Lindows

Είναι δωρεάν, είναι σταθερό, είναι γρήγορο.. ας το γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα..

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GS
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από GS » 06 Δεκ 2003 06:36

Skeftomai na dokimasw ta Lindows 4.0, exei kanenas empeiria apo to programma auto? Ap'oti exw katalavei einai vasismeno stin platforma Windows kai Unix pou simainei oti mporeis na tre3eis kai programmata windows kai linux...apo ekei kai pera omws ti ginetai? I microsoft sinixizei na ipostirizei me updates as poume ta XP panw sta opoia perases ta lindows? Kai antistoixa, mporeis na kaneis updates packages twn Linux? H' i moni ipistiri3i apo updates 8a einai auti twn Lindows? (service packs as poume). 8elw poli na ta dokimasw mias kai pou ta exw alla den 3erw kanenan pou ta exei xrisimopoihsei akoma gia na mou pei ti trexei...

Άβαταρ μέλους
peli_savet

Lindows

Δημοσίευση από peli_savet » 06 Δεκ 2003 12:58

apoti mou exoun pei kai exw akousei (mporei na to eixa diavasei ki olas den thimame), den einai ki oti kalitero!
ta vazane leei se kati pc pou meta ta dinan oso oso...

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Lindows

Δημοσίευση από patriot » 06 Δεκ 2003 13:16

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει Lindows. Άκουσα όμως ότι βγήκανε τα Longhorn. Δεν δοκιμάζεις καλύτερα αυτά;
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Lindows

Δημοσίευση από Cha0s » 06 Δεκ 2003 13:35

Kati tetia (Winlinux, Lindows klp) einai ftines prospathies na kanoun to linux pio prosito se ena xristi windows pou kserei na anoigei kai na kleinei to pc.... stin teliki omos ayto pou kanoun einai to fimismeno os pio stathero Linux na to disfimizoun giati aytes oi distro einai tis plakas....

An den asxolithei kapios me mia sovari distro min perimenei oute na mathei linux oute na brei tin statherotita pou fimizetai to linux....

LightForce
WebDev Moderator

Lindows

Δημοσίευση από LightForce » 06 Δεκ 2003 14:09

Συμφωνω με Chaos, οτι πληροφοριες απο περιοδικα εχω διαβασει, μαλλον για πατατα προκειται το Lindows :P

Πολυ μετριες κριτικες :cry:

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από viktoras » 06 Δεκ 2003 20:07

patriot έγραψε:Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει Lindows. Άκουσα όμως ότι βγήκανε τα Longhorn. Δεν δοκιμάζεις καλύτερα αυτά;

Διόρθωση: Τα Longhorn αναμένονται τέλος 2005/άρχες 2006...

Όσο για τα Lindows, δεν έχω ακούσει τόσο καλά λόγια.. και βασικά δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, γιατί δεν δοκιμάζεις κάποια linux distro που είναι ιδανική για αρχάριους, όπως τα mandrake και αν θέλεις εγκαθιστάς κάποια εφαρμογή για να τρέχεις ορισμένες windows εφαρμογές.
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από mechpanos » 06 Δεκ 2003 20:20

Apo oti kserw ki egw, ta Lindows auto akrivws einai: mia patata linux me grafiko perivallon windows kai egkatesthmenh efarmogh gia na trexeis kapoia-oxi ola-programmata windows. To idio dhladh me to na exeis opoiadhpote allh ekdosh linux kai na trexeis epanw ena windows emulator. Bale mandrake (an kai lene oti kleinei kai den tha exeis yposthriksh) h suse h redhat.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
GS
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από GS » 07 Δεκ 2003 01:52

Katalava ti paizei me ta Lindows- ta 3exnaw :hammer: . Sxetika me ta Longhorn exw tin beta ekdosi, 8a ta dokimasw kai 8a sas pw.

Kati asxeto, osoi 8imountai to topic pou eixa kanei gia tin egkatastasi drivers se Red Hat 9.0 perasmena se Dell laptop aplws exw na pw pws evala ta Suse 8.2 kai iremisa! Anagnwrizei olo to hardware :lol: ektos apo kati psilopragmata ta opoia kai den xrisimopoiw (mono to firewire gia tin wra) :pint:

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Δεκ 2003 10:40

xexe kala ekaves.
Afta ta ibridiaka sistima me linux + windows avamikta dev mporesav pote va sta8ouve sosta.
H movi periptosi pou ta katafere va ta sivdiasei sxedov ola eivai to macOS to opoio apla exei olous
tous kernel mesa :P xaaxax
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Lindows

Δημοσίευση από patriot » 07 Δεκ 2003 11:17

viktoras έγραψε:
patriot έγραψε:Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει Lindows. Άκουσα όμως ότι βγήκανε τα Longhorn. Δεν δοκιμάζεις καλύτερα αυτά;

Διόρθωση: Τα Longhorn αναμένονται τέλος 2005/άρχες 2006...
Έχουν βγει τα beta εδώ και λίγες εβδομάδες. Ένας φίλος μου ΦΑΓΩΘΗΚΕ με δαύτα και κάθε 3 και λίγο μας έπριζε. Έ, όταν βγήκαν λοιπόν (έστω τα beta) το έμαθε η μισή ελλάδα!!! :lol:
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από viktoras » 07 Δεκ 2003 14:02

Θα εννοείς κάποια Alpha έκδοση που απλα διέρευσε από την Μicrosoft... γιατί να βγήκε beta έκδοση για λειτουργικό που αναμένεται σε 2 χρόνια είναι κομματάκι δύσκολο....
Τώρα δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτία..
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Δεκ 2003 19:52

vomizo oti kapou diabasa oti stnv korea kikloforei mia ekdosi pou edose esoterika stous developer kai alli mia apo eva conference
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
zZz

Lindows

Δημοσίευση από zZz » 07 Δεκ 2003 21:18

ναι και εγω ετσι ξερω οτι δεν ειναι beta. και σιγουρα θα εχουν απιστευτα bugs. γιαυτο μακρυα. αλλο να τα δοκιμασεις και αλλο να τα κρατησεις

Άβαταρ μέλους
GS
Επικοινωνία:

Lindows

Δημοσίευση από GS » 07 Δεκ 2003 23:46

Kati akousa kai egw alla stin Malaisia nomizw pws kikloforei 2 dolaria to CD. Sxetika me ta Longhorn exw tin beta ekdosi h opoia einai kai trial gia 6 mines...vevaia einai ADINATON na vre8ei serial pou na douleuei :hammer: dioti exoun bgei ap'oti exw katalavei arketes ekdoseis beta, 3-4 kai exw vrei gia tis ipoloipes, oxi omws gia autin tin ekdosi pou exw- autos fantazomai einai o logos.

To vrika to ar8ro: http://www.in.gr/innews/article.asp?lng ... gDtrID=252

Άβαταρ μέλους
zZz

Lindows

Δημοσίευση από zZz » 08 Δεκ 2003 08:59

οτι και να ειναι αποκλειεται να εχουν σχεσει με το τι προκειτε να βγει. εχουμε ακομη χρονια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linux Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης