XAMENA GB META APO PARTISION MAGIC

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
antonet

Δημοσίευση από antonet » 24 Δεκ 2003 12:58

Geia sas.
Exo to exis provlima kai psaxno mia lysi xoris na exo kataferei os tora kati.
Prosfata pira ena skliro disko 160Gb gia na ton exo os deftero,os meso apothikefsis perisotero.
Ton evala pano kai ton diamorfosa se NTFS mesa apo to ton proto mou disko pou exo kai to leitourgiko Win XP GR ,me to partision magic.

Ola itan mia xara,mexri pou gia kapies anages mou eprepe na dimiourgiso allo ena mikri partition 5gb(mia diadikasia pou sto parelthon exo kanei polles fores me allous diskous),pali me to Partition magic.

Meta thn dimiourgia omos to partision den fenontan apo ta windows,kai ekana restart.Meta to reboot anakalypsa oti oxi mono den fenontan to deftero partision alla elipan apo to disko peripou 35GB ,opou emfanizete san 128GB.

Matea prospathisa na diagrapso kai na dimiourgiso pali neo partition,miaas kai o diskos anformaristos pali 128 dixnei oti eine.
Dokimasa kai me to cd ths egatastasis ton xp akolouthontas ta vimata gia egatastasi kai thn epilogi na formaro,h na diagrapso to partition kai na to xanadimiourgiso alla pali ta idia.

An gnorizei kapios as stilei mia bohthia apo edo.
Thanx

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 25 Δεκ 2003 13:18

Το είχα πάθει και εγώ μια φορά με το partition magic. Δέ βρήκα κάποια μη βαρβάτη λύση ( δέν το έψαξα και ιδιαίτερα....... :lol: )

Άν δέ σε πειράζει το format εγώ αυτό που έκανα ήταν να μπώ σε Dos και να δώσω την εντολή fdisk. Διέγραψε τα όλα και δημιούργησέ ξανά απο την αρχή μέσα απο το fdisk όλα τα partitions που θές. Πρέπει να κάνεις format στον δίσκο πρίν χρησιμοποιήσεις το fdisk.

Δεν ξέρω άν βοήθησα.......... :-?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης