myFlorina.net

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

myFlorina.net

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Ιαν 2004 10:52

Όχι
Εγώ θέλω ένα script για να προσθέτω εύκολα υλικό όχι CMS
Giati to cms ti shmainei???

Content
Management
System

dhladh:

Systhma
Diaxeirhshs
Periexomenou

Den einai anagkh na exei alles epiloges. Mono Mhxanismo newn :wink:

Άβαταρ μέλους
jps
Επικοινωνία:

myFlorina.net

Δημοσίευση από jps » 14 Ιαν 2004 08:11

Μπράβο!
Στη μορφή που το είδα σήμερα (14/01/2004) είναι πολύ καλό το www.myflorina.net
Θέλω όμως να κάνω μια μικρή παρατήρηση (χωρίς αυτό να μειώνει το "Μπράβο").

Σε ανάλυση 800χ600 εμφανίζει οριζόντια μπάρα κύλισης χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος αφού στα δεξιά υπάρχει κενός χώρος αχρησιμοποίητος.
Απ' ότι είδα έχεις δουλέψει με πίνακες μέσα σε πίνακες. Ενώ έχεις δώσει στον εξωτερικό πίνακα πλάτος 100% στον εσωτερικό του banner (στο πάνω μέρος κάθε οθόνης) έχεις δώσει πλάτος 995 (217 και 778 για κάθε κελί). Τα 2 γραφικά που έχεις χρησιμοποιήσει έχουν πλάτος 189 + 468 = 657 που σημαίνει οτι μπορείς να μειώσεις το πλάτος του εσωτερικού πίνακα και έτσι η εμφάνιση να είναι καλύτερη χωρίς οριζόντια μπάρα κύλισης.

Και πάλι θέλω να τονίσω πως η δουλειά σου (από αισθητική άποψη) είναι πολύ καλή. Από άποψη περιεχομένου χρειάζεται πάντοτε (όχι μόνο το δικό σου site) παρακολούθηση, ενημέρωση και βελτίωση (που κι αυτό απ' ότι κατάλαβα μέχρι τώρα το κάνεις).

Άβαταρ μέλους
coder

myFlorina.net

Δημοσίευση από coder » 14 Ιαν 2004 09:38

Sigxaritiria gia ti prospathia, mou kinise to endiaferon pou enas efivos genimenos to 1989! se ena apomakrismeno meros tis elladas (apo tis poleis) mporei kai asxoleitai me tetio pathos ...

Εικόνα

Telika tipota den einai tixaio kai pisteuo pos exoume polla na akousoume apo to ammoxori... ta sigxaritiria mou episis kai stous daskalous tou gimnasiou http://gym-ammoch.flo.sch.gr i opoioi pisteuo pos energoun poli kala dinontas paradigmata se neous anthropous.

Congratulations ;-)
Life is more than money and power, is about helping people as much as possible!

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

myFlorina.net

Δημοσίευση από xmavidis » 14 Ιαν 2004 11:34

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Να είστε σίγουροι όλοι ότι θα συνεχίσω την προσπάθεια μου με τον ίδιο ζήλο
I want to know God’s thoughts; the rest are details.
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

myFlorina.net

Δημοσίευση από xmavidis » 15 Ιαν 2004 20:33

jps έγραψε:Μπράβο!
Στη μορφή που το είδα σήμερα (14/01/2004) είναι πολύ καλό το www.myflorina.net
Θέλω όμως να κάνω μια μικρή παρατήρηση (χωρίς αυτό να μειώνει το "Μπράβο").

Σε ανάλυση 800χ600 εμφανίζει οριζόντια μπάρα κύλισης χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος αφού στα δεξιά υπάρχει κενός χώρος αχρησιμοποίητος.
Απ' ότι είδα έχεις δουλέψει με πίνακες μέσα σε πίνακες. Ενώ έχεις δώσει στον εξωτερικό πίνακα πλάτος 100% στον εσωτερικό του banner (στο πάνω μέρος κάθε οθόνης) έχεις δώσει πλάτος 995 (217 και 778 για κάθε κελί). Τα 2 γραφικά που έχεις χρησιμοποιήσει έχουν πλάτος 189 + 468 = 657 που σημαίνει οτι μπορείς να μειώσεις το πλάτος του εσωτερικού πίνακα και έτσι η εμφάνιση να είναι καλύτερη χωρίς οριζόντια μπάρα κύλισης.

Και πάλι θέλω να τονίσω πως η δουλειά σου (από αισθητική άποψη) είναι πολύ καλή. Από άποψη περιεχομένου χρειάζεται πάντοτε (όχι μόνο το δικό σου site) παρακολούθηση, ενημέρωση και βελτίωση (που κι αυτό απ' ότι κατάλαβα μέχρι τώρα το κάνεις).
Σωστά αυτά που λες αλλά έτσι δεν θα παραμορφωθεί στην 1024x768 :question: (που χρησιμοποιώ κι εγώ στο pc)

Και κάτι άλλο....αυτό το Σαββατοκύριακο θα βγω να ψάξω υλικό ώστε να μην υπάρχει κανένα κενό στον κύριο τομέα του site.

Επίσης ετοιμάζω νέες υπηρεσίες για το site ώστε να μην κουράσω τους επισκέπτες μου (όποιους έχω τέλος πάντον) και για να αποκτήσω νέους

Και τέλος η σελίδα Web Awards είναι έτοιμη
http://myflorina.net/awards.php Άντε να δόσουμε και κάνένα βραβείο! :lol: :kaloe:

Υπάρχουν βέβαια κάποια λάθη στο style, αυτά είναι λόγω του ότι πρώτη φορά χρησιμοποιώ dreamweaver :hammer:
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
kalavros

myFlorina.net

Δημοσίευση από kalavros » 15 Ιαν 2004 22:17

mmm....poli wraia ayta pou les....wstoso tha ithela na episimanw oti to site sou einai ena site gia tin Flwrina kai oxi ena site gia tis nees texnologies i genikotera gia free time p.x.greekbytes.com i greekgate.com(allwste exeis ftiajei idi ena allo site gia fun) so prosexe min jefigeis apo to kirio thema tou site.... tin PROBOLI tis Flwrinas..... :D

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

myFlorina.net

Δημοσίευση από xmavidis » 15 Ιαν 2004 23:27

Σωστά και όπως είπα θα ως την άλλη εβδομάδα δεν θα έχει μήνει σχεδόν καμία σελίδα που ανήκει στην ενότητα της Φλώρινας στο site.

Αυτές τις υπηρεσίες τις έβαλα για να προωθήσω το site. Σίγουρα θα ασχοληθώ περισσότερο με το κύριο θέμα της ιστοσελίδας την προβολή της Φλώρινας. Ετοιμάζω μάλιστα και κάποιες εκπληξούλες :P

Και να ξεκαθαρήσω κάτι
Πολλοί μου λένε "τι δουλειά έχω εγώ με την Φλώρινα;". To site το έφτιαξα φυσικά και για τους Φλωρινιώτες αλλά περισσότερο στόχος μου είναι η προβολή της Φλώρινας εντός & εκτός Ελλάδας.
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
kalavros

myFlorina.net

Δημοσίευση από kalavros » 15 Ιαν 2004 23:31

Και να ξεκαθαρήσω κάτι
Πολλοί μου λένε "τι δουλειά έχω εγώ με την Φλώρινα;". To site το έφτιαξα φυσικά και για τους Φλωρινιώτες αλλά περισσότερο στόχος μου είναι η προβολή της Φλώρινας εντός & εκτός Ελλάδας.
safws kai exeis kathe dikaiwma na probaleis tin idiaiteri patrida sou..kai kala kaneis....kai magkia sou.... :D

simos
Επικοινωνία:

myFlorina.net

Δημοσίευση από simos » 16 Ιαν 2004 01:03

Entiposi mou ekane i posotita tou ilikou! Poli gemato site me poli iliko!!! Poli kalo auto giati dini ta panta gia tin florina (: Mou arese idiaiteros giati fenete oti exei rixi poli doulia, kai kanei tin diafora!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες