Ιστοσελίδα για δημοτικό σχολείο

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Giannis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis » 18 Ιαν 2004 00:09

Έφτιαξα μια ιστοσελίδα για το σχολείο και μετά από ένα χρόνο, αφού έγιναν οι απαραίτητες βελτιώσεις νοιώθω ότι είναι έτοιμη και έτσι σας την παρουσιάζω για να μου πείτε την γνώμη σας.
Η διεύθυνση: http://5dim-pyrgou.ilei.sch.gr/

Άβαταρ μέλους
kalavros

Δημοσίευση από kalavros » 18 Ιαν 2004 01:31

pragmatika otan blepeis tetoies prospatheies to mono pou mporeis na peis einai "mprabo"...pragmatika i selida einai poli kalosxediasmeni....to flashaki panw panw einai idiaitera xaritwmeno ena parallila probalei me ton kalitero dinato tropo to sxoleio sas... :D

kai pali mpravo! :P

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

Δημοσίευση από xmavidis » 18 Ιαν 2004 01:40

Ένα μπράβο κι απο μένα!
Πολύ καλή δουλειά!

Θα κάνω μι μικρή παρατήρηση:
Το rollover των links είναι αντιαισθητικό και χαλάει την όλη εικόννα του site μόλις ο επισκέπτης βάλει τον κέρσορα πάνω από ένα link η γραμματοσειρά αυτού μεγαλώνει. Δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό αυτό που επισήμανα
I want to know God’s thoughts; the rest are details.
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 18 Ιαν 2004 04:28

1) Μου προκάλεσε εντύπωση ότι ο Γιώργος Τρομάρας είναι ακόμα στην ενεργό δράση :lol:

2) Μη χρησιμοποιείς πολλά animation γιατί κουράζουν. Φαντάσου να μπει στο site κανένας επιληπτικός. Θα σε τρέχει στα δικαστήρια :kaloe:

Φαίνεται ότι έχεις μεράκι και η προσπάθειά σου είναι καλή. Λίγο στον αισθητικό τομέα μας τα χαλάς. Εικονιδιάκια παντού... :wink:
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Giannis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis » 18 Ιαν 2004 23:58

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Προσπαθώ να βελτιωθώ πάντα και οι γνώμες σας μου είναι πολύ χρήσιμες.Την γραμματοσειρά που μεγαλώνει εγώ την έβαλα έτσι, είναι σε java( ίσως θα έπρεπε να κάνω την διαφορά, όταν μεγαλώνει, μικρότερη).Δεν είναι αντιαισηθτικό παντού όμως.Τα εικονίδια στην αρχική σελίδα είναι αρκετά, και έδωσα μεγάλη προσοχή στο να μη γίνει βαριά η ιστοσελίδα.Ειδικά στο banner που έκανα με το Photoshop μου πήρε πολύ χρόνο.Δε νομίζω όμως ότι αργεί να φορτώσει η ιστοσελίδα.Τα χρώματα σας άρεσαν;(Ξόδεψα πολύ χρόνο και έχει σημασία για μένα).

Άβαταρ μέλους
kostasdiony

Δημοσίευση από kostasdiony » 19 Ιαν 2004 23:05

FILE GIANNAKH KSESKISES PALI,ETSI GERA NA PROBALLOYME TA SXOLEIA THS PATRIDAS MAS NOMOS HLEIAS RE!!!!!!!!!!!!!!!PISTEYW NA EISAI KAI PANILIAKARA,E?PANTWS POLY KALH DOYLEIA,EKANES.
SYGXARHTHRIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Giannis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis » 19 Ιαν 2004 23:58

Φίλε kostasdiony ευχαριστώ πολύ αλλά δεν είμαι από την Ηλεία.Αν προσέξεις στο προφίλ μου λέει Σέρρες.Είμαι αναπληρωτής γυμναστής στην Ηλεία.Μου αρέσει όμως στην Ηλεία, περνάω καλά.Α....και είμαι ΠΑΟΚΑΡΑ πρώτα, Πανσερραϊκός μετά και έπειτα Πανηλειακάρα!

Άβαταρ μέλους
kostasdiony

Δημοσίευση από kostasdiony » 20 Ιαν 2004 21:33

ok!OXI DEN EIXA PROSEKSEI TO PROFIL,AN KAI EIXA MPEI 10ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ GOOGLE ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ,ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΟΥ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΕΙΑ.ΧΑΧΑ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,Ο ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥΠΥΡΓΟΥ ΘΑ EXEI?

[/url]www.paniliakos.gr.kz[url]

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Δημοσίευση από |dD| » 26 Ιαν 2004 15:03

-exis kales basis
-ta arial h ta tahoma tha dixnoun tin selida pio epagelmatiki akoma
-boris na xrvmatisis ta aristera (an oxi kai ta dexia) tables me apoxrosis tou ble h tou kitrinou (gia na to desis perisotero)

-file kostasdiony [/url]www.paniliakos.gr.kz[url] to tag to klinis anapoda, diladi balto etsi [ url]www.paniliakos.gr.kz[ /url]

kostantinos66

Δημοσίευση από kostantinos66 » 27 Δεκ 2011 03:11

Σχετικά με τη δημιουργία ιστολογίου για το 5ο Δημοτικό Σχολείου Πύργου Ηλείας να παραθέσω και εγώ ένα ιστολόγιο που δημιούργησα φέτος για το 1ο Δημοτικό Σχολείο Λεχαινών Ηλείας στη διεύθυνση http://1dimlech.blogspot.com .Θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σου και τις όποιες παρατηρήσεις.Σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία και χρόνια πολλά.Κώστας.[google] :P :P

Κώδικας: Επιλογή όλων

[/google]

giorgos-1000

Δημοσίευση από giorgos-1000 » 08 Φεβ 2012 19:53

konstantinos66 πολύ ωραία δουλειά,την ιστοσελίδα την έφτιαξες με CMS ή την έκανες μόνος σου από το 0;

Σε λίγο καιρό θα ανέβει και η ιστοσελίδα του δικού μου σχολείου που την έκανα εγώ

:D

kostantinos66

Δημοσίευση από kostantinos66 » 21 Αύγ 2012 01:45

giorgos 100 αν και καθυστερημένη απάντηση ,η ιστοσελίδα βασίζεται στην πλατφόρμα του Blogspot.Υπάρχουν έτοιμα templates που μπορείς να επιλέξεις σαν στήσιμο.Από κει και πέρα έχεις τη δυνατότητα για πολλές τροποποιήσεις στον κώδικα και να προσθέσεις πολλά πράγματα για το συνολικό στήσιμο.Καλή επιτυχία και για τη δική σου σελίδα.Αν είναι έτοιμη μπορείς να την καταχωρήσεις για να τη δούμε. :kaloe: :kaloe:

simeonge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από simeonge » 09 Σεπ 2012 13:14

Νομίζω πως το Design του είναι μια δεκαετία πίσω... αλλά σίγουρα θυμίζει σχολική σελίδα 100% !!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες