Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Review] - 21 Γραμμάρια

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από Drizzt » 26 Μαρ 2004 17:01

Είχα πάει να δω την ταινία της προάλλες...

Όσοι δεν την έχουνε δει καλό είναι να μην διαβάσουνε παρακάτω γιατί αναφέρομε σε λεπτομέρειες
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

Πολύ κατάντια....μαύρη μαυρίλα.. και πάει λέγοντας... και αυτό το back and forward του σκηνοθέτη με ζάλισε... πρέπει να έκανε καμιά 30 flashback... :o :o

Ένας που είχε πρόβλημα με την καρδιά του και ήθελε μεταμόσχευση ήταν και παντρεμένος. Τελικά βρήκε καρδιά αφού ένας άλλος παρέσυρε με το αυτοκίνητο έναν πατέρα με 2 κοριτσάκια.
Η εγχείρηση πέτυχε αυτός βγήκε από το νοσοκομείο ο άλλος πήγε φυλακή...
Αλλά ρε παιδί μου ήθελε σώνει και καλά να μάθει ποίος ήταν αυτός με την καρδιά που πέθανε και βρήκε την γυναίκά του την οποία ερωτεύτηκε και άφησε την δικιά του .... :o

Μετά και οι δύο ήθελαν να πάρουνε εκδίκηση και να σκοτώσουνε τον άνθρωπο που παρέσυρε με το αυτοκίνητο τον άνδρα της... Αντί να πάνε κάπου να χαρούν τον ερωτά τους.... :lol:

Τελικά δεν τον σκοτώνουν γιατί κατά λάθος ο καρδιοπαθής αυτοπυροβολείται .... ειρωνεία... στην καρδιά.....
Ο απρόσεκτός οδηγός έχοντας καταλάβει το λάθος του αποφασίζει να γυρίσει στην οικογένεια του...

Αυτά.... :o

Από όλη την ταινία ....αξίζει μόνο η σκηνή που φαίνεται το στήθος της πρωταγωνίστριας.... όλα τα λεφτά η ρώγα.... λυπάμαι που το λεω έτσι ... αλλά μόνο αυτό μου έμενε.... :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Drizzt την 26 Μαρ 2004 21:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από geraki » 26 Μαρ 2004 17:49

Αν γίνεται να μην λέτε το τέλος της ταινίας; Κάνε κριτική χωρίς να το χαλάς σε κάποιον που θέλει να την δεί.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
YTC
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από YTC » 26 Μαρ 2004 20:31

Drizzt έγραψε:Είχα πάει να δω την ταινία της προάλλες...

Πολύ κατάντια....μαύρη μαυρίλα.. και πάει λέγοντας... και αυτό το back and forward του σκηνοθέτη με ζάλισε... πρέπει να έκανε καμιά 30 flashback... :o :o

Ένας που είχε πρόβλημα με την καρδιά του και ήθελε μεταμόσχευση ήταν και παντρεμένος. Τελικά βρήκε καρδιά αφού ένας άλλος παρέσυρε με το αυτοκίνητο έναν πατέρα με 2 κοριτσάκια.
Η εγχείρηση πέτυχε αυτός βγήκε από το νοσοκομείο ο άλλος πήγε φυλακή...
Αλλά ρε παιδί μου ήθελε σώνει και καλά να μάθει ποίος ήταν αυτός με την καρδιά που πέθανε και βρήκε την γυναίκά του την οποία ερωτεύτηκε και άφησε την δικιά του .... :o

Μετά και οι δύο ήθελαν να πάρουνε εκδίκηση και να σκοτώσουνε τον άνθρωπο που παρέσυρε με το αυτοκίνητο τον άνδρα της... Αντί να πάνε κάπου να χαρούν τον ερωτά τους.... :lol:

Τελικά δεν τον σκοτώνουν γιατί κατά λάθος ο καρδιοπαθής αυτοπυροβολείται .... ειρωνεία... στην καρδιά.....
Ο απρόσεκτός οδηγός έχοντας καταλάβει το λάθος του αποφασίζει να γυρίσει στην οικογένεια του...

Αυτά.... :o

Από όλη την ταινία ....αξίζει μόνο η σκηνή που φαίνεται το στήθος της πρωταγωνίστριας.... όλα τα λεφτά η ρώγα.... λυπάμαι που το λεω έτσι ... αλλά μόνο αυτό μου έμενε.... :lol: :lol: :lol:
Χμ, νομίζω οτι το ισοπέδωσες εντελώς :P Εμένα μου άρεσε πολύ το έργο και οκ στην τελική δράμα είναι το ξέρεις από την αρχή, άρα δεν μπορείς να το κατηγορείς οτι είναι μαυρη μαυρίλα. Τα flashbacks είναι όλο το μυστικό στην σκηνοθεσία του έργου. Αν έδειχνε όλη την ιστορία σε μια χρονολογική σειρα δεν θα είχε κανένα νόημα. Το πως μπλέκονται οι ιστορίες είναι μεγαλοφιές κατά την άποψή μου και γενικά το όλο έργο αξίζει πολύ παραπάνω από ότι είπες πιστεύω :oops:

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από Drizzt » 26 Μαρ 2004 21:10

geraki έγραψε:Αν γίνεται να μην λέτε το τέλος της ταινίας; Κάνε κριτική χωρίς να το χαλάς σε κάποιον που θέλει να την δεί.
Ναι έχεις δίκαιο... το διόρθωσα... πιστέυω :lol:

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από xarisss » 27 Μαρ 2004 04:00

den eida ta 21 grams, pantos akousa oti se pollous arese perissotero apo to vravevmeno mystic river..
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από tuki8eblom » 04 Ιούλ 2004 13:14

Ξαναζωντανεύω ένα πολύ παλιό thread αλλά αυτή είναι η τελευταία ταινία που είδα (έχω πολύ καιρό να πάω σινεμά) και μπορώ να πω ότι ναι μεν η μαυρίλα είναι πολλή και πρέπει να έχεις γερό στομάχι αλλά ο τρόπος αφήγησης είναι πρόκληση για το μυαλό και γενικώς το μήνυμα της ταινίας - για μένα - ήτανε πάνω απ' όλα απαισιόδοξο, η παραδοχή της απαξίωσης που φέρνει ο θάνατος σε όλα τα -θνητά- πράγματα αλλά και η γενναιότητα να το ζούμε αυτό και να το κοιτάμε κατάματα. Τελικά χωρά η ζωή μας σε 21 γραμμάρια;

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

[Review] - 21 Γραμμάρια

Δημοσίευση από cdhyper » 04 Ιούλ 2004 18:00

Κι εγώ το είδα. Είσαι σίγουρος ότι κατα λάθος αυτοπυροβολήθηκε ο άλλος στο τέλος; Εγώ νομίζω ότι ήθελε να αυτοκτονήσει.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες