Άραγε υπάρχει αγάπη?

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από GhostShip » 26 Φεβ 2004 11:23

Δυστυχώς, οι εποχές που ζούμε είναι πολύ περίεργες... και σαφώς και επηρρεάζουν την καθημερινότητά μας.

Εκεί που πιστεύεις οτι αυτό που ζεις είναι το πραγματικό και το νοιώθεις τόσο βαθειά μέσα σου που ακόμα και μετά από 3 χρόνια που το έχεις χάσει μέσα από τα χέρια, εξακολουθείς να το νοιώθεις το ίδιο βαθειά, ξαφνικά τρως μια απίστευτου βεληνεκούς σφαλιάρα που σε κάνει να απορείς... Να μένεις με το γιατί...

Άποψή μου είναι οτι πραγματική αγάπη βρίσκει κανείς, ΑΝ είναι τυχερός ΜΙΑ αντε ΔΥΟ φορές στην ζωή του.. όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση...

Το κακό είναι οτι έχω ξοδέψει ήδη την μία μου φορά.... (Άρα ήμουν από τους τυχερούς)
Το χείριστο είναι οτι για να βρω την δεύτερη πρέπει να είμαι κ...φαρδος...

pantofla

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από pantofla » 26 Φεβ 2004 11:52

Η λυση υπαρχει, αν δεν εχετε βρει ακομη αυτο που ψαχνετε:.
παρτε κουκλες φουσκωτες
να τις εχετε παντα ξαπλωτες
με τις φουσκωτες γνωριζετε ηδονες
που δε σας δινουν οι γυναικες οι σεμνες

Σας πληροφορω οτι με μια φιλη μου εχουμε την αντιπροσωπεια φουσκωτων κουκλων σε διαφορα χρωματα(ακομη και εξωτικα, οπως μπλε,πρασινες,λαχανι,κλπ ) και σχεδια:
κουκλα με 8 στηθη, με 5 ποδιακλπ, για απαιτητικους...
Ακομη που ξεφουσκωνουν αθορυβα, και αλλες που παραγουν διαφορους ηχους, οπως βροντη,βροχη,νιαουρισμα,βελασμα κλπ. Εχουμε κουκλες σε ξεβαμενο τζην χρωμα, αλλες αδιαβροχες, και μερικες που παιρνουν εξωλεμβιο για σεξ μεσοπελαγα...ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από katrin » 26 Φεβ 2004 12:00

Kαλά όλα αυτά βρε Pantoflitsa, αλλά μη το σκίσουμε το θεματάκι :-)

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από katrin » 26 Φεβ 2004 12:03

Εγώ αναρωτιέμαι....... εμείς που τόσα λέμε, μπορούμε να αγαπήσουμε?

Το ξέρουμε αυτό πριν ζητήσουμε να αγαπηθούμε?

Άβαταρ μέλους
RedHaCk

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από RedHaCk » 26 Φεβ 2004 12:26

Νομίζω πως είμαι ομοιοπαθής με τον GhostShip και αν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως νομίζουμε την έχουμε βάψει...Όταν αγαπήσεις (katrin) ίσως και να μην αναγνωρίζεις τον εαυτό σου!Το να αγαπάς και να αγαπιέσαι απο κάποιον είναι κάτι πολύ δυνατό και σε κάνει να πιστεύεις πως μπορείς να καταφέρεις τα πάντα(σε τυφλώνει)...και στο τέλος μπορεί να πέσεις στην παγίδα χωρίς να έχεις καταλάβει ότι και ο άλλος νιώθει ότι και εσύ!

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από GhostShip » 26 Φεβ 2004 12:29

Μπορούμε Κatrin, μπορούμε.....

Φαντάσου φίλε RedHack να νομίζεις οτι σε αγαπάνε ενώ στην πραγματικότητα δεν σε αγαπήσανε ποτέ....

Το θέμα είναι : αξίζει τελικά να αγαπάς τόσο που να μην σκέφτεσαι τίποτα παρά μόνο τον άνθρωπό σου και να είσαι τόσο γεμάτος και μόνο που αγαπάς ώστε να μην ζητάς τίποτα άλλο από αυτή τη ζωή??

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από Youli » 26 Φεβ 2004 12:35

Νομίζω πως θα συμφωνήσω με τον Χρήστο (aka GhostShip)...

Είναι περίεργη η εποχή που ζούμε και όλα είναι πολύ δύσκολα...

Πραγματική αγάπη υπάρχει, απλά πρέπει να είσαι τυχερός για να την βρεις. Εγώ, ευτυχώς, είμαι απο τους τυχερούς ανθρώπους. Την έχω γνωρίσει και με τους δύο τρόπους. Και με ανταπόκριση και χωρίς...

@katrin Όσες φορές είπα "δεν μπορώ να ξαναγαπήσω, δεν έχω το κουράγιο, κ.λ.π." κάποιος εκεί ψηλά γέλασε μαζί μου και με διέψευσε. Το αν μπορείς να αγαπήσεις ή όχι, πιστεύω πως δεν το ξέρεις εξ' αρχής, έρχεται στην πορεία...

Άβαταρ μέλους
frouzmarinella
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από frouzmarinella » 26 Φεβ 2004 12:51

Νομίζω πως τώρα έχεις την απάντηση σου Κατριν..
Το θέμα είναι να ξέρει ο καθένας για τον εαυτό του... :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frouzmarinella την 26 Φεβ 2004 13:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
frouzmarinella
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από frouzmarinella » 26 Φεβ 2004 12:52

Το θέμα είναι : αξίζει τελικά να αγαπάς τόσο που να μην σκέφτεσαι τίποτα παρά μόνο τον άνθρωπό σου και να είσαι τόσο γεμάτος και μόνο που αγαπάς ώστε να μην ζητάς τίποτα άλλο από αυτή τη ζωή??

Aξίζει φίλε Ghostship,αξίζει...........
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frouzmarinella την 26 Φεβ 2004 13:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
frouzmarinella
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από frouzmarinella » 26 Φεβ 2004 12:55

RedHaCk έγραψε:Νομίζω πως είμαι ομοιοπαθής με τον GhostShip και αν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως νομίζουμε την έχουμε βάψει...Όταν αγαπήσεις (katrin) ίσως και να μην αναγνωρίζεις τον εαυτό σου!Το να αγαπάς και να αγαπιέσαι απο κάποιον είναι κάτι πολύ δυνατό και σε κάνει να πιστεύεις πως μπορείς να καταφέρεις τα πάντα(σε τυφλώνει)...και στο τέλος μπορεί να πέσεις στην παγίδα χωρίς να έχεις καταλάβει ότι και ο άλλος νιώθει ότι και εσύ!

Eίναι όντως έτσι,μου αρέσει πολύ η άποψη σου... :lol:

Άβαταρ μέλους
frouzmarinella
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από frouzmarinella » 26 Φεβ 2004 13:06

GeLaStOs έγραψε:matakia ksekiname prota apo tis lekseis.kati einai kai auto.se kanei esto kai eikonika na zeis se enan magemeno kosmo pistevontas oti kapou parakato tha iparki kai h praksi.kai kati allo gia kapoiou tipou gunaikas,min dineste amesos gmt mou.auto mas kseneronei teleios.theloume ta diskola katalavete to auto.

filiki simvouli auto kai to ksana lew einai gia kapoiou tipou gunaikas pou nomizei oti ama dothei amesos tote den mas xanei me tipota.ekei einai to megalo sfalma.
Έτσι είναι Gelastos...αλλά μήπως ακόμη κι αν έρθει καθυστερημένα σας χαλάει,γιατί ούτως ή άλλως δεν αντέχετε να σας αγαπάνε?
Μήπως όλοι οι άνθρωποι είναι σαν τα γραμματόσημα??!!! :kaloe:

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 26 Φεβ 2004 13:34

vasika paidia egw nomizw einai ston anthropo.opos eipe kai h prohgoumeni fili mas merikous tous xalaei to grigoro (emena as poume) allous pali tous xalaei to agrotera.gia auto psixologis tin anthropo pou exeis dipla sou kai analogos pratis.

ti pio omorfo apo to flert :) ekei nomizw einai ola ta leuta.ama dotheis eukola kseneroneis ton allon kai meta den exei me ti na asxolithei.

alla kai pali ama uparxei agapi pragmatiki omos agapi oxi apo autin mou menei sta logia tote den uparxei fovos gia tipota.

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από katrin » 26 Φεβ 2004 13:53

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Gelastos...

Και πάνω σε αυτό που είπα, πιστεύω πως δε ξέρουμε όλοι να αγαπάμε, ούτε μπορούμε πάντα να αγαπάμε και να δίνουμε.
Μπορούμε να λέμε, αλλα στην πράξη μάλλον κολλάει η δουλειά...
Φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά πραγματικά νομίζω πως έχουμε ξεχάσει την πραγματική εννοια της αγάπης.

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από Elli » 26 Φεβ 2004 14:20

Εγώ νομίζω ότι το βασικό πρόβλημα είναι όλο το άγχος που μας καταβάλλει στην αναζήτηση της πραγματικής αγάπης. Και ποιος ορίζει τι είναι η πραγματική αγάπη; Υπάρχει κάποιος κανόνας γι' αυτό; Εγώ πιστεύω πως όχι. Ο καθένας την εννοεί όπως την νιώθει ο ίδιος.

Σημασία έχει να περνάς εσύ ο ίδιος καλά σε μία σχέση. Να νιώθεις πλήρης και να θέλεις να δώσεις πράγματα στον σύντροφο σου. Ακόμα και αν εκείνος δεν κάνει για σένα το ίδιο. Δεν χωράνε εγωισμοί στην αγάπη. Η θέλεις να δώσεις κάποια πράγματα από τον εαυτό σου και την ψυχή σου χωρίς ανταλλάγματα ή δεν θέλεις.

Το να πληγωθείς από μία χαμένη αγάπη, ή από μία αγάπη που νόμιζες ότι ήρθε στη ζωή σου αλλά δεν υπήρχε στην πραγματικότητα είναι μέσα στους κανόνες του παιχνιδιου της ζωής. Αλλά δεν πρέπει να μας καταβάλλει αυτό. Γιατί ως γνωστόν από το καλό υπάρχει πάντα το καλύτερο. Και είναι πάντα κάπου γύρω μας περιμένοντας να το αναγνωρίσουμε...

Άβαταρ μέλους
frouzmarinella
Επικοινωνία:

Άραγε υπάρχει αγάπη?

Δημοσίευση από frouzmarinella » 26 Φεβ 2004 14:20

ki egw sumfwnw.. kai ''kathe periptwsi einai diaforetiki'' opws leei kai kapoios gnwstos mou...pantws arketoi xeroun na agapoun,oso ki an theloume na tous valoume olous sto idio tsouvali.ki alloi pali de mporoun,polu apla,kai se auto de ftaiei kaneis,polu apla,epomenws den uparxei logos na stenaxwriesai-katigoreis-thumwneis i opoiodipote allo arnitiko sunaisthima sou vgazei,giati den allazeis ti-po-te...
Kapote prepei na mathoume na eimaste euxaristimenoi me ayta pou exoume,ki oxi afou ta xasoume...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες