περι ανασυγκροτησης

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
metosx

περι ανασυγκροτησης

Δημοσίευση από metosx » 06 Μαρ 2001 07:47

κανοντας ανασυγκροτηση του σκληρου,μου εμφανιζει καθε μερικα δευτερολεπτα το μυνημα:"τα δεδομενα του δισκου αλλαξαν"και μετα απο δεκα φορες:"o υπολογιστης δεν μπορεσε να ολοκληρωσει την ανασυγκροτηση..."εχω δοκιμασει τη μονη λυση να κανω εκτελεση απο το μενου εναρξη το "msconfig" και κατοπιν απο την καρτελα "εκκινηση" να ξετσεκαρω ολα τα τετραγωνακια,μπας και τρεχει καποιο προγραμμα στο backround task κατα την ανασυγκροτηση αλλα ματαια...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

περι ανασυγκροτησης

Δημοσίευση από cordis » 06 Μαρ 2001 13:20

πριν κανεις ανασυγκρότηση με alt-crlt-delete δες εαν τρεχει το stimon στο background. Εάν ναι, επέλεξέ το και κάνε end task.
<P>------------------
---
<B>John Sclavos</B>
<A HREF="http://www.freestuff.gr" TARGET=_blank>freestuff.gr</A>

metosx

περι ανασυγκροτησης

Δημοσίευση από metosx » 06 Μαρ 2001 20:05

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by metosx:
<B>κανοντας ανασυγκροτηση του σκληρου,μου εμφανιζει καθε μερικα δευτερολεπτα το μυνημα:"τα δεδομενα του δισκου αλλαξαν"και μετα απο δεκα φορες:"o υπολογιστης δεν μπορεσε να ολοκληρωσει την ανασυγκροτηση..."εχω δοκιμασει τη μονη λυση να κανω εκτελεση απο το μενου εναρξη το "msconfig" και κατοπιν απο την καρτελα "εκκινηση" να ξετσεκαρω ολα τα τετραγωνακια,μπας και τρεχει καποιο προγραμμα στο backround task κατα την ανασυγκροτηση αλλα ματαια...</B><HR></BLOCKQUOTE><P>

metosx

περι ανασυγκροτησης

Δημοσίευση από metosx » 06 Μαρ 2001 20:05

ευχαριστω,νασαι καλα<P>

Showme
Επικοινωνία:

περι ανασυγκροτησης

Δημοσίευση από Showme » 19 Μαρ 2001 23:11

Αυτό το πρόβλημα το είχα όταν είχα ενεργοποιημένο screensaver. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάσει στην περίπτωση σου..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης