AXA......Valte icho!!!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 10 Μαρ 2004 09:17

Den tha pw tpt.Apla perimenw pali ta sxolia sas.
Mesa apo afta veltiwnomaste panta.
Opos kai na to kanoume panta lathoi iparxoun kai den mporoume na ta doume.
Valte icho sto PC sas kai deite to www.things.gr!!!
Me trelenei to AXA sto art gallery ikonidio :lol:

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 10 Μαρ 2004 09:18

^vANGELis^ έγραψε:Valte icho sto PC sas kai deite to www.things.gr!!!
:lol:
Toso mou kovei :hammer:
xwris thavmastika :-?
www.things.gr

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Μαρ 2004 13:48

χαχα πρωτότυπο αντικείμενο. Θα' θελα μια μπρούτζινη αγελάδα για το γραφείο μου :kaloe:

Η άποψή μου για το design είναι ότι καλό ναι μεν το εφέ με το fade in στις εικόνες αλλά έτσι χάνει πολύ το περιεχόμενο. Βαριέμαι να περνάω το mouse πάνω από τα σημεία του site που θέλω να δω καλύτερα. Το site δεν είναι η "τέχνη για την τέχνη". Χρειάζεται και μια λειτουργικότητα.

Επίσης αν κάποιος ξένος θέλει να δει το site σε άλλη γλώσσα αποκλείεται να δει εκείνο το μικρό κάθετο english στην κάτω δεξιά γωνία του site σου.

Επιπλέον η επικεφαλίδα με το barcode πιάνει πααααρα πολύ μεγάλο χώρο και σπάει τα νεύρα του επισκέπτη που θέλει να δώσει έμφαση στο περιεχόμενο.

Τώρα, αν απλά θέλεις να περάσεις μια γραφιστική άποψη και δε σε νοιάζει κάτι άλλο, είναι άλλο θέμα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 10 Μαρ 2004 14:57

Mia mproutzini agelada ston filo mou amesosssssssssssssssssssssssssss :lol:
Loipon thanks for the comments kai tha ta dw pali me ton pelati mazi.To oti to barcode pianei poli xwrw einai poli swsti paratirisi kai itan kai diki mou episis pros ton pelati.
Afto pou den perimena itan oti kapios den tha dei tin epilogi ENGLISH efkola.
Tha perimeno kai alla sxolia na dw an ontos einai disdiakrito.
Efcharistw kai pali file cdhyper :)

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ZauZ » 10 Μαρ 2004 15:41

Genika exei omorfi sxediash.

Pantos simfono me ton filo gia to koybaki me ti leksi Agglika , opos kai me ti leksei Ellinika.

Apokleiete na ta dei kapios giati einai poli diakritika kai episeis kalo tha itan na min itan gramena katheta giati zorizete o episkeptis na to diavasei.
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 10 Μαρ 2004 17:27

Vlepw kai deftero sxolia sxetika me ta agglika kai ellinika.
Epiprostheta diavazw oti iparxei kai provlima anagnwsis epidi einai katheta to menoutwn glwsswn. :-?
Arxizw na pistevw oti epidi xerw kala to site den antimetopizw provlima.
Gia na to dw kai pali me ta pedia tou design mipos alllaksoume thesi sta eiconidia ton glwsswn.
Efcharistw kai pali pedes :)

Άβαταρ μέλους
guesswho
Honorary Member
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από guesswho » 10 Μαρ 2004 21:47

ti na po,ti na po
katapliktiko to site,emena den me piraxe tipota apo auta pou proanaferthikan ine ola para poli orea me apokorifosi ta trela provatakia kai tous trelous ixous,to ti gelio erixa de legete

Na protino kati?kante ena screensaver me ta provatakia,tha aresei poli :P

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 11 Μαρ 2004 08:54

guesswho έγραψε: Na protino kati?kante ena screensaver me ta provatakia,tha aresei poli :P
I paratirisi sou idi proothithike :lol:
AXA (my favorite Provato).....hahahahahahhahahahahhahahaha
Pantws to sxolio pou kanan ta pedia gia tin diskolia allagis glwssas kai to megalo barcode to krataw kathws einai thema pros sizitisi.
Have a nice day Giwrgo

Fouli_B
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από Fouli_B » 11 Μαρ 2004 12:37

βάλε σημαίες για την γλώσσα, οπότε θα φαίνονται κατευθείαν. το barcode
όντως είναι πολύ μεγάλο και νομίζω δε χρειάζεται. αν θες να δείξεις ότι υπάρχει ποιότητα σε αυτό που λανσάρεις, βρες κάποιον άλλο τρόπο. το βρίσκω πολύ "ψυχρό". αφού ασχολείσαι με design, νομίζω πρέπει να εκπέμπεις συναίσθημα. (γνώμη μου) :hammer:

spookyb52
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από spookyb52 » 11 Μαρ 2004 16:36

Ωραίο site :wink:
Δέν είναι άσχημο όπως έφτιαξες να βγαίνει η επιλογή γλώσσας από τα πλάγια αλλά είναι σχετικά δύσκολο να τη δεί κάποιος . To barcode επίσης είναι μεγάλο.

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 11 Μαρ 2004 19:24

Fouli_B έγραψε:βάλε σημαίες για την γλώσσα, οπότε θα φαίνονται κατευθείαν. το barcode
όντως είναι πολύ μεγάλο και νομίζω δε χρειάζεται. αν θες να δείξεις ότι υπάρχει ποιότητα σε αυτό που λανσάρεις, βρες κάποιον άλλο τρόπο. το βρίσκω πολύ "ψυχρό". αφού ασχολείσαι με design, νομίζω πρέπει να εκπέμπεις συναίσθημα. (γνώμη μου) :hammer:
Nomizw oti pleon einai poli koino na vazeis ta shmaiakia me tis glwsses kathws oloi kanoun to idio.
Palia to kaname kai emeis ( www.stefanakishotel.gr )
Vevea to oti einai disdiakrito to dexomai kathws exw lavei sxolia kai apo alous filous.
Episis na pw oti to bar code itan idea tou pelati alla vlepw telika oti to kaname megalo toso wste na katalamvanei poli xwro stin selida.
Tha ithela episis na rwtisw, otan les na valoume sinesthima pws to ennoeis?
efcharistw kai pali

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από |dD| » 13 Μαρ 2004 03:25

diskola sinadas elines designers na kanun ena bima parapanv xefebgodas tis elinikis agoras... :wink: se genikes mou arese...

Fouli_B
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από Fouli_B » 13 Μαρ 2004 17:16

θα πρέπει καταρχήν να σου πω ότι η σελίδα σου μ'αρεσε, άσχετα αν "κόλλησα" στο barcode.
Λέγοντας συναίσθημα εννοώ ότι πρέπει να συγκινήσεις (με την ευρεία έννοια) τον επισκέπτη και να τον προδιαθέσεις ευχάριστα γι'αυτό που παρουσιάζεις. Δηλαδή: χρειάζεται κάτι που να μεταδίδει (σύμφωνα με το περιεχόμενο της σελίδας πάντα) άνεση, ζεστό περιβάλλον και ότι άλλο μπορεί να μας δημιουργηθεί όταν βρισκόμαστε σε έναν όμορφο χώρο. σκέψου από μόνος σου πως αισθάνεσαι όταν πας κάπου και σου αρέσει πολύ το περιβάλλον ή καλύτερα η διακόσμηση και ο τρόπος που έχουν διευθετήσει τον χώρο με τα έπιπλα, τους χρωματισμούς και και τα διάφορα στους τοίχους. Μήπως σε κάνει να χαλαρώνεις ευχάριστα ή να νοιώθεις ότι είσαι ένα σημαντικό πρόσωπο εκεί πέρα;
αυτά γενικά περι συναισθήματος. τώρα πως μπορείς να τα εφαρμόσεις στην σελίδα που είναι κάτι περιορισμένο: ένας τρόπος είναι τα χρώματα. έχεις άσπρο backround. κατηγορηματικά δεν κάνει. ένας γενικά παραδεκτός χρωματισμός που χαλαρώνει και θεωρείται ζεστός είναι οι αποχρώσεις της θάλασσας-μπλέ μιξαρισμένο με πράσινο. όσο για το περιβόητο barcode, δε ξέρω πως το σκέφτεται ο πελάτης σου, αλλά είναι τόσο κοινό που το βλέπεις παντού, στα τσιγάρα ακόμα και στα κουτιά από πινέζες στα σούπερ-μάρκετ. και ακόμη, τι αισθητική έχει ένα σύνολο από αριθμούς και μαύρες γραμμές; θα μπορούσε να αντικατασταθεί με κάτι περίτεχνο πχ ένα σχέδιο με κάποιο χρωματισμό.
ελπίζω να έγινα κατανοητή και να μην κούρασα. όσο για το mommy's πάρα πολύ ωραίο και προτότυπο :hammer:

Άβαταρ μέλους
^vANGELis^
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από ^vANGELis^ » 15 Μαρ 2004 10:32

Fouli_B έγραψε:ελπίζω να έγινα κατανοητή και να μην κούρασα. όσο για το mommy's πάρα πολύ ωραίο και προτότυπο :hammer:
Agapiti fili,
se kamia periptwsi den me kourases :)
Ta sxolia sou pragmatika eginan katanoita kai nomizw oti exeis se arketa simeia dikio.
I apantisi sou einai eswteriko thema pros sizitisi.
Efcharistw kai pali gia ton xrono kai tis paratiriseis sou.
Vangelis

Fouli_B
Επικοινωνία:

AXA......Valte icho!!!

Δημοσίευση από Fouli_B » 16 Μαρ 2004 11:21

σε ευχαριστώ και εγώ για τα καλά σου λόγια.
αν μπορώ να βοηθήσω, ελεύθερα :hammer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης