηκα και εγω να τα κανω προωθηση σε gmail. Το δευτερο που λες δεν το ηξερα αν γινεται

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 30 Ιαν 2017 01:27

Αντί για προώθηση μπορείς να ρυθμίσεις το gmail να συνδέεται με POP3 και να τα κατεβάζει από τον server.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Ιαν 2017 23:13

CyberCr33p έγραψε:Αντί για προώθηση μπορείς να ρυθμίσεις το gmail να συνδέεται με POP3 και να τα κατεβάζει από τον server.
αυτο ακριβως εχω κανει και εγω και απο εκει διαχειριζωμαι ολα τα mail μου και στην αποστολη απλα αλλαζω απο πιο domain θα γινεται η αποστολη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης