Προσοχή Στα «Κοράκια» του Freestuff! : )

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 08 Ιαν 2004 18:29

ZauZ έγραψε:Να σοβαρευτούμε και να το σκεφτούμε πάαααραααα πολύ καλά πριν γράψουμε στο freestuff.gr γιατί ευτυχώς εδώ μέσα τα παιδεία ξέρουν τι τους γίνεται !
Επειδή πάνω στην βιασύνη ερμήνευσα λάθος το όλο κείμενο μπορώ να πω ότι δεν έδωσα την σωστή απάντηση !! :wink:

Θα πώ ότι έχεις κάποιο δίκιο φίλε ZauZ αλλά όχι σε όλα όσα λές !! Δεν έχουμε ορίσει κανόνες για το ποιες πρέπει να είναι οι προυποθέσεις για να φτιάξεις ένα καλό site απλά προσπαθούμε να διορθώσουμε κάποια λάθη που υπάρχουν για να βγεί το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα !!

Βέβαια και πάλι την άποψη μας λέμε και όποιος θέλει την δέχετε !

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Ιαν 2004 22:13

Πώς δε θα βρούμε "ετερία" βρε Λαέρτη.
Στο λεξικό Τεγόπουλου Φυτράκη και σε άλλα που δεν τα θυμάμαι γράφει "εταιρία ή εταιρεία" στο ανάλογο λήμμα. ΚΑΙ τα 2 μαζί. Θέλεις να scannaro τις σελίδες;

Αν ρωτήσουμε το Μπαμπινιώτη θα μας πει βέβαια ότι η ελληνική γλώσσα ενέχει μια δυναμικότητα και πρέπει να εγκολπώνουμε δημιουργικά τους τύπους που χρησιμοποιούνται στην καθομιλουμένη.

Οπότε αφού αναφέρεται σε επίσημα και αξιόλογα λεξικά η λέξη "εταιρία" και αφού χρησιμοποιείται από πλήθος δημοσιευμάτων, δεν υπάρχει κανένας λόγος να τη θεωρήσουμε αδόκιμη.

Τώρα αν θες να κάνεις μια ιστορικοσυγκριτική μελέτη αυτό είναι άλλο θέμα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
yildirim

Δημοσίευση από yildirim » 08 Ιαν 2004 22:14

Κατ' αρχήν,να ευχηθώ Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλα τα μέλη.
ZauZ,σε είχε πάρει κάπου το μάτι μου και μόλις βρήκα που...http://www.way.gr/article.php?sid=67&f,sid,86...Μήν αντιλέγεις καλύτερα σε ανθρώπους που μάλλον έχουν περισσότερες γνώσεις απο εσένα...Ξέρεις στο Internet δεν είναι δύσκολο να κρυφτείς,ειδικά χρησιμοποιώντας το ίδιο ψευδώνυμο...
Μάλλον,συμπεραίνω διαβάζοντας το άρθρο σου,ότι δεν έχεις πρόβλημα εάν η εταιρεία γράφετε με -ί- ή με -ει αλλα με την εταιρεία.
Ο νοών,νοείτο.. :lol:
Απο την Ιεράπετρα είσαι είπαμε;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Ιαν 2004 22:20

ναι... νομίζω ότι γενικά το όλο κείμενο παρερμηνεύτηκε / παρεξηγήθηκε από τον ατυχές, για εμένα, τίτλο του. Η λέξη κοράκι είναι συνδεδεμένη με άλλα πράγματα... ;)

έτσι νομίζω ότι βλέπουμε πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η αρχική εντύπωση που θα μας κάνει ένα κείμενο από τον τίτλο του και μία ιστοσελίδα από την αρχική της σελίδα...

που το γύρισα πάλι εε! :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 09 Ιαν 2004 01:22

Εγώ μάλλον διάβασα καλοπροαίρετα το κείμενο του φίλου και δεν το είδα καθόλου αρνητικό ;-) Για κείμενο με θετικά σχόλια το κατάλαβα...

Μάλλον βέβαια οι περισσότεροι την "πατήσανε" από τον τίτλο ;-)

Για το εταιρία & εταιρεία...

Στην δημοτική πολλές λέξεις έχουν αλλάξει ορθογραφία... Και αυτή είναι μία από αυτές... Τζάμπα νομίζω το συζητάμε κάτι τέτοιο...

Εμένα πιο πολύ εντύπωση μου έκανε η λέξη αυγό που σε σχολικό βιβλίο πλέον γράφεται σαν αβγο...

Ή η λέξη τρένο που οι μεγαλύτεροι σε ηλικία συνηθίζουν να την γράφουν τραίνο...
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 09 Ιαν 2004 03:17

yildirim έγραψε:
Μήν αντιλέγεις καλύτερα σε ανθρώπους που μάλλον έχουν περισσότερες γνώσεις απο εσένα...Ξέρεις στο Internet δεν είναι δύσκολο να κρυφτείς,ειδικά χρησιμοποιώντας το ίδιο ψευδώνυμο...
Yildirim

Δεν αντιλέγω σε ανθρώπους που έχουν περισσότερες γνώσεις από εμένα! Δε μπορώ να καταλάβω πώς έβγαλες το συμπέρασμα αυτό!

Και ποίος σου είπε ότι προσπαθώ να κρυφτώ από κάποιον ;

Πραγματικά δε κατάλαβα τι προσπαθείς να στηρίξεις προβάλλοντας μου ένα κείμενο που έγραψα πριν από 2 χρόνια. Το να μην αντιλέγω σε κάποιους που έχουν περισσότερες γνώσεις από εμένα ; Δεν αντιλέγω, αλλά λέω τι γνώμη μου! Αφού λοιπόν μπήκες στο κόπο να ψάξεις για το nickname μου , πιστεύω θα βρήκες πάρα πολλά ακόμα κείμενα μου, αλλά προσπάθησες , ανεπιτυχώς κατά τη γνώμη μου να στηρίξεις κάτι ανύπαρκτο, από ένα και μοναδικό κείμενο μου!

Άντε και καλό ξημέρωμα !
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Ιαν 2004 04:55

Loipon... tha miliso mono gia to Nuke...

Epidi kata 99% exo kanei tin xeiroteri kritiki se osous exoun xrisimopoiisei to Nuke kai oloi me theoroun stravomeno me to Nuke (kai eimai ontos), exo na po to eksis.

Tin gnomi mou gia to Nuke den tin allazo oti kai xaraktirismo na mou dosoun.
Apo ekei kai pera problima tou opioudipote na leei oti thelei kai na xrisimopoiei oti thelei.
Se ena forum opou mporei na ekfrastei i apopsi tou kathenos eleythera kai otan malista ZITITAI apo tous allous pou parousiazoun to site tous tote to problima einai kathara diko tous kai kanenos allou.

Otan ginontai sovares douleies post exeis dei na ginetai arnitiki kritiki pouthena?
Ama blepo site les kai einai zografies moron 3 xronon e nai tha kano arnitiki kritiki alla ayti tha eiani gia kalo. Apo ta lathi mas mathenoume...

An pareksigitai ayto kai lambanetai os kakoproereti kritiki kai pali den apasxolei emena alla ayton pou tha zitisei tin gnomi mou.

Tora an to keimeno sou apla itan paraplanitiko gia na 'psarosoume' i don't care actually...
Sou apantao apla se 2 sigekrimena pragmata (stin geniki kritiki mou kai stin kritiki mou pano sto Nuke).

Tora tha peis... 'Kai pios eisai re megale esi pou tha krineis ton allon kai me ti kritiria...'
Gia na to kano paei na pei oti ksero kati parapano isos...
Exo arketes douleies sto portfolio mou kai ekei pou prepei (px eteria gia kapia ergasia) na apodeikso to ti ksero kai tin kano tis xrisimopoio...

Epidi eida oti sto topic me to dreamweaver.gr kai ekei aneferes tin ataka 'Ta korakia tou Freestuff' me problimatizei an to paron topic einai apla ston xavale i thes na peis kati allo me ayto pera apo ayto pou fenetai me tin proti matia...

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 09 Ιαν 2004 10:01

Chaos , mallon de diavases ta proigoymena posts se ayto to thema !
:)
Kita kamia fora kai tis apantiseis prin miliseis... :)

Gia to Php Nuke na soy po 2 pragmata.

Oyte ego to sibatho idietera kai de tha ithela pote to site moy , na
ginei me php nuke, alla apo tin allh paradexome aytoys poy to eftiaksan
gia ti kata ta alla einai ena aksiologo portal system!
- De nomizo na diafoneis!

Skepsoy mono , oti einai ena plires portal system poy se 5 lepta to exei egatastisei kai enas arxarios xristis! Kita poses epiloges exei kai poso polloi exoyn dolepsei aytoi poy to exoyn ftiaksei.

Apo ayth thn apopsi to php nuke aksizei kai bravo se aytoys poy to eftiaksan! Tora to oti oyte emena moy aresh einai apla h gnomi moy, alla ayto den allazei to oti exei ginei mia poli aksiologh prospatheia gia na ftiaxtei to nuke!
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 09 Ιαν 2004 11:39

ZauZ έγραψε:
5. Elli
Μπορείς να βάλεις στη λέξη Φίλος όσα εισαγωγικά θες. Δε θα με πειράξει. Δε σε γνωρίζω και ποτέ δε θα μπορούσα να σε αποκαλέσω Φίλη ή Φίλο πραγματικά : ) Δε τα έχωσα στα μέλη του freestuff.gr γιατί και εγώ μέλος είμαι (έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον…) Το κείμενο που έγραψα νομίζω ότι αν το διαβάσεις προσεκτικά θα δεις ότι λέω ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ FORUM και δε τους τα «χώνω»! Δε κατάλαβα προς τι τα Τεράστια κεφαλαία γράμματα ! (με διώχνεις μήπως ;)
Παίρνω τον λόγο επί προσωπικού θέματος. Αν το κείμενο σου παρερμηνεύτηκε δεν φταίμε εμείς αλλά ίσως ο τρόπος που το διατύπωσες εσύ.

Οσο για την αναφορά σου σχετικά με το αν σε διώχνω ή όχι έχω να πω ότι δεν έχω δικαιοδοσία να διώξω κανέναν. Σε άλλον ανήκει το freestuff και εκεινού ευθύνη είναι. Αλλά δεν νομίζω ότι τέθηκε ποτέ τέτοιο ζήτημα. Απλά εξελίχθηκε ένας διάλογος σε έντονο ύφος οφείλω να ομολογήσω.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Ιαν 2004 15:07

ZauZ έγραψε:Chaos , mallon de diavases ta proigoymena posts se ayto to thema !
:)
Kita kamia fora kai tis apantiseis prin miliseis... :)
Diavasa poli kala... mallon esi den xereis na diavazeis giati otan diavazoume poli sinithos mathenoume kai orthografia ;)
Gia to Php Nuke na soy po 2 pragmata.

Oyte ego to sibatho idietera kai de tha ithela pote to site moy , na
ginei me php nuke, alla apo tin allh paradexome aytoys poy to eftiaksan
gia ti kata ta alla einai ena aksiologo portal system!
Ayto ase na to krinoun ta atoma pou kseroun kati parapano.
Esi den mou deixneis na xereis tpt epi tou thematos ara i gnomi sou gia mena einai periti kai einai krima gia sena ayto.
- De nomizo na diafoneis!
Kathetos, orizontios kai oti allo iparxei...
Skepsoy mono , oti einai ena plires portal system poy se 5 lepta to exei egatastisei kai enas arxarios xristis!

E TORA MIN TRELATHOUME!!!!!!
apo ta 300 posts gia PHP sto forum ta 280 einai pos na setaroun to NUKE... MHN XESO! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kita poses epiloges exei kai poso polloi exoyn dolepsei aytoi poy to exoyn ftiaksei.
Mallon den to exeis dei to nuke... i mallon kalitera den exeis dei to source (alla kai na to blepes den tha katalavenes kai polla... )
Apo ayth thn apopsi to php nuke aksizei kai bravo se aytoys poy to eftiaksan!
Siga min to baloume kai sta rekor Guinness :hammer: :hammer:
Tora to oti oyte emena moy aresh einai apla h gnomi moy, alla ayto den allazei to oti exei ginei mia poli aksiologh prospatheia gia na ftiaxtei to nuke!
Mipos to les ayto giati me fovase san koraki pou me/mas apokaleis min se krakso giati pisteuo to antitheto ????? :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 09 Ιαν 2004 22:46

Chaos , mathe na anagnorizeis prota ti doyleia kapioy alloy kai as mi soy kolaei kala ston "Kai gamo" xaraktira soy!

Se protrepo na ksanadiavaseis tis apantiseis bas kai to mialoydaki soy katalavei tipota!

Oso gia esena kyrie pansofe , pios soy eipe oti den exo gnoseis ? Pos evgales to siberasma ayto ? Ase , mi moy apantishs , afoy de tha bo , kan sto kopo na peso sto epipedo soy, dixnontas soy doyleia moy!

Pragmatika , anarotieme tin ilikia soy kai tin orimotita toy mialoy soy!

Xeretismata glika!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 09 Ιαν 2004 23:19

re magkes hremhste...

xalara..... :pint:

Ma kala re magkes den zorizetai o burzi pou ton giouxaroun NA zoristoume emeis????

Ti na pw re magkes... ka8este kai malwnete an to PHPNuke einai kalo -i- oxi... Makari na baloun oloi nuke kai otan episkeptetai kapoios to site mou, na menei me anoixto to stoma sthn telikh (afou 8a exei mpoyxtisei apo nuke layout) :wink:

ZauZ prepei na deikseis ti exeis kanei mexri twra gia na yparxei kai i analogh kritikh... Opws 8a deiksw ki egw ta dika mou otan einai etoima... Opws ekane kai o cha0s otan ekane ta dika tou---->>> kai oloi dexthkame kai 8a dextoume kritikh :wink:

etsi einai ta pragmata

----------

e re p**sth otan me pianei to filosofiko mou EEE???????

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 09 Ιαν 2004 23:28

[quote="
ZauZ prepei na deikseis ti exeis kanei mexri twra gia na yparxei kai i analogh kritikh... Opws 8a deiksw ki egw ta dika mou otan einai etoima... Opws ekane kai o cha0s otan ekane ta dika tou---->>> kai oloi dexthkame kai 8a dextoume kritikh :wink:

etsi einai ta pragmata

quote]

Me pia enia enoeis oti prepei na dikso ti exo kanei , gia na yparksei h analogh kritikh ?

Fysika kai dexomai ti kritikh ! H kritikh einai efprosdexth ,h prosvolh omos oxi! ( Ego toylaxiston de nomizo oti prosvala kapion apo edo mesa. Isos telika h mia leksh kai monadikh na itan lathos kai giayto na pareksigithika).

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Ιαν 2004 23:43

cool γιατί θα το κλειδώσω... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 10 Ιαν 2004 00:38

Me pia enia enoeis oti prepei na dikso ti exo kanei , gia na yparksei h analogh kritikh ?
thn douleia sou re ZauZ.

Kai otan lew kritikh ennow kritikh oxi prosboles.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης