Free web hosting

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Freegreece

Free web hosting

Δημοσίευση από Freegreece » 10 Φεβ 2004 13:19

Kalimera ellada opos tha elege o giorgos papadakis,

Gia proti fora stin ellada h freegreece.net ksekinai na prosferi dorean hosting ipiresies me polles ikanotites pou tha ikanopioite kai o pio apetitikos hristis. Einai mia etairia dimiourgimeni apo empira atoma pou tha dosoun auto pou iposhonte.
Den iparhoun diafimistika pop ups kai banners oso kai an fenete apisteuto. To erotima pou tha basanisi polous einai GIATI FREE ??? Ma giati mporoume kai giati theloume. Gia plirofories aplos episkeftite to web site http://www.freegreece.net

Filika Dimitris

http://www.freegreece.net
To internet opos pragmatika prepi na einai
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Freegreece την 15 Ιούλ 2008 19:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

spookyb52
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από spookyb52 » 10 Φεβ 2004 13:27

φτου... πρέπει να φύγω για να δώκω μάθημα.. αλλά όταν επιστρέψω θα το ξανακοιτάξω.. Μου κίνησες την προσοχή... :)

Ίσως ήρθε η ώρα να φύγω και απο το geocities(?) :roll:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
atoyx
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από atoyx » 10 Φεβ 2004 13:49

Aporia: o server pou einai filoksenomenos?
Poio to bantwith tou sto net?
eggiisi oti tha einai online?

Kai diafores alles plirofories... px tilefona ktl iparxoun?

thanks. :hammer:

Freegreece

Free web hosting

Δημοσίευση από Freegreece » 10 Φεβ 2004 15:51

Kalispera,

O server einai filoksenoumenos se mia megali eteria stin ameriki
aplos tha kano paste apo ta stoixeia tou data center tou server pou eho isos na sou lisoun tin aporia :wink:

"multiple OC-12 connections to over 75 diverse providers. Making sure your data can be reached, viewed, updated, and accessible with incredible connectivity and network strength. All servers are on a 10/100MBPS Switched V-Lan. "

oso gia to uptime 99.99%

Gia opies alles plirofories episkefteite to web site kai simpliroste ti forma epikinonoias

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Φεβ 2004 16:12

Παρατήρησα στο site σου ότι λέει : MySQL Databases Unlimited

Δήλαδή εάν εγώ έχω 3 βάσεις απο 1 GB η κάθε μια ! Τις δέχεσαι ? Γιατί είδα ότι δίνεις μόνο 20 MB hosting :wink:
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από Legend_fe » 10 Φεβ 2004 16:30

Na sas po kati... Epitelous mia elliniki selida anoigei gia freehost kai kapoioi zitate api8ana pragmata (p.x. tilefwna), mipos exete dei se kanena kseno europaiko free hoster tilefona ? Mono e-mails kai mporei na min sta steiloun oute auta!!!

Freegreece

Free web hosting

Δημοσίευση από Freegreece » 10 Φεβ 2004 16:46

Kalispera kai pali

Agapite file Filter den nomizo na theli kai poli mialo gia na kanis ton polaplasiasmo kai na katalabis posa mb mporoun na einai oi databases sou :P eipame re pedia DOREAN web hosting mipos thelete na dinoume me to paketo kai Peothilasmo? :) Signomi gia tin ekfrasi alla oles autes tis meres eho di apo edo kai apo eki ena soro dimosieumata shetika me tin FreeGreece.Net kai pragmatika eho frikari. To ksero oti tha ponesi pollous to FREE alla ksero kai posous pollous tha ofelisi :wink:

Oso gia to filo Legend_fe tha ithela na po ena megalo euharisto gia tin ipostiriksi kai pragmatika makari na mporousan oloi na ektimisoun mia tetia pragmatiki epanastasi sto thema tou web hosting kai tou internet genikos stin ellada.

Panta filika Dimitris

P.S file filter kseris kamia alli eteria pou na dini 20mb dorean? ela aleko?? poses???? :)

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Φεβ 2004 17:33

Προσωπικά φίλε Freegreece εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου η πρόταση αυτή ! Έχω Unlimited MB σε Server στην ΕΛΛΑΔΑ :wink:

Όσο για το εάν έχω το μυαλό να κάνω τον πολλαπλασιασμό ! Το έχω ! Όπως επίσης έχω το μυαλό για να καταλάβω τι είναι αυτά τα δήθεν Free hosting !

Για να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα ! Μήπως παρέχεις 24/7 support που για εμένα είναι το πιο βασικό ! χλομό... :wink: Άμα δεν πληρώσεις την σήμερον ημέρα δεν παίρνεις τίποτα !! Και αυτά τα δωρεάν Hosting είναι για τα παιδάκια των 15-17 χρονών που πηγαίνουν ακόμα στο σχολείο και το χαρτζιλίκι που τους δίνουν οι γονείς τους δεν τους φτάνει για να πληρώνουν και Hosting για την σελίδα τους !

Άμα νομίζεις ότι είσαι ο σωτήρας, δίνοντας 20 MB Free Hosting μάλλον θα πρέπει να πάς να κοιταχτείς σε κανένα γιατρό ! Ποιά η διαφορά ανάμεσα σε εσένα και σε ένα account που θα ανοίξει κάποιος π.χ στην Lycos που του δίνει 50 ΜΒ + ΜySQL + PHP Hosting ! Μήπως έχεις τον server σου στην Ελλάδα ??? Πάλι χλομό :wink:

Άν θέλεις ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ hosting, θα πληρώσεις για να το έχεις ! Αυτά τα περί Free Hosting κράτα τα για την πάρτη σου ! Συγνώμη αλλά εγώ δεν θα πάρω !
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Φεβ 2004 18:13

Filter cool. Ο freegreece δεν υποσχέθηκε αξιόπιστο και full suport 24/7 hosting. Αυτό εννοείται ότι δεν θα το έχεις αφού από ένα σημείο και έπειτα μπορεί οι πελάτες να είναι χιλιάδες και το προσωπικό υποστήριξης 1-2 άτομα.

Προσφέρει κάτι δωρεάν. Αυτό σημαίνει πολλούς πελάτες, μεγάλο λειτουργικό κόστος. Τα έσοδα με μαθηματική ακρίβεια και με τις παρούσες συνθήκες θα είναι μηδενικά -αφού δε θα υπάρχει ούτε διαφήμιση-. Οπότε κάτι άλλο θα έχει στο μυαλό του και ή μας το κρύβει ή απλά δεν έχει προβλέψει τα παραπάνω και είναι αφελής -δεν το πιστεύω-.

Όλα αυτά που είπα πρέπει να τα λάβει κάποιος υπόψη του αν πρόκειται να φιλοξενήσει κάποιο σοβαρό site σε δωρεάν servers.

Αυτή τη στιγμή πάντως δε βλέπτω κάτι μεμπτό. Ίσα ίσα είναι πολύ καλή προσφορά ειδικά για τους ερασιτέχνες web masters.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
alxk

Free web hosting

Δημοσίευση από alxk » 10 Φεβ 2004 18:44

Filter έγραψε:Και αυτά τα δωρεάν Hosting είναι για τα παιδάκια των 15-17 χρονών που πηγαίνουν ακόμα στο σχολείο και το χαρτζιλίκι που τους δίνουν οι γονείς τους δεν τους φτάνει για να πληρώνουν και Hosting για την σελίδα τους !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :pint: :pint:

Με 20mb και db καλο μου φενετε! :wink:
Ετσι και αλλιως ειναι free και ειναι και απο ελληνικη εταιρια!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alxk την 12 Φεβ 2004 18:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Nidas » 10 Φεβ 2004 19:01

kala ean to dokimasei kaneis as mas pei apotelesmata ;)

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Nidas » 10 Φεβ 2004 19:02

a kai kati allo to domain pos tha einai peripou ??
kapos etsi http://www.freegreece.net/tonomamas ?

spookyb52
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από spookyb52 » 10 Φεβ 2004 19:55

Καθίστε ρε παιδιά λιγάκι...

Το δοκιμάζουμε και ανάλογα με το τι θα δούμε τον κάνουμε και ρόμπα άν πρέπει. (γενικά μιλάω)
Γιατί όμως απο την πρώτη στιγμή να τον στήσουμε στον τοίχο;
Δέν ξέρω τι έχει στο μυαλό του αλλά με μιά πρώτη γρήγορη ματιά αυτά που είδα μου φάνηκαν ενδιαφέροντα. Στο κάτω κάτω τί έχει να χάσει όποιος δοκιμάσει;;; Στην χειρότερη τον χρόνο του.

Το οτι μόνο ερασιτέχνες και 10χρονα παιδάκια ανεβάζουν τα sites τους σε free server είναι πέρα για πέρα λάθος.

Γιατί θα έπρεπε να πληρώνω πχ για το site μου? Αν το έχεις επισκεφθεί θα ξέρεις οτι είναι πεταμένα λεφτά. Για 5 άτομα που θα μπούν σε 2 μήνες να δώσω μέρος απο τα χρήματά μου? Μήν ξεχνάς filter οτι και σημαντικά site όπως το the - underdogs ξεκίνησαν απο δωρεάν hosting.

Κάποια στιγμή που θα θελήσω να κάνω κάτι σοβαρό φυσικά και δέν θα στραφώ σε free hosting!

To freewebs δίνει περισσότερο χώρο και χωρίς adds, αλλά μου τι σπάει ο περιορισμός στο upload. Ένα αρχείο κάθε φορά. Και καλά να έχεις flash site που θα έχεις πιο λίγα αρχεία για ανέβασμα, άν δεν έχεις τι κάνεις..

To domain γίνεται και cloack, δε νομίζω οτι μας απασχολεί... :D
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

vas
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από vas » 10 Φεβ 2004 20:29

Εγώ θα ήθελα να πω ένα μπράβο στον freegreece για την προσφορά του και κρατάω ότι είπε : "γιατί θέλουμε και γιατί μπορούμε"

Από εκεί και πέρα, σχόλια πάνω στο αν τα 20MB είναι 20MB και όχι 20 εκ bytes (19MB) πιστεύω ότι δεν έχουν θέση πάνω σε αυτή την προσφορά.

Πιστεύω ότι όποιος θέλει, μπορεί να το δοκιμάσει και αν δεν μείνει ικανοποιημένος να βγει και να πει μετά τα παράπονά του. Εκ των προτέρων εξυπνάδες δεν τιμούν κανένα.

Βασίλης

ΥΓ: δεν έχω καμία σχέση με την freegreece.net

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από hik-hok » 10 Φεβ 2004 20:54

έτσι κι αλοιώς είναι μέσα στο πνέυμα του freestuff το freegreece οπότε Welcome !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες