Σεμινάριο για δίκτυα με χρήση Windows Small Business Server

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 09 Ιαν 2004 18:03

Η Microsoft Hellas δίνει την δυνατότητα στους επαγγελματίες της πληροφορικής να παρακολουθήσουν ένα τριήμερο σεμινάριο με θέμα "Designing, Deploying and Managing a Network Solution for the Small and Medium-sized Business".

Τα θέματα που θα καλυφθούν αφορούν την εγκατάσταση και συντήρηση της υποδομής δικτύου σε επιχειρήσεις μεσαίου μεγέθους με την χρήση των προϊόντων Windows Server 2003 και Windows small Business Server 2003.

Όπως αναφέρει σε σχετικό ενημερωτικό email η Microsoft η εκπαίδευση αυτή θα βοηθήσει τους συμμετέχοντες να γνωρίζουν όσα χρειάζονται για :

• το σχεδιασμό μιας λύσης σε μία Μικρομεσαία επιχείρηση, με βάση ένα συγκεκριμένο σενάριο
• την εγκατάσταση ή την αναβάθμιση σε Microsoft Windows Small Business Server 2003
• τις ρυθμίσεις στον Windows Small Business Server 2003 και την ολοκλήρωση των διαδικασιών στην Το-Do List
• τη διαχείριση επικοινωνίας και συνεργασίας στον Windows Small Business Server 2003
• την εγκατάσταση ή αναβάθμιση σε Microsoft Windows Server™ 2003, έκδοση Standard
• τις ρυθμίσεις, τη διαχείριση και την ασφάλεια στο δίκτυο με Windows Server 2003, Standard
• την επέκταση ενός δικτύου Windows Small Business Server 2003

Το κόστος συμμετοχής είναι 30 ευρώ και περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την συμμετοχή σας θα βρείτε στο http://www.microsoft.com/hellas/partner/

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 10 Ιαν 2004 01:01

Αξίζει κάτι τέτοιο;
Τι πιστέυετε;

Δεν είναι τόσο τα χρήματα αλλά ο χρόνος που θα διαθέσει κάποιος.
Έχει κάτι να κερδίσει αν πάει...

Προσωπικά το βρίσκω ενδιαφέρον αν και Windows και Server ποτέ δεν μου καθόταν καλα...

Άβαταρ μέλους
api4all

Δημοσίευση από api4all » 12 Ιαν 2004 21:50

Καταρχήν σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Τώρα όσον αφορά αν αξίζει σαν να πας στα σεμινάρια που κάνει η Microsoft πάντα πίστευα πως ναι μιας και έχω παει σε κάποια. Τώρα το ερώτημα είναι πως πήγα στο link που μας έδωσες αλλά το συγκεκριμένο σεμινάριο δεν το είδα πουθενά μήπως θα μπορούσες να βάλεις ακριβός το link που το βρήκες.

Thank George

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 12 Ιαν 2004 21:52

στο στέλνω με PM μιά και είναι ενημερωτικό email

Άβαταρ μέλους
api4all

Δημοσίευση από api4all » 13 Ιαν 2004 00:22

Ok Thanks.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Ιαν 2004 01:52

Στο σημείο που βρίσκεται η MS σήμερα ναι είναι χρήσιμο ένα τέτοιο σεμινάριο...

Επειδή όμως όλα αλλάζουν ποτέ δεν ξέρεις άυριο αν αυτό το σεμινάριο αποδειχτεί άχρηστο...

Επειδή το έχω συνναντήσει θα το αναφέρω απλά...
Αν πας σε μία εταιρία και πεις έχω γράψει τον πυρήνα του Linux (τραγικό παράδειγμα απλά θέλω να δείξω με μία φράση 'Κοιμάμαι και βλέπω την κονσόλα του Linux. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ) δεν θα της κάνει τόσο αίσθηση όσο αν τις πεις ότι ξέρεις να χειρίζεσαι Windows x Server...

Γενικότερα το free το φοβούνται οι εταιρίες και δεν το εμπιστέυονται...

Με τα σημερινά δεδομένα σίγουρα οτιδήποτε έχει να κάνει με την MS ως γνώσεις είναι μεγάλο συν.

Προσωπικά ευελπιστώ (έτσι δεν γραφεται η λέξη; χεχεχε) να αλλάξει αυτή η νοοτροποία και να γίνουν πιό openminded.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες