Από που να παραγγείλω PC Components?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
John344

Από που να παραγγείλω PC Components?

Δημοσίευση από John344 » 16 Ιουν 2017 00:54

Καλησπέρα παιδιά, ήρθε ο καιρός να χτίσω ένα καινούργιο PC για gaming αλλά ήρθα αντιμέτωπος με ένα αρκετά μεγάλο πρόβλημα. Δεν γνωρίζω αν με συμφέρει να παραγγείλω απευθείας από Ελλάδα μέσω Skroutz.gr ή να το ψάξω στο Amazon και άλλα sites. Κύριο πρόβλημα είναι πως στο εξωτερικό βρίσκω τα ίδια αντικείμενα για έως και 100€ φθηνότερα. (Πχ. GTX1080ti 11gb) αλλά λόγω φόρων+μεταφορικών,κλπ. Ξεπερνάει την τιμή που θα πλήρωνα σε ελληνικά καταστήματα. Χρειάζομαι την συμβουλή σας στο τι θα κάνω καθώς δεν γνωρίζω πολλά για αγορές στο εξωτερικο, τελωνεί αλλά και είμαι ανήσυχος για scams. Ευχαριστώ!

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Re: Από που να παραγγείλω PC Components?

Δημοσίευση από aguila21 » 21 Ιουν 2017 07:08

Το Amazon είναι εγγυημένο μαγαζί και δεν υπάρχει περίπτωση scam.Από την άλλη όμως δεν ξέρω κατά πόσο στέλνει στην Ελλάδα εξαρτήματα υπολογιστών.Παλιότερα δεν έστελνε.Το τελωνείο αν έρθει από ΗΠΑ η αποστολή είναι σίγουρο,και θα πληρώσεις πολλά.Το καλύτερο είναι να πάρεις από ένα Ελληνικό κατάστημα να γλυτώσεις την ταλαιπωρία αλλά να έχεις και την εγγύηση για ότι χρειαστεί.

Kinhthra
Επικοινωνία:

Re: Από που να παραγγείλω PC Components?

Δημοσίευση από Kinhthra » 21 Ιουν 2017 15:34

Και εγώ θα σε συμβούλευα απο την Ελλάδα καλύτερα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης