www.wiccagr.com

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lady_moon
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από lady_moon » 13 Φεβ 2004 14:32

Merry Meet :)

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το site μου Είναι το πρώτο μου και θα ήθελα να μου πείτε κάποια συμβουλή ή και κάποιο λάθος αν υπάρχει γιατι είναι να κάνω άλλα 2 για άλλους και είναι για δουλεία.

Μην κολλήσετε στο θέμα του :oops:

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από Youli » 13 Φεβ 2004 19:30

Δεν θα αναφερθώ στο περιεχόμενο, καθότι δεν έχω ιδέα... :lol:

Πιστεύω πως θα έπρεπε να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς στην κεντρική σελίδα, καθως και το χρώμα...Αυτό το λαχανί χτυπάει πολύ άσχημα και δεν ταιριάζει με το υπόλοιπο site...
Επίσης, κάποιες φωτογραφίες αργούν να ανοίξουν (υπ'όψην ότι έχω απλή σύνδεση...)...

Αυτάαααα...

Άβαταρ μέλους
lady_moon
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από lady_moon » 13 Φεβ 2004 19:50

Mέγεθος της γραμματοσειράς ? Ποιο μεγαλα πιο μικρα???με τις φωτογραφίες το ξερω :( αλλα τι μπορω να κανω?Και το λαχανι με τι ειναι πιο καλα να το αλλαξω?

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από Youli » 13 Φεβ 2004 20:32

Στην κεντρική σελίδα πιό μικρά, και στις υπόλοιπες σελίδες προσπάθησε να είναι όλες οι γραμματοσειρές ίδιο μέγεθος, ούτε πολύ μικρό, ούτε πολύ μεγάλο....

Όσο για το χρώμα, δεν ξέρω... Κάνε συνδιασμούς, παίξε λίγο με τα χρώματα και βρες ένα που να μην είναι τόσο έντονο, να ταιριάζει με τα υπόλοιπα και να είναι και ευανάγνωστο. Το άσπρο με bold το δοκίμασες ??

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από cvoodan » 13 Φεβ 2004 20:42

Sigoura prepei na meiwseis to mege8os tis gramatoseiras. Epeisis to intro den nomizw oti xreiazetai...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από cdhyper » 13 Φεβ 2004 22:33

Επειδή είπες ότι είναι για δουλειά τα άλλα 2 που θα κάνεις σου λέω να κάτσεις να διαβάσεις βασικούς κανόνες web usability γιατί μάλλον είναι το πρώτο site που φτιάχνεις και φαίνεται. Δεν έχω να κάνω παρατήρηση γιατί είναι λάθος από την αρχή. Από που να ξεκινήσω, από το background, από τη γραμματοσειρά, από τις εισαγωγικές σελίδες και τα τεράστια κενά και τα βαριά και κινούμενα γραφικά, τους ήχους background, το right click disabled κλπ κλπ.

Είμαι αρκετά αυστηρός όταν πρόκειται να αναλάβεις κάποιο site για "δουλειά" ενώ δεν έχεις ιδέα από το θέμα.

Υ.Γ. Ας μη σχολιάσω το παιδιάστικο περιεχόμενο γιατί θα είναι σα να ληστεύω εκκλησία. Αν και μπορεί να παρασύρεις αρκετούς αφελείς.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από cvoodan » 14 Φεβ 2004 01:08

mipos to etoimazei kai gia ton diagwnismo...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
lady_moon
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από lady_moon » 14 Φεβ 2004 08:09

Merry Meet

Καταρχάς θα ήθελα να πω το εξής………Ούτε για διαγωνισμό ούτε για τίποτα άλλο δεν το φτιάχνω, το φτιάχνω για μένα και για άτομα που ασχολούνται με το θέμα Μετά όσο αφορά το βασικούς κανόνες web usability που θα τους διαβάσω(lol) το background ταιριάζει με το θέμα το δεξί κλικ δεν το κατάλαβα που είναι το κακό ή το λάθος ίσα ίσα για την γραμματοσειρά θα δούμε για το χρώμα χμμμ βλέπουμε Τέλος πάντων πάντα δέχομαι την καλή ή την κακή κριτική άσκετα αν την ακολουθήσω ι όχι :) .
Αφτααααααααααα 8)

ΥΓ Αλλά όσο αφορά φίλε μου cdhyper για το ΥΓ σου λέω ότι ο καθένας έχει μυαλό και δεν με ενδιαφέρει αν τα ακολουθεί ή όχι είναι καθαρά δικό του θέμα αν τον ενδιαφέρει θα τα διαβάσει αν όχι θα πάει αλλού. Και έτσι απλά είναι πολλά άτομα που ασχολούνται με αυτά……..αν θες να το συζητήσουμε πολύ ευχαρίστως αλλά όχι εδώ.

aetos
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από aetos » 14 Φεβ 2004 09:16

To Goddess of the Moon.wav kathisteri to fortoma tou site ipervolika exo 10 lepta me ISDN kai akoma den exi fortosi.Pistevo pos den prepi na kathisteri toso giati ego akoma ligo ithela gia na to kliso alla perimena na do olo to site.Spastiko vrisko kai to dexi klik pou exis vali.Poli kala ta grafika alla prepi na ine apo xeno site i kano lathos?

Άβαταρ μέλους
lady_moon
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από lady_moon » 14 Φεβ 2004 10:46

Merry Meet,

Από άλλο Site?????? Χαχαχαχα πάλι καλά που με έκανες και γέλασα όχι φυσικά .Αν υπάρχουν οι εικόνες και σε άλλο λογικό είναι, αν και αυτές που έχω μου τις στέλνουν άτομα από USA έχω άδεια για ότι βάζω. Το ξέρω με το κομμάτι σε τι φόρμα να το βάλω ώστε να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα? Όσο για το δεξί κλικ γιατί σπαστικό? Αν θέλεις κάτι το ζητάς.

spookyb52
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από spookyb52 » 14 Φεβ 2004 15:01

Δηλαδή το δεξί κλίκ το έχεις για προστασία???....

Σχετικά με το περιεχόμενο η τη σχεδίαση δεν θέλω να αναφερθώ. Υπάρχουν πάρα πολλά που μπορείς και πρέπει να βελτιώσεις. Δέν χρειάζεται να τρέχεις και να αγοράσεις βιβλία. Μπορείς να μπείς σε site με καλή σχεδίαση και να πάρεις ιδέες για αρχή. Το επόμενο βήμα είναι με βάση αυτά που έχεις δεί να φτιάξεις κάτι δικό σου (και όχι να αρχίσεις το copy :P )

H σχεδίαση ταυτίζεται και με τη σωστή δομή και χρήση του υλικού που έχεις στη διάθεσή σου.
Εγώ θεωρώ οτι έχω φτάσει σε ένα ικανοποιητικό σημείο στη σχεδίαση σελίδων. (όχι κάτι το ιδιαίτερο) Οί πρώτες μου δημιουργίες (πρίν μερικά χρόνια) ήταν απαράδεκτες. Αλλά μέσα απο αυτές έμαθα και συνεχίζω να μαθαίνω. Το μόνο που χρείαζεσαι είναι διάθεση και υπομονή (επιμονή) και ανοιχτό μυαλό. Μπορείς να επισκεφθείς το site μου για να δείς, Δυστυχώς δέν έχω online κάποια απο τις παλιές εκείνες σελίδες για να γελάσεις... (τόσο χάλια ήταν... :) )

Όταν μπείς σε ένα site για να ζητήσεις τη γνώμη άλων θα πρέπει είσαι και έτοιμη να την ακούσεις

Τα script πάντως βγάλτα (και τη μουσική). Τα έχουμε πεί πολλές φορές σε αυτό το forum. Δέν προστατεύουν απο τίποτα. Προσπάθησες να κάνεις τα απλά;
View/source ----- αποθήκευση σελίδας ------ ctrl + c πάνω στο κείμενο -----drag & drop στα γραφικά
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ

Αυτά είχα να σου πώ εγώ. Καλή συνέχεια σε ότι και άν αποφασίσεις να κάνεις.
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

aetos
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από aetos » 14 Φεβ 2004 20:06

lady_moon έγραψε:Merry Meet,

Από άλλο Site?????? Χαχαχαχα πάλι καλά που με έκανες και γέλασα όχι φυσικά .Αν υπάρχουν οι εικόνες και σε άλλο λογικό είναι, αν και αυτές που έχω μου τις στέλνουν άτομα από USA έχω άδεια για ότι βάζω. Το ξέρω με το κομμάτι σε τι φόρμα να το βάλω ώστε να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα? Όσο για το δεξί κλικ γιατί σπαστικό? Αν θέλεις κάτι το ζητάς.
Telos panton den me endiaferi an oi ikones ine se allo site i oxi nomizo oti tis exo xanadi isos kano lathos.Oso gia to dexi klik opos sou ipan kai alloi den se prostatevi me tipota.Tora an ithela kati to perno alla den mou aresoun oi foto ine poloi satanikes den ta pao kala me ta magia kai tous satanades.

Άβαταρ μέλους
MariaN

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από MariaN » 16 Φεβ 2004 03:50

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική, ή κατά παράφραση, ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου της παρούσας ηλεκτρονικής σελίδας με οποιονδήποτε τρόπο, μηχανικό, ηλεκτρονικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια της δημιουργού και συγγραφέα.
(Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου πού ισχύουν στην Ελλάδα
dld ayto gia poion to les kai poso nomizeis pws se prostateyei...prwta ap'ola tha prepe na gnwrizeis pws se otidipote kykloforei sto internet estw kai ena pixel i' mia leksi i' mia teleia na alaxtei payei na thewreitai to idio opote se aytin tin periptwsi payei na se prostateyei o opoiosdipote nomos...

episis...oson afora to bg pou les pws tairiazei me to thema...apo pou ki ws pou? proswpika den eimai oute wiccani oute pagan genikotera tygxanei omws na gnwrizw 5 pramata kai thewrw pws einai poly paidiko kai den antiprwsopeuei tin thematologia sou to diastima kai oi monokeroi...ektos kian thes na gemiseis to site sou me cyber fiction-fairy tales...

kalo to symbolo me tis treis faseis tis selinis(antiproswpeytikotato) alla tin magisoula pou kathetai panw peta tin..(gnwmi mou bebaia panta..alla to parakanei proxeiro kai to rixnei poly ws symbolo, an gia ta pisteyw sou thes na to kratiseis stin thesi pou tou aksizei...)

oxi bebaia pws katafera na diabasw kanena ap'ta keimena(???) giati apla kanena ap'ta links tis prwtis selidas emena den mou anoikse
The requested URL was not found on this server.
Apache Server at wiccagr.com
...apla ypothetw gia ti keimena prokeite logw domain name ...

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από Darkchilde » 16 Φεβ 2004 15:31

1. Πιό μικρές σελίδες, λιγότερο φορτωμένες. Μερικοί χρησιμοποιούν 800x600 ανάλυση και δεν παρουσιάζεται καλά η σελίδα.
2. Άλλαξε το background σε κάτι πιο απλό.
3. Μικρότερα γράμματα και βγάλε το λαχανί.
4. Πρόσθεσε τίτλο στην σελίδα (φαίνεται menu1.htm στην συγκεκριμένη που είμαι)
5. Το μενού βάλτο στα δεξιά από το κείμενο και όχι κάτω δεξιά
6. Φτιάξε καλύτερα το μενού.
7. Και στις άλλες σελίδες χτυπάνε άσχημα οι γραμματοσειρές που χρησιμοποιείς.
8. Το μενού να φαίνεται σε όλες τις σελίδες, χωρίς να χρειάζεται ο επισκέπτης να πάει με το back button.

Κοίταξε τα εξής:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=3535
και http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=8486

Εγώ πάντως δεν θα επισκεπτόμουνα ξανά την σελίδα σου εάν ενδιαφερόμουνα για το θέμα.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

www.wiccagr.com

Δημοσίευση από |dD| » 19 Φεβ 2004 15:18

distixvs i eftixos ta perisotera post itan sosta.

-proipothesi-->an krinv tin prosopikotita sou me basi tin istoselida sou :exv na sou pv oti tha bris ton ikastiko sou dromo sto web, ligo diaforetiko men ala me to diko sou monadiko style.
-prosopika ta 8emata ta brika endiaferoda

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης