Τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mkte298

Δημοσίευση από mkte298 » 24 Μαρ 2004 17:13

Καλησπέρα σας.
΄΄Εχω μια σελίδα και πρίν λίγες μέρες έκανα αίτηση σε μια από τις εταιρείες affilliates που έχετε στα llinks σας αλλά μου είπαν ότι πρέπει να τους κόβω παραστατικά παροχής υπηρεσιών. Επίσης το πρόβλημα αυτό το είχα κάποια στιγμή που μια εταιρεία ήθελε να κάνει διαφήμιση στην ιστοσελίδα μου και ήθελε όμως και απόδειξη.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω τί χρειάζεται για να΄μπορώ να κόβω αυτά τα παραστατικά.

Χρειάζεται να έχω κάποια εταιρεία; Και άν ναί τι είδους εταιρεία και΄τι θα μου στοιχήσει ή όλη φάση;

Plesase help ;)

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 24 Μαρ 2004 18:27

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 24 Μαρ 2004 18:38

Χμ... Εδώ είναι τα δύσκολά. Πρέπει να κάνεις μια έναρξη επαγγέλματος για να μη σου σπάσουν τα νεύρα πήγαινε σε έναν λογιστή. Από έξοδα τώρα θέλεις να ασφαλιστείς στο ΤΕΒΕ και να τους σκας κάθε μήνα 150-170€ επίσης κάθε τρίμηνο πρέπει να αποδίδεις ΦΠΑ ανάλογα με τα έσοδά σου και τέλος του χρόνου ανάλογα με τη φορολογική σου δήλωση πληρώνεις. Καλό κουράγιο...

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 24 Μαρ 2004 18:40

Α με πρόλαβε ο πατριώτης μου τα ξέρει κι αυτός πολύ καλά αυτά :lol: πληρώνει αρκετά κι αυτός...

Άβαταρ μέλους
michaeldim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από michaeldim » 25 Μαρ 2004 00:39

rwta an mporoun na sou kovoun apodeiksi dapanwn [Κ.Β.Σ. άρθρο 15 του Π.Δ. 186/92] rwta ki kapoio logisti kalytera
Business: mdimitriou.com
Personal: dimitriou.sexy
Video CV: michail.dimitriou.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης