Θέμα διαχείρισης εφαρμογής

γενικές συζητήσεις για τον προγραμματισμό φορητών συσκευών

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
androidNoob

Θέμα διαχείρισης εφαρμογής

Δημοσίευση από androidNoob » 03 Οκτ 2017 15:32

Γεια σας guys.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θέλω την κατανοησή σας για όποια λάθη. Εγώ και ένας φίλος μου, έχουμε αναπτύξει ένα παιχνίδι για android και έφτασε το σημείο να δούμε τι θα κάνουμε με την χρηματοδότηση της εφαρμογής. Καταλήξαμε να βάλουμε διαφημίσεις adMob ,αρχικά για να καλύπτουμε τα μηνιαία έξοδα της βάσης δεδομένων και των λοιπών υπηρεσιών του Firebase, και για όποιο πιθανό κέρδος.

Το πρόβλημα μας είναι ότι είμαστε δύο άτομα και ότι δεν έχουμε ιδέα απο την διαχείριση των λογιστικών/οικονομικών. Απαιτείται να βάλουμε τραπεζικό λογαριασμό για να πληρώνουμε και να πληρωνόμαστε. Χρειάζομαι την βοήθειά σας λοιπόν στις εξής ερωτήσες.

Είναι απαραίτητο να συσταθεί εταιρεία για την διαχείριση της εφαρμογής εφόσον είμαστε δύο άτομα και να ανοιχτεί τραπεζικός λογαριασμός στο όνομα της εταιρείας??

Αν ναι, τι τύπος εταιρείας συνηθίζεται να χρησιμοποιείται για την διαχείριση τέτοιων ζητημάτων??
Αν όχι, τι τρόπος υπάρχει για να λυθεί το παραπάνω πρόβλημα??

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Kinhthra
Επικοινωνία:

Re: Θέμα διαχείρισης εφαρμογής

Δημοσίευση από Kinhthra » 04 Οκτ 2017 18:27

Τώρα όσον αφορά το θέμα με την Τράπεζα θα πρέπει να ρωτάτε την Τράπεζα. Τώρα για να πληρωθείτε θα σας χρειαστεί οποσδήποτε ένα λογαριασμό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “προγραμματισμός mobile συσκευών - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες