ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ WIN XP ΣΕ 2 SERIAL ATA

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
zxr

Δημοσίευση από zxr » 20 Μαρ 2004 15:42

ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΤΑ XP ΣΤΟ PC ΜΟΥ ΣΕ SERIAL ATA ΣΚΛΗΡΟ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ SERIAL ATA ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΔΥΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΩΣΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ Η ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ Η ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΚΛΗΡΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ. ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΤΑ WIN XP ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ, ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΑ XP ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkchilde » 21 Μαρ 2004 09:54

Γιατί θέλεις να έχεις δύο XP εγκατεστημένα σε δύο διαφορετικούς δίσκους?
Αντί να κάνεις αυτό, μπορείς να ορίσεις χρήστες και τα δικαιώματά τους. Δεν χρειάζεται να χαλάς Gb για να το κάνεις αυτό.
Τέλος πάντων, έφτιαξες και το Boot.ini ώστε να σε ρωτάει? Αν δεν το ορίσεις και στο boot.ini, μπαίνει πάντα στο τελευταίο λειτουργικό που έβαλες.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

zxr

Δημοσίευση από zxr » 21 Μαρ 2004 23:45

ok thanks

Άβαταρ μέλους
cracker

Δημοσίευση από cracker » 23 Μαρ 2004 13:08

κι εγώ έχω δυο ΧΡ σε δύο διαφορετικά παρτίσιον. για πολλούς και διάφορους λόγους. αν έβαλες προγενέστερη έκδοση των ΧΡ μετά την μεταγενέστερη σου χαλάει το boot.ini. πρέπει να βάλεις το boot.ini στο c:\ και να το κάνεις multiboot όπως είπε και η Darkchilde

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες