Ερωτήσεις

Σχόλια από τον χώρο του Web Design, Web Development.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
siable

Ερωτήσεις

Δημοσίευση από siable » 02 Φεβ 2004 00:19

Παιδιά εγώ είμαι καινούριος και στο forum αυτό αλλά και γενικά στο χώρο της κατασκευής ιστοσελίδων. Ακόμα τώρα κάνω τα πρώτα μου βήματα. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πως θα μπορέσω να ενσωματώσω στο site μου ενα forum σαν και αυτό εδώ που μιλάμε τώρα. Έχω ένα το οποίο είναι απο μια άλλη υπηρεσία αλλά είναι απο τα πολύ απλά. Επίσης και κάτι άσχετο να σας ρωτήσω αν ξέρετε, έχω δίκτυο και firewall το zonealarm και δεν ξέρω πως να τρέχει το Firewall ενώ λειτουργεί το δίκτυο. Δηλαδή τι θέλω να πω αν έχω το Firewall και ενώ είμαι στο internet ο άλλος υπολογιστής δεν μπορεί να συνδεθεί. Μόλις το βγάλο συνδέεται. Έβαλα ένα συγκεκριμένω ip στον άλλο υπολογιστή και το επέτρεψα μέσω του zonealarm αλλά πάλι δεν λειτουργεί. Και όπως το είδα client ας το πω για να το ξεχωρίζουμε αν δεν έχει επιλογή αυτόματη επιλογή διεύθυνσης ip δεν μπαίνει στο internet. Ευχαριστώ πολύ...

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Ερωτήσεις

Δημοσίευση από mrpc » 02 Φεβ 2004 11:56

Για να κάνεις ένα φόρουμ σαν αυτό εδώ θα πρέπει ο server που έχεις ανεβάσει το site σου να υποστηρίζει php και mysql. Αν αυτό ισχύει, μπορείς να βρεις για να κατεβάσεις το phpbb ή κάποιο άλλο αντίστοιχο forum και να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Ίσως να σε μπερδέψει λίγο στην αρχή με τις ρυθμίσεις, αλλά γενικά είναι πολύ απλό.

δες το site http://www.phpbb.com/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Web Usability & Accessibility”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες