Free web hosting

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από cvoodan » 10 Φεβ 2004 21:47

Katse re Filter ti plakwneis etsi? An esi exeis "Unlimited MB σε Server στην ΕΛΛΑΔΑ" me geia sou kai xara sou alla posoi einai oi alloi poy den exoun??? Den katalavainw ton tropo poy skeftese... Giati ka8e fora poy kapoios vgainei na prosferei kati (kai eidika free) kateu8eian na ton fate thelete? Prosopika vriskw kali tin prosfora alla pisteuw tha itan kalutera an edine kai subdomains gia atoma poy den exoun domains...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 10 Φεβ 2004 22:06

Freegreece eipes kati gia peothilasmo?

egw dinw 100MB eleuthero xoro xoris banners kai oti allo eknevristiko. me tin sinergasia panta tis eterias http://www.wwwname4u.com

na eisai pio semnos

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Nidas » 10 Φεβ 2004 22:09

nai alla ean den kano lathos o Freegreece
dinei kai Sql -i- oxi ???

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Φεβ 2004 22:10

cvoodan έγραψε:Den katalavainw ton tropo poy skeftese... Giati ka8e fora poy kapoios vgainei na prosferei kati (kai eidika free) kateu8eian na ton fate thelete?
Γιατί δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει ότι δίνει 20MB hosting και μετά να γράφει :

POP3/User Email Accounts Unlimited Κάθε email Λογαριασμός δεν θα είναι το λιγότερο 3ΜΒ άν εγώ ανοίξω 200 email account είναι σαν να έχω και να δινω 600MB ! Αυτό δεν γίνετε γιατί το κάθε email τραβάει απο το hosting και το hosting είναι 20ΜΒ :wink:

Πήρα μόνο ένα παράδειγμα ! Από τα τόσα πολλά Unlimited που δίνει ! Πώς γίνονται όλα αυτά μόνο με 20 MB. Μας δουλεύουν ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Expl0it την 10 Φεβ 2004 22:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 10 Φεβ 2004 22:11

kai kati allo.
kala kaneis kai dineis oti dineis alla ti na to kanei kapoios to paketo 20MB otan as poume stisei ena php nuke kai tou piasei 15MB meta ti emeine? apla tipota.mia h alli

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 10 Φεβ 2004 22:13

sostos o Filter :)

vas
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από vas » 10 Φεβ 2004 22:19

Filter έγραψε:
Γιατί δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει ότι δίνει 20MB hosting και μετά να γράφει :

POP3/User Email Accounts Unlimited Κάθε email Λογαριασμός δεν θα είναι το λιγότερο 3ΜΒ
Ποιος λέει ότι υπάρχει κατώτατο όριο 3 MB?
Filter έγραψε:
άν εγώ ανοίξω 200 email account είναι σαν να έχω και να δινω 600MB !
Αν πάρεις free χώρο για να ανοίξεις 200 e-mail accounts, μάλλον κάνεις λάθος...
Filter έγραψε:
Αυτό δεν γίνετε γιατί το κάθε email τραβάει απο το hosting και το hosting είναι 20ΜΒ :wink:
Σωστό!
Filter έγραψε:
Πήρα μόνο ένα παράδειγμα ! Από τα τόσα πολλά Unlimited που δίνει ! Πώς γίνονται όλα αυτά μόνο με 20 MB.
Προφανώς και υπάρχουν οι περιορισμοί στο χώρο.

Αλήθεια, με πόσα e-mail accounts θα ήσουν ευχαριστημένος; Με 5; Λάθος, γιατί μπορείς να ανοίξεις 6. Με 10; Λάθος, γιατί μπορείς να ανοίξεις 11 κ.ο.κ...
Filter έγραψε:
Μας δουλεύουν ?
Αυτό το αφήνω ασχολίαστο, γιατί είναι πολύ περίεργο να δικαιολογώ εγώ τον freegreece. Απλά μου την δίνει μερικές φορές το στυλάκι να τα απαξιώνουμε όλα.

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 10 Φεβ 2004 22:28

file vas ksereis ti ftaiei?
ftaiei to oti merikoi lene kati xoris na steki.isos o filos mas na min to skeutike etsi to olo thema kai aurio na kanei kapoies alages.to na dineis 20MB xoro me ola aperiorista den steki kai oloi ligo poli to kseroume.ksereis ti einai otan pas na kananeis ena site kapoia stigmi na tros to kseneroma tou periorismou?

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Φεβ 2004 22:52

vas έγραψε:Ποιος λέει ότι υπάρχει κατώτατο όριο 3 MB?
Και ποιός λέει ότι δεν είναι :wink:
vas έγραψε:Αν πάρεις free χώρο για να ανοίξεις 200 e-mail accounts, μάλλον κάνεις λάθος...
Απο την στιγμή που είναι δικό μου θα το κάνω ότι θέλω ! Εγώ μπορεί να θέλω να πάρω free Hosting και να ανοίξω 200 email accounts και να στέλνω spam mails !!

Φίλε vas είμαι και εγώ μέσα στον χώρο αυτόν και απλά με νευριάζει να βλέπω τέτοια πράγματα τα οποία είναι πραγματική κοροϊδία !

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από cordis » 10 Φεβ 2004 23:01

λοιπόν.. πρόταση...
ο νέος φίλος μας να αφαιρέσει αν θέλει κάποια από τα μη εφικτά unlimited που έχει στην σελίδα του ή να υπάρχουν κάπου κάποιες σαφείς οδηγίες για το πόσο Unlimited είναι κάποια πράγματα και κάποιοι εθελοντές να δοκιμάσουν την υπηρεσία και να μας πουν κι εμάς τι γίνετε εκεί στον server.. ;)

Τι λέτε; :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Free web hosting

Δημοσίευση από Expl0it » 10 Φεβ 2004 23:04

Έτσι μάλιστα... :wink:

Να γράφουν την αλήθεια !! Άμα θέλεις να δώσεις 20ΜΒ Free Hosting κανένα πρόβλημα αλλά να τα δίνει με αυτά που μπορεί να δώσει και όχι όλο Unlimited Unlimited Unlimited :wink:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 10 Φεβ 2004 23:11

etsi eeetsi :)

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από geraki » 11 Φεβ 2004 01:57

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι εναντιώθηκαν εναντίον κάποιου, που προσφέρει κάτι δωρεάν, όταν μάλιστα είναι κάτι καλό.

Και γιατί είναι λίγος ο χώρος; Για εμάς τους ερασιτέχνες είναι μια χαρά. Για κάποια sites που δεν στοχεύουν σε τρελά νούμερα επισκέψεων, για απλές σελίδες, μια απλή παρουσία στο ιντερνετ, είναι ΥΠΕΡ-αρκετά. Δεν είναι όλες οι σελίδες σε PHP-Nuke ή PHPbb, υπάρχουν sites που θα χωρούσαν και σε δισκέτα, γι'αυτό μην φωνάζετε. Εχω φτιάξει π.χ. site με PHP CMS, όπου ο κώδικας είταν 55 kb, μαζί με το περιεχόμενο και τις εικόνες ήταν 700 kb και δεν ήθελε και MySQL. Αρα το τί δίνει είναι είπαμε καλό, και μάλιστα αφού δεν βγάζουμε λεφτά από τις σελίδες, είναι πολύ καλό αφού είναι δωρεάν.

Το τι σκοπό έχει το freegreece, είναι άσχετο, πιθανώς είναι διαφημιστική κίνηση, και ποντάρει και σε upgrades σε πληρωμένα πακέτα με περισσότερο χώρο. Οπως και να είναι γιατί να μην ξεκινήσεις σε free και αν μια στιγμή δεις οτι ζορίζεσε να πας και σε πληρωμένο hosting?

Του χαρίζανε γάϊδαρο και τον κοιτούσε και στα δόντια...

Και κάτι άλλο, μάλλον καλομάθατε με το PHP-Nuke και στείνετε σε δυο ωρίτσες ένα site, και μετά παρακαλάτε να μπεί κόσμος να σας φτιάξει και περιεχόμενο. Και θέλετε να τα κονομάτε κι αποπάνω...
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από geraki » 11 Φεβ 2004 02:10

Filter έγραψε: POP3/User Email Accounts Unlimited Κάθε email Λογαριασμός δεν θα είναι το λιγότερο 3ΜΒ άν εγώ ανοίξω 200 email account είναι σαν να έχω και να δινω 600MB ! Αυτό δεν γίνετε γιατί το κάθε email τραβάει απο το hosting και το hosting είναι 20ΜΒ :wink:
Το hotmail κάποτε έδινε μόνο 1 Mb εσύ θέλεις και 200 λογαρισμούς των 3Mb και free hosting?
Χώρο για web δίνει ο τύπος όχι mail server για επιχειρήσεις...

Μήπως έχεις αγοράσει τίποτα μετοχές του OTE και νομίζεις ότι η otenet ειναι δική σου; :)
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Free web hosting

Δημοσίευση από greek_manager » 11 Φεβ 2004 03:37

Βασικά εγώ δεν γουστάρω άτομα που μιλάνε για τον εαυτό τους ή για την εταιρεία τους με εκφράσεις του στυλ
" makari na mporousan oloi na ektimisoun mia tetia pragmatiki epanastasi sto thema tou web hosting kai tou internet genikos stin ellada."
Άσε να το κρίνει κανένας από τους πελάτες σου αυτό ,φίλε (για το webhosting - γιατι για το internet δεν νομίζω, σιγά μην είναι και επανάσταση για το σύμπαν). Μπορεί και να ισχύει , αλλά άμα το λες εσύ είναι ...κάπως.

Είναι μια καλή περίπτωση πάντως, αν ισχύει. Λίγοι έχουν λογαριασμούς στο geocities? Και το cmgreece από εκεί ξεκίνησε :wink:

-------------------------------------------------------------------
Και κάτι άσχετο...
cvoodan κάνε κάτι με τον γαμ...νο το ιο που έχεις κολλήσει. Δεν ξέρω πώς έχεις προσθέσει το email μου στο cmgreece στο address book σου, άλλα κάθε μέρα παίρνω από ένα mail με το test.zip (29kb) από το cvoodan@kati.gr/com δεν θυμάμαι... :hammer:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greek_manager την 11 Φεβ 2004 03:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες