Μήπως είμαι καχύποπτος; - και πάλι για το ΙΤΕ

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 27 Δεκ 2003 14:07

Μου φένεται ότι έχετε ξεφύγει :wink:
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

makis

Δημοσίευση από makis » 27 Δεκ 2003 16:10

signomi, ki ego ta idia diabazo stin selida tous!
FIRST COME - FIRST SERVE

telika isxiei kati tetio -i- einai mono sta logia?

aetos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aetos » 27 Δεκ 2003 18:04

ti ta psaxnete re levedes ama o ellinas theli na vgali xrima ola ta ekmetalevete.

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Δημοσίευση από GhostShip » 29 Δεκ 2003 14:12

Μάλλον φίλε cdhyper δεν γνωρίζεις και τόσα από βάσεις δεδομένων, ή ακόμα και να γνωρίζεις, δεν μπορεί να ξέρεις πώς έχει στηθεί η συγκεκριμένη βάση, ούτε για το τι είναι το timestamp. Το timestamp δεν ειναι απλά να πάρουμε την ημερομηνία και την ώρα από τον server και να την πετάξουμε σε ένα πεδίο, δεν είναι τόσο απλό.

Αν δεν γνωρίζεις κάτι να μην λες ότι σου κατέβει στο μυαλό...

Δεν κάνει κακό να κοιτάξεις και λίγο έξω από το παράθυρό σου για να δεις οτι είναι μαύρη η νύχτα στα μέρη σου.....
Εδώ πάντως έχει ήλιο....

Όπως και να έχει πάντως, το οτι γίνονται ας τις πω "παραλήψεις", ναι όντως γίνονται. Αν θές μπορείς να διαβάσεις στο τελευταίο RAM ένα πρόβλημα που είχε με το ΙΤΕ και την ΕΕΕΤ ο γνωστός συγγραφέας - δημοσιογράφος κ. Νίκος Δήμου.

Δεν νομίζω όμως οτι γίνονται ηθελημένα... Μάλλον λόγω δημοσιοϋπαλληλικής νοοτροπίας....

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 29 Δεκ 2003 16:53

aguila21 έγραψε:
Aλήθεια προβλέπεται αποζημείωση για την καθυστέρηση;Σε πολλές υπηρεσίες προβλέπεται και γι'αυτό διεκπαιραιώνεται κάποια υπόθεση πολύ σύντομα.Μια μέρα πριν την εκπνοή της προθεσμίας :lol:
Στην Ελλάδα βρίσκεσαι φιλαράκο 8)

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Δεκ 2003 19:18

Nkapa το ξέρω οτι ειμαι στην Ελλάδα.Σε πολλές υπηρεσίες αν δε σου απαντήσουν σε ορισμένο χρονικό διάστημα μπορείς να ζητήσεις αποζημείωση.Αν δε μου απαντήσουν μέχρι τις 04/01/04 θα επικοινωνίσω μαζί τους και θα μάθω το λόγο καθυστέρησης τους.Αν δεν πειστώ θα επικοινωνίσω με το Υπουργείο Μεταφορών και Επικοινωνιών.

aetos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aetos » 29 Δεκ 2003 20:36

aguila21 έγραψε:Nkapa το ξέρω οτι ειμαι στην Ελλάδα.Σε πολλές υπηρεσίες αν δε σου απαντήσουν σε ορισμένο χρονικό διάστημα μπορείς να ζητήσεις αποζημείωση.Αν δε μου απαντήσουν μέχρι τις 04/01/04 θα επικοινωνίσω μαζί τους και θα μάθω το λόγο καθυστέρησης τους.Αν δεν πειστώ θα επικοινωνίσω με το Υπουργείο Μεταφορών και Επικοινωνιών.
Tora edeses siga min asxolithoun me ton kathena sto ipourgio metaforon.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 30 Δεκ 2003 14:19

aetos έγραψε:[Tora edeses siga min asxolithoun me ton kathena sto ipourgio metaforon.
Μερικές φορές τα παραλέτε.Εντάξει οι Δημόσιες Υπηρεσίες δεν έχουν και την καλύτερη εξυπηρέτηση αλλά μερικές φορές τα παραλέμε.Πόσες φορές πήγες να διαμαρτυρηθείς και δε σε άκουσαν;Ή μήπως δεν πήγες ποτέ διότι σκέφτηκες "ελα μορέ τώρα ποιός θ'ασχοληθεί μαζί μου";Αν δε διαμαρτυρηθείς πώς περιμένεις να λυθούν τα όποια προβλήματα υπάρχουν;Και σε σοβαρές υποθέσεις (η απόδοση ονόματος για το διαδίκτυο δεν είναι και τόσο σοβαρό ιδίως για προσωπικές σελίδες) υπάρχει και η λύση του εισαγγελέα,αν δε σε εξυπηρετήουν όπως οφείλουν,και αυτός είναι σίγουρο οτι θα σε ακούσει.Το λέω εκ πείρας.Απευθύνθηκα σε εισαγγελέα για πρόβλημα με κάποιο Δήμο και ύστερα μου έκαναν και "τεμενάδες" απο το Δήμο.

aetos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aetos » 31 Δεκ 2003 19:59

Telika apo tin imera pou kanis etisi gia domain se poses meres egrinete.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 31 Δεκ 2003 21:35

Από την ημέρα που κάνεις αίτηση περνάει πολύς καιρός.Πρέπει να πλήρώσεις πρώτα και να στείλεις όποια δικαολογητικά απαιτούνται.Αφού τα στείλεις μετά αυτοί στέλνουν στην ΕΕΤΤ τη γνομοδώτηση τους για την απόδοση του ονόματος.Στην ΕΕΤΤ έχουν υποχρέωση να αποφασίσουν θετικά ή αρνητικά μέσα σε διάστημα 30 ημερών.Δεν ξέρω όμως αν είναι 30 εργάσιμες ή ημερολογιακές.Εγώ πάντως περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα να μου απαντήσουν αφου στις 4/1/2004 κλείνει 1 μήνας που έχει πάει η υπόθεση στην ΕΕΤΤ.

aetos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aetos » 02 Ιαν 2004 20:07

tha mou stilou email gia to pote tha pai sto EETT. Kai pote tha prepi ego na stilo ta dikeologitika?

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Ιαν 2004 16:50

aetos έγραψε:tha mou stilou email gia to pote tha pai sto EETT. Kai pote tha prepi ego na stilo ta dikeologitika?
Πρώτα στέλνεις όλα τα δικαιολογητικά και πληρώνεις εννοείται και μετά στέλνουν το θέμα στην ΕΕΤΤ.

Πάντως η δική μου αίτηση σήμερα έκλεισε 1 μήνα που έχει παει στην ΕΕΤΤ και δεν έχω απάντηση.Θα περιμένω μέχρι την παρασκευή μήπως επιστρέψουν οι...αδειούχοι και θα επικοινωνίσω μαζί τους.

aetos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aetos » 05 Ιαν 2004 17:06

simera irthe email:

Status PENDING

Άβαταρ μέλους
jps
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jps » 12 Ιαν 2004 11:07

Δεν ξέρω αν γίνεται κάποια "νοθεία" αλλά θα σας πω την δική μου εμπειρία.

Θέλοντας να κατοχυρώσω domain έκανα τα εξής:
1) Ρώτησα αν το συγκεκριμμένο όνομα είναι διαθέσιμο και πήρα την απάντηση οτι δεν έχει κατατεθεί καμμία μέχρι εκείνη τη στιγμή αίτηση.
2) Υπέβαλλα την αίτηση
3) Ρώτησα αμέσως μετά και πάλι αν είναι διαθέσιμο το όνομα και πήρα την απάντηση οτι έχει κατατεθεί αίτηση που είναι προς εξέταση.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 12 Ιαν 2004 11:33

jps έγραψε:Δεν ξέρω αν γίνεται κάποια "νοθεία" αλλά θα σας πω την δική μου εμπειρία.

Θέλοντας να κατοχυρώσω domain έκανα τα εξής:
1) Ρώτησα αν το συγκεκριμμένο όνομα είναι διαθέσιμο και πήρα την απάντηση οτι δεν έχει κατατεθεί καμμία μέχρι εκείνη τη στιγμή αίτηση.
2) Υπέβαλλα την αίτηση
3) Ρώτησα αμέσως μετά και πάλι αν είναι διαθέσιμο το όνομα και πήρα την απάντηση οτι έχει κατατεθεί αίτηση που είναι προς εξέταση.

Τα συμπεράσματα δικά σας.
Αφού υπέβαλλες αίτηση λογικό είναι να εμφανίζεται οτι υπάρχει μια αίτηση που εκκρεμεί για εξέταση.Που είναι το πρόβλημα;Δεν καταλαβαίνω :roll:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης