θα ηθελα και εγώ μια γνωμη!!!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tsimpouri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsimpouri » 02 Φεβ 2004 17:44

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το νέο μου site το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι πολυ καλυτερο και πιο δομημενο απο το προηγουμενο και με περισσοτερη υλη η οποια μαγαλώνει συνέχεια.Ολες οι γνώμες δεκτές και οι παρατηρήσεις για να γίνει καλύτερο.Μια προσπαθεια είναι με τις λιγοστες μου γνωσεις :P
Εχει και forum χρειαζεται μελη κα υποστηριξη
http://www.tsimpouri.com

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 02 Φεβ 2004 18:52

Αρκετά καλό site. 2 πραγματάκια δεν μου άρεσαν εκ πρώτης όψεως.
1. οι τίτλοι στην κεντρικοί δεν διαβάζονται εύκολα (μαύρα γράμματα- μπλε φόντο), βάλλε καλύτερα ασπρα γράμματα ;)
2. στο τέλος έχει μεγάλο κενό που δεν χρειάζεται, όπως επίσης και δεξιά έχει κενό και βγάζει οριζόντιο scrollbar.

Άβαταρ μέλους
tsimpouri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsimpouri » 02 Φεβ 2004 18:59

Εχεις δικαιο για τους τιτλους το ασπρο ηταν το μοναδικο χρωμα που δεν σκεφτηκα εβαζα κοκκινο πορτοκαλι thanks για την παρατηρηση :wink:

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 02 Φεβ 2004 22:18

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ

Once a Britney always a Britney. Άν πετύχετε το video clip της αλλάξτε κανάλι. Καλύτερα κλείστε και την τηλεόραση. Για να ψάχνετε videoclip δέν πρέπει να έχει κάτι ενδιαφέρον η τηλεόραση.

Το η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική αντικατέστησέ το με το : οι τιμές των cd και η ανάγκη "καλλιτεχνών",δισκογραφικών και λοιπών να θησαυρίσουν, βιάζουν τις τσέπες μας. Δέν έχω ούτε ένα πειρατικό cd αλλά όταν βλέπω κάτι τέτοια... :roll:

Εεεε. όχι και καλύτερο group απο όλα οι πυξ λαξ -χάλια ήταν-. Ziggy was, Nightstalker, closer, και άλλοι παλιιοί και νεώτεροι : Last drive, overdose of reality κτλ κτλ κτλ ήταν και είναι far better

ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ

Στα σχεδιαστικά του site τώρα. Βάλε ένα λογότυπο του site σου στην κορυφή (αριστερά(?))και βγάλε το banner απο εκεί γιατί έτσι όπως είναι δέν είναι καλαίσθητο ( η κάντο μικρότερο και βάλτο πιο δεξια άν το θές να υπάρχει και να βρίσκεται στην κορυφή )

Μίκρνε τα μενού σου και βελτίωσε τα λίγο σχεδιαστικα. Είναι κάπως... Ειδικά αυτά τα interactive, music, corporations, links. Δέν είναι ανάγκη το μενού να είναι κύκλος, κύκνος η πήλη. Μπορεί να είναι ένα ορθογώνιο με έξυπνη σχεδίαση και χρωματισμό.

Επίσης νομίζω οτι μπορείς να βελτιώσεις και τους χρωματικούς συνδυασμούς.

Τέλος όταν έκανα κλίκ στη ροδέλα του mouse και ενώ, τυχαία, ήταν πάνω απο το κείμενο των prodigy μετακίνησα το ποντίκι και μετακινήθηκε και όλο το table. Όταν κάνω κλίκ στη ροδέλα βγαίνει ένας κυκλός με κατευθύνσεις απο default (άσχετο : παλιά το είχα ως enter, τέλειο για το civilization 3!)

και τα banners αριστερά θέλουν δουλειά (σχεδίαση εκ νέου)

Συνόλικά είναι οκ (περισσότερο περιεχόμενο θέλει) και οι βελτιώσεις που σου πρότεινα εύκολα γίνονται αν συμφωνείς βέβαια (γούστα είναι αυτά...)

πρόσεξε και λίγο τα γραπτά. Σέ ένα forum όπως το freestuff εγώ μπορώ να γράψω οτι οι πυξ λαξ είναι οι καλύτεροι η, οι χειρότεροι και εσύ να απαντήσεις ανάλογα σε ένα site όμως?
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 12 Φεβ 2004 13:23

Se genikes grammes moy arese , an kai miazei poli pediko. To site exei plaka kai einai eyxaristo sto mati kai as de kolaei kai poli kala o titlos toy!

Apo oti eida den exei pia to provlima me ta grammata poy evgenan ektos plaision. (h exei akoma??).

Mia kai monadikh paratirish einai gia to plaisio pano deksia poy leei "TELEFTEES DIMOSIEYSEIS"
poy traviete poli pros ta deksia!
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

Άβαταρ μέλους
tsimpouri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsimpouri » 12 Φεβ 2004 15:34

ναι κατι εγινε με τα γραμματα στους αλλους broswers αλλα το πηρα αποφαση ξαναπιανω δουλεια θα ειναι η τριτη φορα που θα ασχοληθω με desing αλλα αυτην την φορα πιστευω θα τα καταφερω θα ειναι οπως ολα τα γνωστα μουσικά site μαυρο με ασπρο και πολυ εντονα χρωματα κοκκινo ροζ φουξια κλπ πχ. http://www.mtv.com
http://www.vh1.com :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες