www.multigraph.tk <---- Kapoia gnwmh...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
multidanze
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από multidanze » 27 Δεκ 2003 16:49

H proswpikh mou selida. Parakalw opws sxoliasete. Eyxaristw poly...

Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 27 Δεκ 2003 17:23

katarxhn o internet explorer mou emfanizei oti h selida sou exei problhma ston kodika!
genika san sxediasmos,xromata ktl mou aresei arketa...
oraia selida file..
synexise thn kalh douleia!

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 27 Δεκ 2003 18:16

TELEIA h selida sou apo apopsi sxediasmoy... APSOGH!

Par ola auta exw kapoies paratiriseis na kanw.

1.) ta links soy einai tis morfis http://www.geocities.com/multigraphgr/www.multigraph.tk.... MProsta apo ta links vaze http://

2.) Stis selides poy exeis poly keimeno tha itan kalutero na emfanizete mia kai kali giati einai kourastiko na perimeneis na emfanizete gramma-gramma...

3.) To menu sou kratise to sta8ero se ena meros kai oxi na kanei boltes stis goneis :P

Auta apo mena. Poly kali pantos...

Keep Flashing

PS: Oraia epilogi o Kapamarou alla vale kai kana makaroni pou8ena :D:P;):):kaloe:
Εικόνα

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 27 Δεκ 2003 18:18

Θα είμαι καταπέλτης :roll:

Αρχικά να σου πώ οτι δέ μου αρέσουν τα sites που φορτώνουν την κεντρική σελίδα σε Jscrip παράθυρο με fixed size. Πολύ περισσότερο όταν αυτό καλύπτει όλη την οθόνη σε 800Χ600 ανάλυση.

Στο background παίζει ένα μπιτάκι συνέχεια. Αλλά δέν υπάρχει πουθενά επιλογή απενεργοποίησής του για όποιον δέ θέλει να το ακούει συνέχεια.

Το κίτρινο με το μπλέ εμένα δε μου "κάθεται" πολύ καλά. Τουλάχιστον όχι στο site σου. 'Ισως κάποιο άλλο χρώμα να έδενε καλύτερα με το μπλέ. Το λευκό νομίζω είναι καλύτερο.

Τα links σου δέν οδηγούν εκεί που θές. Πχ αντί να ανοίξει η σελίδα www.multidanzegr.tk ανοίγει η http://www.geocities.com/multigraphgr/w ... danzegr.tk (αυτό συμβαίνει σε όλα τα links)

Δέ μου αρέσει και η καθυστέρηση μετά το αρχικό loading του flash.

Το about section δε νομίζεις οτι καθυστερεί λίγο το typing του κειμένου? Νομίζω θα πρέπει να το επιταχύνεις και ίσως να το χαμηλώσεις και λιγάκι γιατι κολάει με την επεξήγηση των buttons σου.

Επιπλέον στο section με τα links. Αν έχεις φτιάξει τα site εσύ, καλό θα ήταν να αλλάξεις λίγο το κείμενο.
Δέ μου κάθεται πολύ καλά το κείμενο της περιγραφής. Πχ : Kαλό design και όμορφα animation η μιά πολύ καλή δουλεία..... Άφησε τους επισκέπτες σου να το κρίνουν αυτό ακόμα και άν έχεις φτιάξει το καλύτερο, οπτικά, site σε όλο το Web.

Αυτά τα ολίγα μου ήρθαν με μιά "πρώτη ματιά"........Μη πάρεις στραβά την απάντησή μου. Δεν έχω σκοπό να το παίξω έξυπνος η ο Web Designer του αιώνα. Το site σου δέν είναι άσχημο απλά νομίζω οτι χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις στα σημεία :wink:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 27 Δεκ 2003 18:19

07 έγραψε:katarxhn o internet explorer mou emfanizei oti h selida sou exei problhma ston kodika!
Gi auto ftaiei i geocities kai oxi o kapamarou eee sorry o multidanze :kaloe:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 27 Δεκ 2003 19:14

Ορθογραφία/Σύνταξη:

- Ο τρόπος που γράφετε το κείμενο -> Ο τρόπος που γράφεται το κείμενο
Πιο σωστό: Ο τρόπος που εμφανίζεται το κείμενο.
- Διαβάστε περί τίνος πρόκειτε η σελίδα αυτή. -> πρόκειται. (Συντακτικά σωστό, αλλά δεν ακούγεται ωραία. Βάλε κάτι όπως "πληροφορίες για την σελίδα")

- επιγόντως -> επειγόντως
- τολμίσετε -> τολμήσετε

- στέλνεται -> στέλνετε
- χρειάζετετε -> χρειάζεται

Γενικότερα είδα σε αρκετά σημεία μια περίεργη σύνταξη του λόγου! Όχι λαθεμένη, αλλά σίγουρα κουραστική και πολλές φορές δεν αποδίδει το νόημα που θέλεις να περάσεις. Δηλαδή με το που φτάνω στην τελεία, λέω "Ε; Τι διάβασα; Τι εννοούσε;".

Γενικά:
- Εκτιμώ την δουλειά σου να κάνεις το script για το κείμενο, αλλά πέραν του ότι είναι εξαιρετικά αργό (με τον ρυθμό υπαγόρευσης εμφανίζεται), δεν βρίσκω και τον λόγο ύπαρξής του! Γιατί να μην υπάρχει εξ' αρχής το κείμενο στην σελίδα; Γιατί να περιμένω να εμφανιστεί;
- Όπως προαναφέρθηκε, είναι απαραίτητο να υπάρχουν controls για τον ήχο!
- Δεν είναι σωστό να κρίνεις μόνος σου την δουλεία σου! Πέραν του ότι είναι λάθος σαν νοοτροπία για σένα, δεν φαίνεται καλά και στον επισκέπτη (καλά, αυτός μόνος του παινεύεται; )

Τα παραπάνω τα επισήμανα ως απλός user.
Συνολικά πιστεύω πως από σχεδιαστικής μεριάς είναι μια τέλεια σελίδα, αλλά παρασύρθηκες από τις γνώσεις σου και την έχεις κάνει λίγο κουραστική (πχ ο χρόνος μετάβασης από την μία σελίδα στην άλλη είναι μεγάλος - μέχρι να κλείσει η μία και να εμφανιστεί ολόκληρη η άλλη).

Φιλικά
EneMe

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 27 Δεκ 2003 22:20

ego ekana klik sto link anoikse to neo parathiro diavasa olo to topic, piga apantisa se alla 2 topics girisa kai akoma den exei fortosei tpt :P:P:P

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spin » 29 Δεκ 2003 08:48

poli oreo site...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Δεκ 2003 13:54

ωραία η σελίδα σου φίλε μου, αλλά βάλε την σε κανέναν κανονικό server γιατί εκεί που την έχεις είναι πολύ αργή και χάνετε...

στην κεντρική σελίδα το εφε με την γραφή είναι ωραίο.. αλλά στις άλλες που έχουν πολύ κείμενο είναι κουραστικό... πρέπει να περιμένεις πολύ ώρα για να εμφανιστεί όλο.. και λίγο μεγαλύτερα γραμματάκια δε θα της έκαναν κακό... ή κάποια πιο έντονη γραμματοσειρά...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

multidanze
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από multidanze » 29 Δεκ 2003 16:48

Eyxaristw gia tis gnwmes sas. Katarxas na pw pws exw koumpi katw aristera gia thn apenergopoihsh tou hxou aplws isws na mhn to prosekse kapoios. Deyteron den dinw tosh shmasia sto keimeno afou eimai skrapas sthn ek8esh... opote den me poly endiaferei an kai 8a kanw mia prospa8eia na beltiw8w :> Triton oi grammes kai ta buttons kinountai aristera-deksia giati ayth einai h shmasia tou flash... kinoumena animations kai oxi statika opws sthn html... Isws bebaia ta buttons na mhn eprepe na kinounte... telos pantwn. Ayta... synexiste osoi 8elete na mou lete tis gnwmes sas...

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 29 Δεκ 2003 18:06

kai egw eimai tis gvomis oti to pop para8iro xalaei poli to site (giafto -> ctrl+n)
Opos kai episis eimai tis gvomis oti to flash eivai diakosmotiko kai oxi oikodomitiko stixio se eva site
eivai poli liga , isos kai metrimeva sta daxtila , ta sites pou paroti eivai se flash eivai xristika

tis perisoteres fores eivai poli disxrista kai ka8isterouv
iperbolika va avoiksouv (dev eimaste oloi pavo se dsl kiklomata ...)

twra osov afora tiv selida afti ka8e afti eixa to idio problima me tov cha0s dev mou avikse n selida kolise sto 83% tou loader

8a epixiriso ksava argotera kai av petixo 8a exei sivexeia to sxolio mou
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 29 Δεκ 2003 18:16

sivexeia

lipov telika aviksa to flash me allo tropo :P dowload to flash katefiav
mias kai o IE dev katafere va tnv fortosei tnv selida movos tou

Lipov 8a simfovisw kai egw sto oti eivai kourastiko va parousiazete
eva eva ta gramata sta keimeva.
Episisi opos eipa kai priv poli zoriko to handling gevikotera stnv selida
av kai euxaristo. Dev eivai kali idea va ftiaxveis eva flash pou va perexei
olokliro to site sou mesa eivai kourastiko va perimeveis va fortosei
340k flash kalitera va spaseis se mikrotera komatia se ipotevies
kai va fortoveis stnv kiria tevia ta flashakia ta epimerous

av dev kavo la8os sto flash givete kati tetoio pi8avov afou dev xrisimopieis
html gia to site sou afto va to kavei pio elafri :)

episis afou prokete gia prosopiki selida kai 8eleis va probaleis tov eafto sou
meso aftis (akoma kai erasitexvika) eivai kalitero va breis kapoio
host tis prokopis ... perva ta ta freehosts pou exie kapou mesa sto forum
mazemeva olo kai kati kalitero 8a breis

keep up
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 29 Δεκ 2003 21:32

Την επιλογή για τον ήχο ούτε που την πρόσεξα.... και δέν ήμουν ο μόνος :)

Επίσης αυτό το απαγορευτικό όταν κάνεις disable τον ήχο είναι λίγο αντιαισθητικό. Νομίζω οτι θα πρέπει να το βάλεις σε κάποιο πιό ευκρινές σημείο και να αλλάξει το γραφικό απόχρωση όταν γίνεται disable. Γιατί δέν αφήνεις το "equalizer" --καλά το είπα η το δολοφόνησα????? :) --- όπως είναι (με πιό έντονο χρωμα) αλλά με μιά "γκριζωπή" απόχρωση όταν γίνεται dsable?.

Για το θέμα του μεγέθους : Τα 300+ Kb (άν είναι τόσα) μου φαίνονται πολλά για το site σου ... Δηλ. θα περίμενα περισσότερο περιεχόμενο για ένα τέτοιο μέγεθος. Καλό θα ήταν να φτιάξεις ένα empty movie και εκεί μέσα να φορτώνεις κάποιες σελίδες -να σπάσεις δηλ. το flash σε τμήματα- . Αυτό είναι απαραίτητο αν σκεφθείς οτι σε κάθε update του site σου και εμπλουτισμό του με νέες εικόνες απο site που θα φτιάξεις η οτιδήποτε άλλο θα μεγαλώνει και το μέγεθος του flash. Κανείς δέ θα περιμένει ένα site 500+ kb να γίνει loading. Και τα 340 πολλά είναι...

Για να καταλάβεις στο site που φτιάχνω τώρα εγώ : http://www.geocities.com/worms3dt/main.htm --- το flash της κεντρικής σελίδας είναι 180 kb μου φαίνεται υπερβολικό αλλα που δέ μπορώ να το μειώσω....... (και να φανταστείς οτι την κεντρική μου σελίδα δέν πρόκειται να την αλλάξω ξανά-απο την στιγμή που θα την τελειώσω-) Οπωσδήποτε πρέπει να σπάσεις το flash. Καλή συνέχεια!
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης