Hosting kai Domain

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από mrpc » 25 Φεβ 2004 07:15

Εγώ το βρίσκω αρκετά θετικό το να μπαίνουν εδώ όσοι παρέχουν υπηρεσίες, έτσι γίνεται και διάλογος και φαίνονται και τα στραβά τους.
Από την άλλη όμως, κάτι που φαίνεται να έχει ξεχαστει είναι ότι το site λέγεται freestuff.gr

Freegreece

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από Freegreece » 25 Φεβ 2004 09:45

Kalispera kai pali filoi tou freestuff.gr

Parakoloutho kathimerina ta topic kai enas logos pou grafo itan giati me "erethise" to proigoumeno post tou filou mrpc , ontos einai freestuff.gr dorean pragma an den kano lathos.

Filika Dimitris
http://freegreece.net

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από cordis » 25 Φεβ 2004 10:31

Ναι, είναι δωρεάν παροχή γνώσης, ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών... δωρεάν συμβουλές και προτάσεις για δωρεάν παροχή υπηρεσιών... αλλά μη ξεχνάμε ότι το επόμενο βήμα, και εφόσον έχεις πειραματιστεί με τα δωρεάν host και τις δωρεάν φόρμες επικοινωνίας, είναι να πληρώσεις κάτι της για να προχωρήσεις μπροστά... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει το freestuff.gr να έχει όρια για αυτό... είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων...

Φαντάζεσαι να ήταν το freestuff.gr σε free hosting, όπως ήταν όταν ξεκίνησε; Νομίζω ότι το συζητήσαμε προσωπικά αυτό και δε βγάλαμε άκρη... ;)

Το freestuff.gr ξεκίνησε ως ιδέα στο xoom.com (που δεν υπάρχει ποια σαν free hosting) πριν 6-7 χρόνια, πριν 5 χρόνια πήγε σε hosting με το κιλό, όπου το διώξανε μόλις έκλεισε ένας χρόνος, μετά περιπλανήθηκε σε δύο - τρία πιο σοβαρά hosts και τώρα είναι σε dedicated server...

Αυτή είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, και θέλω το freestuff.gr να είναι δίπλα σε όλα τα στάδια του web designer, web developer, web master...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

aetos
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από aetos » 25 Φεβ 2004 11:04

John Sclavos έγραψε:Ναι, είναι δωρεάν παροχή γνώσης, ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών... δωρεάν συμβουλές και προτάσεις για δωρεάν παροχή υπηρεσιών... αλλά μη ξεχνάμε ότι το επόμενο βήμα, και εφόσον έχεις πειραματιστεί με τα δωρεάν host και τις δωρεάν φόρμες επικοινωνίας, είναι να πληρώσεις κάτι της για να προχωρήσεις μπροστά... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει το freestuff.gr να έχει όρια για αυτό... είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων...

Φαντάζεσαι να ήταν το freestuff.gr σε free hosting, όπως ήταν όταν ξεκίνησε; Νομίζω ότι το συζητήσαμε προσωπικά αυτό και δε βγάλαμε άκρη... ;)

Το freestuff.gr ξεκίνησε ως ιδέα στο xoom.com (που δεν υπάρχει ποια σαν free hosting) πριν 6-7 χρόνια, πριν 5 χρόνια πήγε σε hosting με το κιλό, όπου το διώξανε μόλις έκλεισε ένας χρόνος, μετά περιπλανήθηκε σε δύο - τρία πιο σοβαρά hosts και τώρα είναι σε dedicated server...

Αυτή είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, και θέλω το freestuff.gr να είναι δίπλα σε όλα τα στάδια του web designer, web developer, web master...
Ne re Gianni fisiko ine otan xekinas dila-dila me 5-10 atoma tha to valis se free xoro.Otan tora to freestuff.gr exi toso kosmo den mporis na to valis se free xoro logiko ine.
Tora plironis telika? i sou exi dosi i datahost xoro. Kati tetio mou mirizi xa xa xa. Plaka kano e.

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από macman » 25 Φεβ 2004 13:10

Πάντως η περιγραφή είναι σαφής:
Αναζήτηση & Παροχή Υπηρεσιών
Παρέχετε ή ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, hosting, graphics, web programming). Εδώ θα τα βρείτε όλα..
Οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να κακίσουμε όποιον προβάλει την επαγγελματική του δραστηριότητα...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από cordis » 25 Φεβ 2004 13:58

Ξέρεις πολλούς να χαρίζουν dedicated servers; αν ξέρεις κάποιον πες τον μου να τον έχω στα υπόψη μου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από grjava » 25 Φεβ 2004 14:25

Στα forums (fora) όποιος γράφετε ως μέλος θα πρέπει να παίρνει ενεργά μέρος σε όλα τα θέματα που τον ενδιαφέρουν και έχει κάτι να πει και όχι μόνο όταν δει κάποιο post το οποίο του δίνει την ευκαιρία να πουλήσει το εμπορευμά του ή την υπηρεσία του.. Αυτός πιστεύω ότι είναι ο σκοπός του forum και του κάθε forum

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από cordis » 25 Φεβ 2004 16:51

Πολύ σωστά τα λες Θωμά.. αλλά είναι κάτι που δεν μπορώ να ελέγξω... Νομίζω ότι όποιος θέλει βλέπει και κρίνει από μόνος του το ποιος μπαίνει εδώ μόνο για αυτήν την περιοχή και ποιος μπαίνει και βοηθάει - συμμετέχει και σε άλλες περιοχές του freestuff.gr...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Φεβ 2004 18:26

Η αλήθεια είναι ότι έχουν υπάρξει άτομα που συμμετείχαν ή συμμετέχουν μόνο στην κατηγορία αναζήτηση/παροχή υπηρεσιών. Δεν έχουν καταλάβει ότι πάνω απόλα είμαστε παρέα και όχι παζάρι.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 25 Φεβ 2004 18:59

vomizo oti kavevas dev kavei pazari sto freestuff.
Etsi opos to e8eses eivai sav va eidave fos kai mpikave sto forum.
Isa isa pou exo va sou pw oti ta perisotera atoma pou gvorizo sto freestuff va exouv eteria eivai poli kala evomevoi me tnv ipolipi parea . Av 8elave va kavouve pazari 8a mporousave va avoiksouve topics kai va dialave tnv pramatia tous (sav tous mavabides)
Dev pistebw pos me to va sigkrieveis mia ipiresia me mia alli (esto kai me amesi sigkrisi) kai va uperaspizese to setarisma pou exei n X eteria eivai kako.
Av ipirexe tetoio problima 8a mporouse rita va mpei stous kavoves xrisis tou freestuff kai kavevas va miv diafimize n telos pavtov va mpei se kapoia sostotera plaisia n "diafimisi" pou egw kalw parousiasi.
Pavtos me stevoxorei poli n gevikeusi idios otav prokete gia atoma pou dev eivai me 0 post otav ksekivave tnv parousiasi twv ipiresiwv tous
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

aetos
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από aetos » 25 Φεβ 2004 20:23

John Sclavos έγραψε:Ξέρεις πολλούς να χαρίζουν dedicated servers; αν ξέρεις κάποιον πες τον μου να τον έχω στα υπόψη μου.
xa xa plaka ekana min to pernis prosopika.

Άβαταρ μέλους
HeLL_GoD
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από HeLL_GoD » 26 Φεβ 2004 00:06

Vasika o Rapid-eraser exei apolyto dikio me afta pou proanefere,pantws egw 8a i8ela na akousw tin gnwmi atomwn pou agorasan hosting k oxi apo atoma pou poulane hosting,dioti den einai dunaton ena tetoio atomo na mou sunistisi mia kali etairia k oxi tin dikia tou...dustixos etsi einai i ali8eia!

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από grjava » 26 Φεβ 2004 00:55

Ακριβώς αυτό θέλω να πω HeLL_GoD!! Όσοι είμαστε πελάτες μπορούμε να πούμε μια γνώμη (καλή ή κακή) για κάποια εταιρεία και όχι ο ιδιοκτήτης..

Rapid-eraser, μην αρχίζω να ψάχνω τα posts με φράσεις όπως: "έλα σε μένα", "ο δικός μου server" κλπ.. Όποιος θέλει διαφήμιση να δώσει ένα banner στον john να το βάλει στο freestuff να παίρνει και κανά φράγκο ο άνθρωπος που κάθετε και σκοτώνετε για να μας συμμαζέψει.. :lol:
(Εγώ πάντως στο grjava.com τα banners τα βάζω δωρεάν :D )

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από gvard » 26 Φεβ 2004 02:57

grjava έγραψε:Στα forums (fora) όποιος γράφετε ως μέλος θα πρέπει να παίρνει ενεργά μέρος σε όλα τα θέματα που τον ενδιαφέρουν και έχει κάτι να πει και όχι μόνο όταν δει κάποιο post το οποίο του δίνει την ευκαιρία να πουλήσει το εμπορευμά του ή την υπηρεσία του.. Αυτός πιστεύω ότι είναι ο σκοπός του forum και του κάθε forum
Καλησπέρα Θωμά,

Ο καθένας μπαίνει και γράφει στις περιοχές που τον ενδιαφέρουν. Εγώ ας πούμε, μπαίνω εδώ και στο Χαλαρά και Ανάλαφρα (όταν έχω χρόνο). Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ενδιαφέρομαι για το forum. Ξέρεις πόσες μερίδες πατάτες έχω καταναλώσει στα meetings; :kaloe:
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Hosting kai Domain

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 26 Φεβ 2004 10:15

2x(eivai kai n dikia mou mesa) se ka8e meeting * apoira meeting = o soublatzis sto spiti tou mike & sto alexis plousios !!!!
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης