H συγκέντρωση εκτιμάται ότι ήταν μεγαλύτερη από εκείνη...

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 26 Φεβ 2004 05:45

in.gr έγραψε:...Μιλώντας στην κατάμεστη πλατεία Αριστοτέλους, σε μια συγκέντρωση που έφθανε από τη μια πλευρά στο Λευκό Πύργο από την άλλη στο παλιό λιμάνι και μέχρι την οδό Εγνατία...
Ρε παιδιά sorry αλλά @@ κόσμο είχε για προεκλογική συγκέντρωση, ήμουνα εκεί και ο κόσμος ήτανε έως την Τσιμισκή και παραλία 200 μέτρα πιο πέρα, τι Λευκό πύργο και μα....κίες. :evil:

Με αυτό το post δεν θέλω να ανοίξω πολιτικές/κομματικές συζητήσεις αλλά ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΜΕ!

Από πού και ως πού τόσος κόσμος, και δεν μιλάω για μόνο σήμερα για τον Γιωργάκη αλλά και σε λίγες μέρες με τον Κωστάκη. Κόσμο θα ακούμε και δεν θα βλέπουμε!

Παλιότερες εποχές (λίγο μετά την μεταπολίτευση) πράγματι και ο Παπανδέρου και ο Καραμανλής μάζευαν minimum 1.000.000 κόσμο και εδώ στην Θεσσαλονίκη με συγκεντρώσεις που άρχιζαν από το Μακεδονία Palace (που εκεί το πλάτος που πεζοδρομίου είναι όσο η Αριστοτέλους) και φτάνανε έως Αριστοτέλους και το Λιμάνι.

Ο Σάκης standar είχε μαζέψει περισσότερο κόσμο και σήμερα αν εμφανιζόταν το ίδιο θα γινότανε...

Και θα μου πείτε καλά και τι τα γράφεις αυτά? Απλά έχω βαρεθεί να ακούω τις μα…κίες που μας πετάνε κάθε τόσο τα ΜΜΠ (Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης) δηλαδή που να έβλεπα και TV, πάλι καλά που την έχω κόψει εδώ και πολύ καιρό... :evil:
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 26 Φεβ 2004 10:04

Aπλά τα ΜΜΕ δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα πως ο κόσμος βαρέθηκε και δεν κατεβαίνει στις συγκεντρώσεις

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Φεβ 2004 10:50

Ποια συγκέντρωση ρε παιδιά; :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 26 Φεβ 2004 14:54

Εικόνα

giota1963
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giota1963 » 28 Φεβ 2004 20:14

:arrow: :hammer: Ο κοσμος τοτε επι εποχη Ανδρεα και μεταπολιτευσης ηταν κλεισμενος για 7 χρονια στα σπιτια του Τοτε με τις εκλογες εβγαζε το αποθημενα της εφταετιαςΤωρα πια δεν μιλαει το συναισθημα αλλα η πραγματικοτητα της νεας εποχης Οκοσμος δεν θελει να ειναι κοπαδι αλλα και δεν πρεπει να ειναι κοπαδι Δεν βλεπει τις εκλογες σαν γιορτη γιατι τοτε ηταν και γιορτη Τωρα σκεφτομαστε πιο διαφορετικα πιο ωριμα τουλαχιστον οι νεοτεροι Δυστυχως πολιτικος με οραμα δεν υπαρχει που να νοιαστη γι αυτην την ερημη χωρα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ :hammer:

Άβαταρ μέλους
videomix

Δημοσίευση από videomix » 07 Απρ 2004 20:22

Aν και δεν ειναι επίκαιρο, θα απαντήσω και εγώ με ενα σχόλιο στο post του Serpatinas. Ουδέποτε μαζεύονταν 1.000.000 κόσμος. Απλά πάντα οι σκηνοθέτες κατάφερναν να δημιουργούν τέτοιου είδους εντυπώσεις με τον τρόπο που έδειχναν τις συγκεντρώσεις, με τον φωτισμό και με τα πλάνα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες