ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ;

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
woudoulis

Δημοσίευση από woudoulis » 19 Δεκ 2001 16:38

ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ....)ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ "ΚΑΚΑ" SITE ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΣΑ.ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΒΥΝΩ ΤΑ INTERNET TEMPORARY FILES ΚΑΙ ΤΑ COOKIES ΚΑΙ ΤΑ HISTORY ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΜΕΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ SITE ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ PC.ΤΟ INDEX.DAT ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΣΒΥΣΩ;ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ PRIVACY ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤA TRACKING SITES ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ.PLEASE ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΒΥΣΩ ΤΑ SITES ΠΟΥ ΠΗΓΑ;ΑΚΙΝΔΥΝΑ ΑΝΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ....ΑΘΟΡΥΒΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 19 Δεκ 2001 22:05

Kane format to pc kai epaneggatestise ta windows.xaxaxaxa :-)
lOIPON THA SOU POU OI ALLOI ENAN POIO KALO TROPO.Bye kai min kaneis format.

Άβαταρ μέλους
gypas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gypas » 24 Δεκ 2001 22:28

Η "βλακεία" που έκανες μπορεί να μην είναι μικρή όμως ίσως να μπορέσεις να διορθώσεις το πρόβλημα(συγκεκριμένα να καθαρίσεις το index.dat)χρησιμοποιώντας ένα προγραμματάκι που ονομάζεται Window Washer. Μπορείς να το κατεβάσεις από τη CNET Downloads(http://download.cnet.com/).

woudoulis

Δημοσίευση από woudoulis » 25 Δεκ 2001 01:45

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by gypas:
<B>Η "βλακεία" που έκανες μπορεί να μην είναι μικρή όμως ίσως να μπορέσεις να διορθώσεις το πρόβλημα(συγκεκριμένα να καθαρίσεις το index.dat)χρησιμοποιώντας ένα προγραμματάκι που ονομάζεται Window Washer. Μπορείς να το κατεβάσεις από τη CNET Downloads(http://download.cnet.com/). </B><HR></BLOCKQUOTE>
Πραγματικά σε ευχαριστώ.Το κατέβασα και θα το δοκιμάσω αμέσως τώρα.Χίλια ευχαριστώ.Καλές γιορτές

Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 26 Δεκ 2001 10:43

kai ego to ekana afto palia, ebena se sex sites kai se mia stigmi mou estilan kai trojan! omos to epsaksa to pragma kai to brika! psakse gia ena program ad-ware (protino tin 5.5 ekdosi)
sbini OLA ta ypopta arxeia, xoris na exeis ton kindino mipos sou sbisi kapio simantiko arxeio ton windows, aneksodo , giati einai kai freeware kai dorean, alla kai efkolo sto xeirismo
ean pali den to breis , steile mou ena mail (ac_admin@freemail.gr) na to anebaso sto site mou na to kaneis download
elpizo na boithisa
byeeeeee

woudoulis

Δημοσίευση από woudoulis » 26 Δεκ 2001 16:49

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by 07:
<B>kai ego to ekana afto palia, ebena se sex sites kai se mia stigmi mou estilan kai trojan! omos to epsaksa to pragma kai to brika! psakse gia ena program ad-ware (protino tin 5.5 ekdosi)
sbini OLA ta ypopta arxeia, xoris na exeis ton kindino mipos sou sbisi kapio simantiko arxeio ton windows, aneksodo , giati einai kai freeware kai dorean, alla kai efkolo sto xeirismo
ean pali den to breis , steile mou ena mail (ac_admin@freemail.gr) na to anebaso sto site mou na to kaneis download
elpizo na boithisa
byeeeeee</B><HR></BLOCKQUOTE>Φίλε μου sos.Ευχαριστώ για το μήνυμα σου αλλά σου έχω νέο που δεν το ξέρεις προφανώς.Το συγκεκριμένο προγραμματάκι δεν κάνει τίποτα άλλο απο το να εμποδίζει μεν τους άλλους να μαζεύουν στοιχεία για σένα αλλά αυτό το ίδιο διίνει τα στοιχεία σου σε άλλους και σε ενοχλούν με αμέτρητα pop ups και σου προκαλεί μέχρι και καταστροφή στα windows.Σου κοπιάρω το κείμενο που βρήκα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα και τα κακά που προκαλεί.Και να σου πω τελικά κάτι;Σκασίλα μου.Ούτε ο πρώτος είμαι που μπήκα σε "πονηρά sites"ούτε ο τελευταίος.Βλακείες που όλοι κάναμε γνωρίζοντας την ευκολία που παρέχει το internet.Αλλωστε ανούσιες εικόνες και αμέτρητα κλικ και links είναι και τίποτ'άλλο τα συγκεκριμένα sites και δεν έχω σκοπό να ξαναμπώ.Απλά ήθελα να καθαρίσω το pc.Και το πολύ κακό είναι που είχα μπεί από τη δουλειά και καταλαβαίνεις.....
Ενημερωτικά σου λέω ότι κατέβασα το washer.exe για να σβύσω το index.dat(αρχείο που συγκεντρώνει όλα τα στοιχεία των σερφαρισμάτων σου)και μου έκανε πρόβλημα στην εκκίνηση ανοίγοντας μου συνεχόμενα παράθυρα με περίεργα μηνύματα στο desktop και δεν μάφήνει να το σβύσω.Τελικά νομίζω ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ προστασία στο internet.Φιλικά woud<P>

woudoulis

Δημοσίευση από woudoulis » 26 Δεκ 2001 16:50

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by 07:
<B>kai ego to ekana afto palia, ebena se sex sites kai se mia stigmi mou estilan kai trojan! omos to epsaksa to pragma kai to brika! psakse gia ena program ad-ware (protino tin 5.5 ekdosi)
elpizo na boithisa
byeeeeee</B><HR></BLOCKQUOTE>Φίλε μου sos.Ευχαριστώ για το μήνυμα σου αλλά σου έχω νέο που δεν το ξέρεις προφανώς.Το συγκεκριμένο προγραμματάκι δεν κάνει τίποτα άλλο απο το να εμποδίζει μεν τους άλλους να μαζεύουν στοιχεία για σένα αλλά αυτό το ίδιο διίνει τα στοιχεία σου σε άλλους και σε ενοχλούν με αμέτρητα pop ups και σου προκαλεί μέχρι και καταστροφή στα windows.Σου κοπιάρω το κείμενο που βρήκα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα και τα κακά που προκαλεί.Και να σου πω τελικά κάτι;Σκασίλα μου.Ούτε ο πρώτος είμαι που μπήκα σε "πονηρά sites"ούτε ο τελευταίος.Βλακείες που όλοι κάναμε γνωρίζοντας την ευκολία που παρέχει το internet.Αλλωστε ανούσιες εικόνες και αμέτρητα κλικ και links είναι και τίποτ'άλλο τα συγκεκριμένα sites και δεν έχω σκοπό να ξαναμπώ.Απλά ήθελα να καθαρίσω το pc.Και το πολύ κακό είναι που είχα μπεί από τη δουλειά και καταλαβαίνεις.....
Ενημερωτικά σου λέω ότι κατέβασα το washer.exe για να σβύσω το index.dat(αρχείο που συγκεντρώνει όλα τα στοιχεία των σερφαρισμάτων σου)και μου έκανε πρόβλημα στην εκκίνηση ανοίγοντας μου συνεχόμενα παράθυρα με περίεργα μηνύματα στο desktop και δεν μάφήνει να το σβύσω.Τελικά νομίζω ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ προστασία στο internet.Φιλικά woud.Αυτό είναι το κείμενο που βρήκα και λέει για τα κακά του ad-ware 5.5 : Why is ad-ware bad?
A: ad-ware is an invasion of your privacy. It passes along information
about you without your consent. Do you really want to receive unsolicited
advertising from a real-estate agent because you were surfing a
real-estate site? Or ads from other companies. Soon you'll have "pop-up"
ads taking over your deskspace. Yes, it can be this awful. Protect
yourself and your computer!
Lavasoft's Ad-Aware version 5.5 found 15 ad-ware components on my two
harddrives and 2 components in the system registry on my main server
computer alone!
Caution: Lavasoft's Ad-Aware was lethal to a windows2000 install and
corrupted various registry settings and removed some system files. Always
make a backup of what Ad-Aware will erase. Use at your own risk.<P>

MadCat
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MadCat » 30 Δεκ 2001 08:17

To Window Washer kai to easy cleaner na min to dokimaseis se win2000 giati meta kalhnyxta!!Sta Win98 leitoyrgei poly kala kai ka8arizei ola ta peritta arxeia!!
Egw vasika den mpainw se tetoia site,(mono eseis oi antres kanete tetoia )alla epeidi kai ta Hacking,Cracking sites exoyn trojans,poly kala gia prostasia einai to ZoneAlarm kai to AvpControlCenter!!
Ayta...kai alli fora na prosexeis!!!<p>[This message has been edited by MadCat (edited 30-12-2001).]

SiRaX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SiRaX » 30 Δεκ 2001 15:26

8a Sou doso ena site na dokimasis <url>http://www.navnetwork.net</url> eki an psaksis stin aexiki selida 8a bris en programa to <b>Internet Eraser</B> katebaseto . an den to bris stin arxiki selida aplos kane mia anazitisi sti mixani pou briskete eki.<P>------------------
SiRaX
A Member Of AP TeaM

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες