Διαφήμισεις

Σχόλια από τον χώρο του Web Design, Web Development.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 24 Φεβ 2004 18:50

Ξεκίνησα αρχικά σε free server μέτα ήρθα σε ελληνική εταιρία σε νορμαλ πακέτο hosting και κατέληξα να έχω το business πακέτο χωρίς να το καταλάβω. Μέτα τα μέλη θέλουν και ραδιοφωνικό σταθμό... ωραία ιδέα, μα κοστίζει. Και γενικά όσο περνάει ο καιρός, τα έξοδα αυξάνονται και ντακς για ένα φοιτητή τουλάχιστον δεν και λίγα. Πέρα απ' τον χρόνο που ασχολούμαι που είναι πολύς.

Άρα πρέπει να βάλω διαφημίσεις. Ξεκίνησα με το e-shop.gr ωραία μα τα clicks που γίνονται δεν φτάνουν. Στράφηκα στο assured, μα κλείνει.. γ@μώ την γκαντεμιά μου. Το google δίνει advs μόνο για αγγλικού περιεχομένου sites απ' ότι είδα σε άλλο thread. Ξάναστειλα βέβαια mail ,μήπως άλλαξε τπτ. Τα resellers και αυτά που δίνουν % νομίζω πως δεν κάνουν δουλειά.

Έκανα ένα τιμοκατάλογο ( http://www.rockarolla.net/modules.php?n ... page&pid=7 ) νομίζω με αρκέτα χαμηλές τιμές, αλλά προκοπή δεν είδα. Μήπως κάνω λάθος και είναι παραφουσκομένες?

Πείτε καμιά γνώμη ή τι θα πρέπε να κάνω..
thanx προκαταβολικά.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από hik-hok » 24 Φεβ 2004 19:26

Dazed_and_confused έγραψε: Στράφηκα στο assured, μα κλείνει.. γ@μώ την γκαντεμιά μου.
κλείνει ? πώς κι έτσι ?

Οι τιμές είναι καλές αλλά:

Κατ αρχήν υπάρχουν πάρα πολλά site με forum (και το 99% είναι "trendy" γενικού περιεχομένου) οπότε μοιράζονται οι ενδιαφερόμενοι.

Ίσως θα έπρεπε να εξειδικευτείς σε κάποιο θέμα να γίνεις το Top site στην κατηγορία σου και τότε οι διαφημίσεις θα έρχονται μόνες τους.

Τις περισσότερες φορές για να βάλει κάποιος διαφήμιση πρέπει να "εκτιμήσει" ότι έκανες κόπο για να φτιάξεις αυτή την σελίδα, αν σχηματίσει την ιδέα ότι απλά σέρφαρες και μάζεψες περιεχόμενο απ εδώ κι εκεί δεν θα βάλει.(εκτός και αν έχεις +1000 επισκέπτες κάθε μέρα βέβαια).

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 24 Φεβ 2004 19:49

Για το assured:
Δεν γνωρίζω, έτσι μου είπε στο email πάντως...

Για το top site:
Έχεις μεν δίκιο, αλλά το θέμα είναι ότι δεν θέλω να περιοριστώ. Απ' την άλλη νόμιζα αν έχει μια "πλουσια" θεματολογία το site, θα μπορεί να πιάσει διαφημίσεις από πολλούς χώρους.

Για το περιεχόμενο:
Η πλειοψηφία των αρθράκιων είναι των μελών και δικά μου, δεν θέμα surfing και copy/paste. Δεν νομίζω πως δεν έχει υλικό το site μου.

:-?

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από |dD| » 06 Μαρ 2004 11:18

http://www.sun34.de/

mia apli anafora tpt parapanv :wink:

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 06 Μαρ 2004 18:01

Πρώτη φορά βλέπεις κάποιο site να χρησιμοποιεί το ίδιο theme με κάποιο άλλο ? Έχει κάποια σχέση με τα προηγούμενα αυτό? :?

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από |dD| » 06 Μαρ 2004 18:03

oxi bre kamia sxesi pernaga to ida ke to afisa , den katalaba ipirxe kapia enoxlisi? pragmatika den to ekana gia afto .
anyway :pint:

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 06 Μαρ 2004 18:39

to themes einai apo auta pou exei to nuke kai exei olo to dikaioma to palikari na to doulepsei.oxi epidi to exei kai allos na ton katakrinoume.mia xara pas file mou min xaliese gia tipota :)

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από |dD| » 06 Μαρ 2004 18:44

GeLaStOs έγραψε:na ton katakrinoume.mia xara pas file mou min xaliese gia tipota :)
pios pou pvs?
anyway telos to post afto gia mena :crash:

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από cvoodan » 06 Μαρ 2004 22:42

einai kai to default tou nuke... :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 31 Μαρ 2004 14:09

hik-hok έγραψε:Κατ αρχήν υπάρχουν πάρα πολλά site με forum (και το 99% είναι "trendy" γενικού περιεχομένου) οπότε μοιράζονται οι ενδιαφερόμενοι.

Ίσως θα έπρεπε να εξειδικευτείς σε κάποιο θέμα να γίνεις το Top site στην κατηγορία σου και τότε οι διαφημίσεις θα έρχονται μόνες τους.
Σκέφτηκα να μεταφέρω το "funny υλικό" του site σε κάποιο άλλο site ώστε να συγκεκριμενοποιηθεί το θέμα του κάπως όπως είπες.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ρόλο παίζει η alexa toolbar για τους διαφημίστες.

Thanx

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Διαφήμισεις

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Απρ 2004 17:06

Αυτό ενδιαφέρει και εμένα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Web Usability & Accessibility”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες