Παρουσίαση αποτελεσμάτων από άλλα site είναι νόμιμο?

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
coder

Δημοσίευση από coder » 15 Δεκ 2003 23:01

Freestufites Freestufitises,

Μήπως ξέρει κανείς αν είναι νόμιμο να χρησιμοποιεί κάποιος τα αποτελέσματα απο αναζήτηση άλλων site στο δικό του?

Παράδειγμα το τελευταίο καιρό ασχολούμε με ανάπτυξη κώδικα για να κάνω search τιμές προϊόντων από ελληνικά eshops και εμφάνιση τους σε ένα πίνακα στο site ξέρετε αν αυτό είναι νόμιμο ?

Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει και δουλεύει αρκετά καλά για e-shop, plaisio kai shop 21 αλλά δε ξέρω αν μπορώ να κάνω publish την υπηρεσία ... λόγω πνευματικών δικαιωμάτων ...το σκέφτομαι για shareware εφαρμογή αλλα πιστεύω πώς σαν webselida είναι καλύτερο

Thanx
Life is more than money and power, is about helping people as much as possible!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 15 Δεκ 2003 23:32

ena mail sta parapanw shops 8a lysei tis apories sou :wink:

An kai pisteyw oti den 8a xoun problhma...An exeis ena link gia na agorasei kapoios to proion apo aytous :wink: :wink: :wink:

tzampa diafhmish 8a einai.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Δεκ 2003 01:00

eixa kanei ki ego kati analogo prin merika xronia... oxi gia e-shops... apla eperna kapoies times apo alla sites...

kathe fora poy allazan to layout eprepe na kano update to script... ospou barethika kai to paratisa... ;)

prota eprepe na toys rotiseis an exoun kapoio XML -i- allo tropo na sou dinoun tis times... sto pathfinder etsi, ki allios tis dinoun... tora na exei apoklistikotita o pathfinder.. tha exeis problima.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης