απελπισία

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Fouli_B
Επικοινωνία:

απελπισία

Δημοσίευση από Fouli_B » 29 Ιαν 2004 01:13

τι να κάνω για να ανοίγει γρήγορα; έχω backround image 54 kb,αυτό φταίει; το yahoo το έχω γιατί την ίδια σελίδα την έχω και στο geocities, επειδή μέχρι τον Μάιο έχω περιθώριο να είμαι στον server του πανεπιστημίου. θέλετε να προσπαθήσετε στο http://www.geocities.com/bakali_fouli
ευχαριστώ και τους δυο σας, είσαστε πολύ άμεσοι

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

απελπισία

Δημοσίευση από EneMe » 29 Ιαν 2004 01:18

Nα επισημάνω πως όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα θέμα, αρκεί να πατήσεις το κουμπή "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα! Δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέο θέμα!

Οk, Fouli_B; Mην ανησυχείς, δεν σε μαλώνω! :wink:

Πάω να δω την σελίδα σου και θα σου πω! :D

betnetgr

απελπισία

Δημοσίευση από betnetgr » 29 Ιαν 2004 01:26

fouli an xrhsimopoihses dreamweaver opws vlepw fireworks flash ktl paei na pei oti xereis na ta doyleveis ta programmata.pou shmainei oti an xereis ayta ta programmata eimai sigouros oti optika mporeis na kaneis kati poly kalytero anavosvhnoune polla pragmata sthn kentrikh sou kai einai ligo enoxlhtiko alla mhn stenaxoriese oloi ma8ainoune kai me thn prospa8eia 8a katafereis polla! synexise th douleitsa allwste tis parapanw parathrhseis ekane o poio asxetos sto sxediasmo selidwn! :lol:

betnetgr

απελπισία

Δημοσίευση από betnetgr » 29 Ιαν 2004 01:28

ekei pou grafw"allwste tis parapanw parathrhseis ekane o poio asxetos sto sxediasmo selidwn! " ennow emena etsi!

Fouli_B
Επικοινωνία:

απελπισία

Δημοσίευση από Fouli_B » 29 Ιαν 2004 01:34

betnetgr, σε ευχαριστώ πολύ μου έφυγε κάπως η απελπισία, θα αφαιρέσω κάτι για να μην αναβοσβήνουν πολλά πράγματα. το flash τώρα το μαθαίνω, ελπίζω να το καταφέρω :roll:

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

απελπισία

Δημοσίευση από EneMe » 29 Ιαν 2004 01:35

Λοιπόν...

Το βασικό πρόβλημα είναι η εμφάνιση!

Προφανώς εσύ χρησιμοποιείς 800x600, όμως σε μεγαλύτερες αναλύσεις (και συγκεκριμένα στην 1024x768 που το βλέπω εγώ - και γενικά αυτή χρησιμοποιείται ευρέως) έχουμε πρόβλημα!

Καταρχήν η εικόνα που έχεις για φόντο επαναλαμβάνεται προς τα δεξιά πράγμα αντιαισθητικό!

Από την άλλη τα flash κουμπάκια έχουν σταθερή στοίχιση, όμως το περιεχόμενο της σελίδας "ξεχειλώνει". Ενδεικτικά αναφέρω πως στην σελίδα για τα σχόλια, τα κουμπάκια εμφανίζονται πάνω στην φόρμα επικοινωνιάς.

Στην ίδια σελίδα δεν φόρτωσε κανένα φόντο, οπότε όπως καταλαβαίνεις άσπρα γράμματα πάνω σε άσπρο φόντο δεν διαβάζονται.

Στην σελίδα με τις δραστηριότητες υπάρχει και πάλι το πρόβλημα του "ξεχειλώματος"

Στην σελίδα με τις φωτογραφίες, δεν φορτώθηκε εικόνα φόντου.

Επίσης να σου κάνω μια παρατήρηση! Όταν βρίσκεται ο επισκέπτης σε μια σελίδα, στα κουμπάκια δεξιά δεν υπάρχει το κουμπάκι για την ίδια σελίδα! Αυτό ακούγεται λογικό, όμως η αλλαγή θέσης των υπολοίπων, μπερδεύει τον χρήστη. Πχ ο χρήστης από μια ματιά που έριξε ήξερε πως το 3ο κουμπί οδηγεί στην Χ σελίδα. Όταν βλέπει κάποια άλλη, τότε στην Χ σελίδα (που είχε σκοπό να δει αμέσως μετά) τον οδηγεί το δεύτερο κουμπί!
Είναι δηλαδή θέμα σταθερής θέσης του μενού.

Το καλό είναι πως η σελίδα από την geocities φόρτωσε αρκετά πιο γρήγορα (αν και πάλι κάποιο αντικείμενο φάνηκε να μην ήρθε ποτέ).

Αν λύσεις το πρόβλημα του "ξεχειλώματος", η σελίδα θα "πετάει"!

Πολύ καλή προσπάθεια!!!!

Υγ: Αν δεν γίνεται να ελαφρύνεις την σελίδα σου για νακατεβαίνει πιο γρήγορα, δοκίμασε στο φόντο αντί για εικόνα να βάλεις χρώμα ;)

Φιλικά
ΕneMe :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες