Εγκατάσταση Linux 7.2 σε serial ata σκληρό

Είναι δωρεάν, είναι σταθερό, είναι γρήγορο.. ας το γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα..

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Katmai

Δημοσίευση από Katmai » 08 Ιαν 2004 01:45

Έχω τα Linux ta 7.2. Πρόσφατα αγορασα καινουριο pc με serial ata σκληρό. Κατά την εγκατάσταση των windows πρέπει να φορτώσω κάποιους drivers για τον δίσκο απο δισκέτα (η οποία ήτσν μαζί με την μητρική). Ως εδώ όλα καλά. Γιάτι όταν πάω να φορτώσω τα Linux, αυτα δεν "βλέπουν τον δίσκο μου"; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Φταίει ο δίσκος και πρέπει να πάρω & άλλον, φταίει η εκδοση των Linux και πρέπει να αγοράσω άλλη, φταίει η μητρική (intel) ή φταίει η μοίρα μου;

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 08 Ιαν 2004 03:53

den fteei tpt apola ayta (isos i ekdosi pou einai palia...)

Psaxe na breis drivers gia ton controller tou sklirou sou gia linux...

otan sou bgazei to menu apo to cd gia tin egatastasi grapse linux expert kai meta enter kai tha sou bgalei epilogi gia Linux Driver.
Ekei tha baleis tin disketa me tous drivers gia ton controller pou tha exeis katebasei kai tha anagnorisei ton controller kai kata sinepeia kai ton skliro kai tha kaneis kanonika tin egatastasi sou.

Isos me tin teleytea ekdosi tou Red Hat (i pio sosta Fedora Core 1) na anagnorizei apo default ton controller alla den egiomai tpt mias kai den exo doulepsei pote SCSI, Serial ATA kai Raid se linux...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linux Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες