πρόβλημα με σύνδεση στο ίντερνετ

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Giannis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis » 15 Ιούλ 2001 16:13

Όταν πάω να συνδεθώ στο ίντερνετ μου εμφανίζειτο:το Rnaapp προκάλεσε σφάλμα και θα κλείσει. Αφού πατήσω κλείσιμο μου γράφει : το Rundll προκάλεσε σφάλμα στο KERNEL32.DLL και θα κλείσει. Έβαλα windows ME και από τότε μου το εμφανίζει.Έχω pedium iii 450, 64mb RAM.¨Επειτα πρέπει να κάνω απανεκκίνηση.Όταν ανοίγω τον Η/Υ με το μόντεμ ανοιχτό μου λέει ότι εντόπισε νέα συσκευή και να την κάνω εγκατάσταση, παρόλο που το μόντεμ είναι εγκατεστημένο. όταν πηγαίνω από το: ο υπολογιστής μου/ιδιότητες/μόντεμ, μου εμφανίζει ή δύο φορές το ίδιο μόντεμ περασμένο ή :το sucatreg προκάλεσε σφάλμα και θα κλείσει. Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει.Α! δεν ανάφερα ότι μετά από κάποιες επανεκκινήσεις μπαίνω κάποιες φορές στο ίντερνετ.Έχω επίσης και ένα πρόγραμμα να απελευθερώνω μνήμη.

agis

Δημοσίευση από agis » 16 Ιούλ 2001 01:23

Γιαννη, να ξερεις οτι τα WindowsMe ειναι αρκετα δυστροπα και εχθρικα ακομη σε πολλες συσκευες.Θα σου ελεγα πως γενικα εχεις προβλημα με τα Windows σου και μαλλον οφειλεται σε καποιο προγραμμα που εγκατεστησες ή απεγκατεστησες προσφατα.Σου προτεινω ειτε να χρησιμοποιησεις καποιο utillity σαν το Norton Utillities -για Μellenium- για να επισκευασεις τα Windows ή να δοκιμασεις να τα εγκαταστησεις ξανα-εαν το επιτρεπει η εκδοση που εχεις,αλλιως δοκιμασε να απεγκαταστησεις ο,τι περιττο εχεις και κανε μια ανασυγκροτηση στο τελος,ειδεμη το format ειναι η τελευταια λυση,εφοσων βεβαια εχεις σωσει τα αρχεια σου προηγουμενως!Καλη τυχη!

Άβαταρ μέλους
SCidER
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SCidER » 16 Ιούλ 2001 11:18

Me ti provider beneis sto internet?<P>An ine xtreme tote borei na ftaiei kai i idia efarmogh (bugs ke diafora alla).Prospathise na vreis mia neoterh ekdosh.<P><P>------------------
My Killer Instict Is A Gift From Mother Nature..9mm is the only thing i trust!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες