Το πορτάκι του CD

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από gaucho » 10 Δεκ 2003 09:17

ola einai wraia alla gelasa me to tropo tou kritikou,

merikoi einai poli "patrida" kai lebentomalakia

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Nkapa » 10 Δεκ 2003 09:59

Καλά μιλάμε φοβερά το ένα καλύτερο από το άλλο δε ξέρω τι να διαλέξω άντε τα τρια τελευταία δηλαδή με τη Λουκά τους αναρχικούς και το στρατιωτικό :lol:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από gvard » 10 Δεκ 2003 10:18

Καλημέρα,

Ρε παιδιά, μόνο εμένα μου άρεσε ο τρόπος του Πόντιου; :o
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Δεκ 2003 12:11

Αφού είσαι πόντιος !!! :kaloe: :kaloe: :lol:
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cracker

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από cracker » 10 Δεκ 2003 12:41

Τρόπος ενός προγραμματιστή της microsoft, καθώς επίσης και μερικών που πάντα έχουν λύση αλλά πάντα αυτή λύση είναι πρόχειρη αλλά τις περισσότερες φορές πιάνει: το βγάζουμε και το ξαναβάζουμε (uninstall-install)

Άβαταρ μέλους
cracker

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από cracker » 10 Δεκ 2003 12:43

τελικά ο τρόπος του χακερά με το κρακ είναι ο καλύτερος. ο πιο αντρικός βρε αδερφέ

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Darkchilde » 10 Δεκ 2003 15:12

Πολύ καλό :)

Ο σουρρεαλιστικός τρόπος ήταν ο καλύτερος. Και ο τρόπος με τον Αρχιεπίσκοπο και τους ιερείς του Βάαλ...

:P :hammer: :pint:
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Άβαταρ μέλους
peli_savet

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από peli_savet » 10 Δεκ 2003 15:24

kala milame to keimeno einai superrrrrrrrrr!!!!!

to pontiako mou arese pio poly apola!!!! :kaloe: :kaloe:

xaxaxaxaxa!!!

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Δεκ 2003 13:19

cracker έγραψε:τελικά ο τρόπος του χακερά με το κρακ είναι ο καλύτερος. ο πιο αντρικός βρε αδερφέ
Antrikios tha itan an kathotan na grapsei monos tou to crack kai oxi na to psaxei na to brei etoimo...

Aytos einai o crackeras oxi ena kiddie pou tha brei kati etoimo kai to pezei crackeras...

Kai gia na to sovarepsoume ligo...
Pion theoreite hacker? Enan pitsirika pou tha brei etoimo to exploit se ena site i ton tipa pou tou bgenoun ta matia mera nixta pano stin othoni gia na brei to bug kai na grapsei to exploit? ;);)

Άβαταρ μέλους
cracker

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από cracker » 11 Δεκ 2003 14:22

επειδή σοβάρεψε η συζήτηση να πάρω κι εγώ θεση.

αυτός που γράφει το κρακ δεν είναι μόνο κρακεράς είναι και προγραμματιστής. άντε εγώ ίσως να μπορώ να γράψω c++ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο πιτσιρικάς που θα βάλει το dll στο system 32 και θα μετονομάσει το default δεν είναι κρακεράς. ή αυτός που θα επέμβει και θα πει στη registry "πάρε σαν κλειδί το crack.dll που έχει μεταγενέστερη ημερομηνία και έτσι δεν θα μου κλείσει το trial" δεν είναι κρακεράς;;;

ακόμα και έτοιμο να πάρει τον κώδικα και να τον τρέξει θα το έχει κάνει από άτομο δικό του ή από άτομο που το έγραψε και το μοιράζετε. υπάρχουν άτομα που δεν έχουν ιδέα από προγραμματισμό και μπορούν από χιλιόμετρα να σου ανατινάξουν τον τόμο Ο του σκληρού σου δίσκου άμα τα πάρουν στο κρανίο και μάθουν την ΙΡ σου. αυτοί είναι κρακεράδες - χακεράδες.

επίσης ο τυπάς που θα γράψει το exploid ε όσο να ναι το 80 % θα το κλέψει από αλλού. εσείς που είστε μέσα στα πράγματα με τους κώδικες θα τα γνωρίζετε καλύτερα. έτσι δεν είναι; πάνε τα χρόνια τα καλά που καθόσουν και ξεκινούσες με system.out.println. πέθαναν. όλα είναι έτοιμα και φλώρικα. οπότε καλά κάνουν όσοι τα πέρνουν έτοιμα. για αυτό υπάρχει και η κρυπτογράφηση και επίσης για αυτό υπάρχουν και οι κρακερς που σπάνε τις κρυπτογραφήσεις.

ουουουφφφφ

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Δεκ 2003 14:25

Diladi katebazo to nuke to setaro kai ksero PHP ...

Okei...

Άβαταρ μέλους
cracker

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από cracker » 11 Δεκ 2003 14:35

δεν το ξέρω το πρόγραμμα για να σου απαντήσω.

πάντως κατεβάζεις το dreamweaver και ξέρεις να κάνεις ιστιοσελίδες. σωστά; και άσε τους παραδοσιακούς να γράφουν γραμμές.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Δεκ 2003 14:42

tha miliso prosopika gia mena>
an eksereseis kapia periploka pragmata pou ta kano sto Dreamweaver mono kai mono gia na kerdiso xrono kata ta alla sto xeri grafo kai PHP kai HTML.

PS: Istoselides kai oxi Istioselides... den pame gia surfing :P

To Nuke einai ena project se PHP (www.phpnuke.org )

Gia ayta pou aneferes (mias kai to paradeigma mou den to katalaves afou den xereis ti eiani to nuke) diladi to na pareis tin etoimi douleia tou allou kai na tin xrisimopoiiseis se kanei cracker?

Akoma kai oi texnikes (peiragma tis registry ktl) ama den tis breis apo monos sou kai tis breis kapou etoimes den se kanoun cracker...

einai san na katebazeis sto Net Bus i to SubSeven na fiteyeis to trojan kapou kai na to pezeis hacker...

ELEOS.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από gvard » 11 Δεκ 2003 14:51

Cha0s έγραψε:tha miliso prosopika gia mena>
an eksereseis kapia periploka pragmata pou ta kano sto Dreamweaver mono kai mono gia na kerdiso xrono kata ta alla sto xeri grafo kai PHP kai HTML.
Ε, αυτό κάνουν και οι "crackers-πιτσιρικάκια" ρε, το παίρνουν έτοιμο για να κερδίσουν χρόνο, αλλιώς θα κάθονταν να το γράφαν μόνοι τους :kaloe:
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
cracker

Το πορτάκι του CD

Δημοσίευση από cracker » 11 Δεκ 2003 21:10

σωστός ο gvard.

θέλω να μου πείς έναν, όχι πολλούς, ΕΝΑΝ που χωρίς να δει έκανε επέμβαση στην registry με σκοπό να σπάσει ή να επέμβει σε κάποιο πρόγραμμα ή σε οτιδήποτε. και το πέτυχε.και αυτός ας είναι χακεράς, ας είναι κρακεράς, ας είναι ο μιτνινγκ ας είναι ο gates ας είναι οτιδήποτε. ΕΝΑΝ πες μου.

αν δεν δεις δεν πρόκειται να μάθεις. εκτός από αυτό χακεράς δεν είναι αυτός που έβγαλε το 7thsphere και το sub7. αυτός είναι προγραμματιστής. αυτός που το φύτεψε στο σέρβερ του yahoo όμως είναι ο χακεράς. αυτός που μπόρεσε να πάρει το flash και από τριαλ να το κάνει φουλ είναι ο κρακεράς. θα μου πεις το συγκεκριμένο παράδειγμα δεν είναι δα και δύσκολο αλλά σε μερικά προγράμματα δεν φτάνει μόνο το να τρέξεις το ΕΧΕ. θέλει και άλλες μαστοριές. και αυτές οι μαστορίες είναι που σε κάνουν κρακερ.

τέλος πάντων ξεφύγαμε από το θέμα. πάνω κάτω το ίδιο λέμε. απλά εσύ κολλάς στο ότι κάποιοι κλέβουν κώδικες. μπορεί κι εγώ κάποτε αν γράψω έναν κώδικα μεγάλο και τον βγάλω στην πιάτσα με σκοπό το κέρδος και μου τον σπάσουν να λέω το ίδιο με εσένα. αλλά μέχρι τότε καλά κάνουν τα παιδιά εφόσον οι δημιουργοί δεν παίρνουν προφυλάξεις (stop - again - duo ξέρετε εσείς.)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες