Οδηγός ZIP και ACDSee

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Οδηγός ZIP και ACDSee

Δημοσίευση από panos78 » 20 Φεβ 2004 12:04

Έχώ αγοράσει το Iomega ZIP Drive 250MB Host Powered και έχω εγκταστήσει το συνοδευτικό πρόγραμμα IomegaWare 4.0.2.
Χρήσιμοποιώ παράλληλα το ACDSee 6.02 Powerpack.
Από τη στιγμή που εγκατέστησα το ACDSee, για κάποιο "περίεργο" - για μένα τουλάχιστο - λόγο, το προεπιγμένο εικονίδιο που εμφανιζόταν όταν άνοιγα τον υπολογιστή μου αντεκαθεστάθει από ένα εικονίδιο του ACDSee!!!:x
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να επαναφέρω το σωστό εικονίδιο;
Φιλικά
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
oallou

Οδηγός ZIP και ACDSee

Δημοσίευση από oallou » 21 Φεβ 2004 20:43

Κατα την εγκατασταση του ACDSee,μπορεις να επιλεξεις τους τυπους των αρχειων που θα ανοιγουν με αυτο.
Εαν καταλαβα σωστα,καποια αρχεια που ανοιγαν με αλλο προγραμμα,τωρα ανοιγουν με το ACDSee(και γιαυτο βλεπεις εικονιδιο ACDSee).
Ποιο εννοεις προεπιλεγμενο εικονίδιο?Μηπως το εικονιδιο καποιου αρχειου?
Αν ναι,τοτε κανε δεξι κλικ στο αρχειο που θελεις να ανοιξεις,επελεξε "ανοιγμα με..." και επελεξε απο την λιστα το προγραμμα με το οποιο θες να ανοιγεις τετοιου τυπου αρχεια.

:pint:

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Οδηγός ZIP και ACDSee

Δημοσίευση από panos78 » 22 Φεβ 2004 01:54

Το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με αρχείο αλλά με το εικονίδιο που εμφανίζεται ένα drive όταν ανοίγω το παράθυρο Ο Υπολογιστής μου. Όπως κάθε τμήμα του σκληρού δίσκου εμφανίζεται με συγκεκριμένο εικονίδιο, κάθε οδηγός CD με επίσης συγκεκριμένο εικονίδιο, έτσι και οι οδηγοί ZIP. Το πρόβλημα είναι ότι από την στιγμή που εγκατέστησα το ACDSee το εικονίδιο του οδηγού ZIP εμφανίζεται διαφορετικό.
Φιλικά
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες