Ξεκλειδωμα οθονης στα τυφλα

Android συσκευές και εφαρμογές.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 02 Μαρ 2017 14:49

Καλησπερα σε ολους.
Εχω σπασει την οθονη του κινητου μου.
Παντου ρωγμες.
Αναβει αλλα εμφανιζονται απειρες μικροσκοπικες κουκιδες σε απειρα διαφορα χρωματα που θυμιζουν ντισκομπαλα η στρασακια....
Καποιες φορες μετα απο αυτο αρχιζει σιγα σιγα και ανεβαινει μονη της η φωτεινοτητα ωσπου να γινει ολη η οθονη κατασπρη!
Πατωντας με το δαχτυλο την οθονη ,υπαρχει ανταποκριση "απο κατω", υπαρχει δονηση...που αυτο μαλλον σημαινει οτι το digitizer λειτουργει.
Το προβλημα ειναι οτι εχω μεσα αρχεια,φωτογραφιες και τηλεφωνα,ολα περασμενα στην μνημη του τηλεφωνου και οχι στην sd και στην sim.
Το θεμα μου ειναι οτι δε θελω να δωσω 150 για αλλαγη οθονης.
Ουτε 50 για μεταφορα δεδομενων.
Δεν ειχα κανει backup πουθενα,ουτε ασχοληθηκα ποτε με λογαριαμους google κτλ που κανουν backup.
Και μεσα σε ολα αυτα,ειχα και κωδικο για κλειδωμα οθονης.
Συνδεω με usb το κινητο στον υπολογιστη και επειδη εχω κλειδωμα οθονης ,δε μου ανοιγει η εφαρμογη την εισοδο στο κινητο και μου ζηταει τον κωδικο.
Υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που βγαζει καποιο εικονικο πληκτρολογιο στην οθονη του υπολογιστη ωστε να βαλω ετσι τον κωδικο και μου επιτρεψει το ξεκλειδωμα;

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 10 Μαρ 2017 18:15

καλα ειναι τραγικοι....δινουν εφαρμογες για να ανοιξεις το τηλεφωνο σου που το εχεις κλειδωμενο και για να στο ανοιξει σου ζηταει να μπεις μεσα στο κινητο σου για να επιλεξεις μια ρυθμιση πρωτα...ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Android”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες