egw 8elw 10 gnwmes minimum! :P

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
_fantom__

Δημοσίευση από _fantom__ » 03 Μαρ 2004 23:45

to apopsino mas 8ema einai to http://www.netrino.gr

loipon... nta3... to paradexomai oti den eimai kalos sta kalitexnika... alla ekana oti mporousa! (ta katafernw poli kalitera sta epixeirimatologika!) :D filosofia allwste tou netrino einai "koita to periexomeno k oxi to peritiligma"

gia na sas prolabw... 3erw oti den 8a simpa8isete ta pop-ups, 3erw oti iparxoun pop-up-stopers... opote as to afisoume to 8ema... einai epilogi mou! :P

kata ta alla? pws tin blepete tin douleia? 8a boulia3oume apo trafiic? :P
I’ m the self-inflicted, mind-detonator :think:

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 04 Μαρ 2004 02:03

_fantom__ έγραψε:gia na sas prolabw... 3erw oti den 8a simpa8isete ta pop-ups, 3erw oti iparxoun pop-up-stopers... opote as to afisoume to 8ema... einai epilogi mou
Eντελώς άκυρη επιλογή! :evil:

Δεν το έψαξα, αλλά συμπαθητικό δείχνει!

Το "εγωιστικό" υφάκι περιόρισε λίγο... :-?

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ZauZ » 04 Μαρ 2004 13:07

Poli kalo! Ksexoristi doyleia.

yg: To mayro pantos se koyrazei.
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 04 Μαρ 2004 16:48

Το site λειτουργεί σε pop-up window. Αν έχετε απενεργοποιήσει τα pop-ups δεν θα μπορέσει να ανοίξει
Απο αυτό και μόνο δεν μπήκα στον κόπο να το δώ !

Μου την σπάνε τα pop-up και όχι μόνο σε εμένα αλλά σχεδόν σε όλους τους χρήστες ! :wink:
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
_fantom__

Δημοσίευση από _fantom__ » 04 Μαρ 2004 22:14

Euxaristw tous 2 prwtous gia tin kritiki tous :)

EneMe…

H epilogi ws gnwstwn einai ipokeimeniki. Egw apla den i8ela na simbibastw se stereotipa giati kata tin gnwmi mou skotwnoun tin dimiourgikotita. Allwste opws 3ereis... einai kati pou mporei na alla3ei poli eukola, apla pros to paron mou aresei etsi. Mou erxontai polles idees sinexws, opote den einai dedomeno oti 8a meinei gia panta etsi.

Eilikrina, den iparxei egwistiko ifaki, apla endexomenws to humor mou, sou fainetai kapws e3ezitimeno.

ZauZ…

Pisteuw oti to mauro kai genika ta skoura xrwmata, einai pio 3ekourasta gia to mati. (Distixws omws exoun sinde8ei me underground sites, tsontes ktl)
Prospa8isa pantws na "spasw" to monotonia me diafores apoxrwseis tou mple. Malista, to apotelesma pou eides twra, proekipse istera apo polles pros8ikes k parembaseis (paixidia me pinakes, borders ktl). An to eblepes prin 2-3 ebdomades, 8a simfwnousa apolita mazi sou. (poli maurila!). Episis, epeidi, oi kaloi sindiasmoi xrwmatwn den einai k to forte mou, se oses prospa8eies ekana gia pio fwteino layout… dimiourgi8ikan diafores… parafwnies! Opote nomizw oti auti einai mia kali mesi lisi.

E oso gia ton Filter...

e ti na pw... esi xaneis! :P

Telos, gia na kanw k tin autokritiki mou… 8a pw oti to netrino, einai ligo "diskolo" sto na to sini8isei, me tin prwti matia, enas aplos-mesos xristis. An asxoli8ei, omws, gia ligi wra mazi tou, pisteuw oti 8a e3ikiw8ei me to periballon.
I’ m the self-inflicted, mind-detonator :think:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Μαρ 2004 01:19

εσύ χάνεις επισκέπτες... :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 05 Μαρ 2004 02:32

Νομίζω ότι αυτό που σου λένε όλοι για το Popup και για το design (στα έχω πει κι εγώ) πρέπει να το ακούσεις...
Πρέπει να κοιτάμε όντως το περιεχόμενο, αλλά γιατί να μην το κοιτάμε και σε ένα ωραίο περιτύλιγμα;
Στο κάτω - κάτω ότι βοήθεια θες εδώ είμαστε!

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 05 Μαρ 2004 05:02

Άνοιξαν 2 παράθυρα. Έτυχε το pop-up να ήταν πρώτο-πρώτο και έτσι είδα το flash κατευθείαν. Επειδή μου αρέσει να βλέπω τα flash με την ησυχία μου, δεν πήγα στο άλλο παράθυρο να δω τι ήταν (και χάρηκα που το έκανα γιατί ήταν ένα ωραίο flash που με εκανε να γελάσω) και μετά ήταν που κατάλαβα ότι εκεί ήταν το ίδιο το site. Δεν με ενόχλησε το pop-up πρώτον γιατί τα έχω συνηθίσει και δεύτερον γιατί τώρα τελευταία δεν μπαίνω σε σελίδες που έχουν pop-up και έχω ξεχάσει την ύπαρξη τους. (Όχι δεν έχω pop-up stopper). Όταν κατάλαβα ότι η σελίδα ήταν στο pop-up δεν με ενόχλησε, αλλά τότε ήταν που μου άνοιξε η περιέργεια να δω τι στο καλό λέει το άλλο παράθυρο που είχε ανοίξει. Από συνήθεια λοιπόν, ότι το main site είναι στο άλλο παράθυρο και ότι αυτό είναι ένα απλό pop-up, το έκλεισα και έχασα τον μπούσουλα... Αν θα χάνεις χρήστες θα είναι γι' αυτόν τον λογο. Λόγο συνήθειας του χρήστη να κλείνει τα παράθυρα. Τελικά πήγα στο άλλο παράθυρο και είδα ότι δεν άξιζε η περιέργεια μου να ικανοποιήθει κλείνοντας το pop-up μιας και θα μπορούσε να είναι κάτι σημαντικό. Χάρηκα όταν διάβασα ότι το pop-up θα ξανάνοιγε τόσο εύκολα, όσο εύκολα το είχα κλείσει. Αλλά δεν το ξανάνοιξα ξέρεις γιατί; Γιατί αυτό που είπε ένα άλλο παιδί για το μαύρο είναι αλήθεια. Είχα στραθωθεί εντωμεταξύ και δεν μπόρεσα να δω άλλο. (Σημειωσε ότι το πολύ να ήμουν στο site γύρω στα 2 λεπτά). Ήρθα εδώ στο freestuff να γράψω όλα αυτά και παρατήρησα ότι τα μάτια μου έκαναν "πουλάκια" μέχρι να ξανασυνειδητοποιήσουν το άσπρο. Που σημαίνει ότι το μαύρο είναι άκρως εκνευριστικό και συνιστώ να το αλλάξεις. Δεν είναι ανάγκη να βάλεις πολλά χρώματα. Απλά να βάλεις ένα line background 2 ή 3 χρωμάτων με π.χ ανοιχτό καφέ για να σπάσει η μονοτονία.

Αυτά!
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 06 Μαρ 2004 13:08

Loipon prepei na exeis arketo humor:-)
1.Eikastika=Metria alla mporeis na veltiwtheis kai to xerw.
2. Programmatismos=an kai den exw idieteres gnwseis se afto nomizw oti exeis kanei kali douleia krinontas apo ta tables kai ta dinamika kommatia.
3.Ta pop up pragmatika einai ligo spastika kai tha eprepe na ta skefteis.Kathos tha eprepe na skefteis kai giati na eimai se full screen kai na anagkazete o xristis na kanei sinexeia scroll down.Se kapia simeia vevea to scroll einai annagkai kako.tespant.
I simvouli tis imeras (TV) itan poli swsti kai me evale se skepseis.
Oso gia to mavro fonto pou sxoliase kapoios allos filos nai me kourase arketa giati kathomoun exw stin veranta kai eixa ton ilio apo piso mou kontra sto monitor tou labtop me apotelesma na min vlepw oute me ta nea gialia iliou mou :kaloe:
Genika kala alla ta pop up.... :hammer:

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 06 Μαρ 2004 13:36

to popup ta xalaei ola .
kata ta alla to site eivai psilo ok
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 06 Μαρ 2004 17:29

Όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι το pop up είναι εκνευριστικό.Επίσης θα προτιμούσα το περιεχόμενο να ήταν σε μεγαλύτερη οθόνη για να μην κάνει ο επισκέπτης συνεχώς κίνηση με την μπάρα.

Άβαταρ μέλους
Alpha Centauri

Δημοσίευση από Alpha Centauri » 10 Μαρ 2004 00:46

Να σου πώ και την άποψη μου από τη σκοπιά ενός χρήστη που χρησιμοποιεί την Opera:

Η Opera καθώς ξέρεις "καθαρίζει" αυτόματα ΟΛΑ τα popups. Και έχει επίσης τη δυνατότητα να διαχειρίζεται ta cookies σε επίπεδο του κάθε server, όπως το ορίζει ο χρήστης.

Για να δώ λοιπόν το site σου έπρεπε:

1. Να πάω στις ρυθμίσεις της Opera, και να ενεργοποιήσω (έστω και προσωρινα) τα popups, με κίνδυνο βέβαια να μου ενεργοποιηθούν και 500 άλλα popups από τα 30 παράθυρα που είχα ήδη ανοιχτά σε MSD mode (άλλη μαγκιά της Opera, αυτή).

2. Να ορίσω ότι από το link σου μπορώ να δέχομαι cookies.

3. Να δώ τελος πάντων το site σου.

4. Και στη συνέχεια να επαναφέρω τις ρυθμίσεις μου εκεί που ήταν.

Ασε καλύτερα φίλε. Προτίμησα να διαθέσω το χρόνο μου για να σου γράψω αυτό εδώ...

:wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης