ΗΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΜΩΣΗ ΤΩΝ ΡΑΔ. ΣΤΑΘΜΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
majg

Δημοσίευση από majg » 01 Ιαν 1970 02:00

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όταν παίρνεις τέτοιες αποφάσεις, έχεις γερές πλάτες... Οι κυβερνήσεις, εξάλλου δεν πέφτουν όταν το θέλει ο λαός, αλλά όταν τα συμφέροντα κάποιων ισχυρών το αποφασίζουν... Η φίμωση των ραδιοφωνικών σταθμών στην Αθήνα απεικονίζει ρεαλιστικά την "Δημοκρατία" που έχουμε σ' αυτή τη χώρα... Αλλά παρόμοια γεγονότα έχουμε και σχετικά με άλλα μείζοντα ζητήματα... Ο νόμος για την εγκληματικότητα που συζητείται (ή συζητήθηκε), έχει ένα σωρό ρυθμίσεις που στην ουσία είναι αντισυνταγματικές... Ποιοι μιλάνε για αυτά όμως; Δεν είναι τυχαίο ότι πολλά από τα μέλη της επιτροπής που μελετούσε το νόμο παραιτήθηκαν, όμως οι υπεύθυνοι αντί να ψάξουν να δουν γιατί όλες αυτές οι παραιτήσεις, συνέχιζαν το έργο τους. Αυτό δεν είναι δημοκρατία και φυσικά ούτε διάλογος! Καλοί οι Ολυμπιακοί αγώνες, αλλά κανένας δεν έχει το δικαίωμα να τους εκμεταλεύεται (ή να εκμεταλλεύεται οποιοδήποτε μεγάλο έργο γίνεται) για να περιορίσει τα δικαιώματα του πολίτη (αντίστοιχα περάστηκε νόμος για απολλοτροιώσεις ο οποίος δεν εξασφαλίζει πλέον τίποτα μιας και η κυβέρνηση μπορεί να απαλοτροιώνει τη γη σου επικαλούμενη εθνικά συμφέροντα - δημόσια έργα κ.λ.π. Αυτό περάστηκε για τους Ολυμπιακούς του 2004, αλλά οι όροι που χρησιμοποιούνται στο νόμο είναι πολλοί γενικοί απ' ότι ξέρω...).
Φυσικά όλοι όσοι δούλευαν σε αυτούς τους ραδιοσταθμούς, στους οποίους δεν ανανεώθηκαν οι άδειες είχαν και έχουν δικαιώματα... Ποιοι όμως από όλους αυτούς θα μπορέσουν να τα αξιοποιήσουν; Νομίζω ότι η κυβέρνηση ποντάρει πάντα πολλά σε αυτό το σημείο...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 01 Ιαν 1970 02:00

Εγώ πιστεύω ότι η κυβέρνηση εκμεταλλεύτηκε στο μέγιστο την παρούσα κατάσταση.<P>Α. Εγκαίνια του νέου αεροδρομίου. Την επομένη οι μεγάλες εφημερίδες είχαν αυτό για πρωτοσέλιδο και όχι το κλείσιμο των Ρ/Σ. Για παράδειγμα η ελευθεροτυπία είχε σχετικό άρθρο εκεί που έχει το πρόγραμμα της TV.<P>Β. Η ΝΔ (αντιπολίτευση) ετοιμάζετε για συνέδριο και αφιερώνει περισσότερο χρόνο στα εσωκομματικά της παρά σε αυτά που από την φύση της είναι ταγμένη να κάνει αυτή την στιγμή (δηλ. αντιπολίτευση).<P>Γ. Η γνωστή ποια «ανταλλαγή» που γίνετε ανάμεσα στους μεγαλοδημοσιογράφους και τους πολιτικούς. «Θάψε αυτό κι εγώ θα σου δώσω αποκλειστικότητα σε εκείνο» ή «θάψε αυτό και ο ξάδερφός σου θα μπει στο δημόσιο».. (όποιος έχει δουλέψει σε γραφείο τύπου γνωρίζει..)<P>Δ. Το κοινό των Ρ/Σ είναι σχετικά μικρό και ανομοιογενές για να τους δημιουργήσει κάποιο μεγαλύτερο πρόβλημα. Δηλ. διαδηλώσεις, στάσεις εργασίας κτλ. είναι πράγματα που δύσκολα θα δούμε, ιδικά το δεύτερο μπορούμε να το αποκλείσουμε τελείως.<P>Ε. Ίσος (μεγάλο ίσος) ο Ρέππας να έχει κάνει το κύκλο του και να περιμένει ο επόμενος να πάρει την θέση του (το έχουν κάνει αυτό και με τον Γιωργάκη όταν ήταν Υπουργός Παιδείας). Πράγμα που είναι κάπως απίθανο μιας κι έχει την στήριξη της ηγεσίας του κόμματος. Και να γίνει όμως κάτι τέτοιο το τοπίο που έχει δημιουργηθεί δεν πρόκειται να αλλάξει.<P>ΣΤ. Όποιες άλλες συγκυρίες βρήκαν οι επιτελείς και κατάφεραν να εκμεταλλευτούν.<P>
<P>------------------
---
<B>John Sclavos</B>
<A HREF="http://www.freestuff.gr" TARGET=_blank>freestuff.gr</A>

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 29 Μαρ 2001 08:42

Ποια η γνώμη σας για την φίμωση των ραδιοφωνικών σταθμών του Λεκανοπεδίου Αττικής?
-----------------------------------<P>Εγώ προσωπικά (μετά από 8 χρόνια ενασχόλησης με το αντίκειμενο στον Flash Θεσσαλονίκης) πιστεύω ότι πίσω από το όλο σκηνικό κρίβονται μεγάλα συμφέροντα.<P>Τι το καινούργιο σας λέω ε?<P>Να τονίσω ότι οι υπεύθυνοι του αεροδρομίου "Ε.Βενιζέλος" τόνισαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, περί παρεμβολών όπως έχει διαδοθεί.<P>Και πως να υπάρχει άλλωστε, όταν στην ίδια φάση είναι και το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης (Μίκρα) και οι κεραίες των σταθμών (Χορτιάτης)....δηλαδή σε κοντινή απόσταση.<P>Εξάλλου, όπως είναι γνωστό...η πολιτική αεροπορία χρησιμοποιεί τις συχνότητες πάνω από τα 109,5 Mhz.<P>Αν υπήρχε σταθμός (πειρατικός σαφώς θα ήταν) που τους έδινε την ευκαιρία να ακούν Βανδή, Ρουβά, Πανταζή, δεν ξέρω και γω τι άλλο... καλά θα ήταν να τον κλείσουν.<P>Το σχέδιο τους έπεσε έξω.<P>ΚΥΡΙΟΙ. ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ, ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ ΤΟΥ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ. ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΕΤΡΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΑΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ... ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ.<P>ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ. ΡΕΠΠΑΣ ΚΑΙ ΒΕΡΕΛΗΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ.<P>ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΑΧΥΠΡΟΘΕΣΜΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ ΟΙ ΣΤΘΑΜΟΙ... ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΛΠΕΣ.<P>Η 4η (ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ) ΕΞΟΥΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ.<P>ΙΣΩΣ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 29 Μαρ 2001 13:00

Ολα καλα αυτα που λέτε. Αλλα επιτρεψτε μου (και μην με παρεξηγήσετε για το σχολιο) να πω οτι μου φαινονται πολυ παθητικα.<P>Οπως ειπε ο Χαρυ Κλυν : Ζουμε στην χωρα του Ωχαδερφισμού.<P>Το θεμα που θιγουμε, δειτε το και μακροπρόθεσμα. Οταν αυριο μεθαυριο, βγει με το ιδιο τροπο η κυβερνηση και οποιαδηποτε κυβερνηση και σου πουν Κυριε :<P>1. Λογοκρινουμε το διαδικτυο και την προσβαση σε σελιδες που εμεις θεωρουμε οτι δημιουργουν προβληματα (πχ Κινα)<P>2. Κλεινουμε τον αγαπημενο σου τηλ. σταθμο γιατι παρεμβάλει την τηλεοραση του πρωθυπουργου στου Μαξιμου.<P>3.Κλεινουμε την ταδε εφημεριδα γιατι θεωρουμε οτι "βλαπτει σοβαρα την υγεια" !!!<P>Και πολλα αλλα.<P>Τοτε τι θα λεμε; <P>Δειτε το σαν περιορισμο της Δημοκρατιας. Μπορει να μην ηταν το ραδιοφωνο αλλα να ηταν η ιδια μας η φωνη.<P>ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ. ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ.<P>ΑΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΑΝ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΑΝ ΤΗΝ ΔΙΠΛΗ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ...ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΩΡΑΓΑΝΕ.<P>Ε, ΜΑΑΑΑ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Μαρ 2001 21:53

Σωστά αυτά που λες..<P>Αυτό που μπορούσα να κάνω από την πλευρά μου προσπάθησα να το κάνω.. έστειλα e-mail στον ΛΑΜΨΗ FM, που είναι και ο αγαπημένος μου, με την πρόθεσή μου να τους φτιάξω δωρεάν μια σελίδα διαμαρτηρίας με όλα να κομφόρ (βάση συζητήσεων, guest book, φόρμα επικοινωνίας, κτλ.) για να μεζέψουν υπογραφές κτλ. <P>Δεν έχω πάρει ακόμα κάποια απάντηση.. και γι' αυτό δεν τους ρίχνω ευθήνες, μιας και οι άνρθωποι θα τρέχουν τώρα.. <P>Αυτό όμως μπορούσα να προσφέρω εγώ στον αγώνα τους, δεν μπορώ αυτή την στιγμή να αφήσω την δουλειά μου και να τρέχω σε πορίες και υπουργεία..<P>Ο καθένας προσφέρει στον βαθμό που μπορεί..<P>Εάν κάποιος θέλει να φτιάξει bannerαρικα για έναν τέτοιο σκοπό ευχαρίστως να τα βάλω στο F.S.<P>Περιμένω κι άλλες απόψεις και ιδέες δράσεις.<P>------------------
---
<B>John Sclavos</B>
<A HREF="http://www.freestuff.gr" TARGET=_blank>freestuff.gr</A><p>[This message has been edited by John Sclavos (edited 29-03-2001).]

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 29 Μαρ 2001 22:58

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by John Sclavos:
<B>Σωστά αυτά που λες..<P>Αυτό που μπορούσα να κάνω από την πλευρά μου προσπάθησα να το κάνω.. έστειλα e-mail στον ΛΑΜΨΗ FM, που είναι και ο αγαπημένος μου, με την πρόθεσή μου να τους φτιάξω δωρεάν μια σελίδα διαμαρτηρίας με όλα να κομφόρ (βάση συζητήσεων, guest book, φόρμα επικοινωνίας, κτλ.) για να μεζέψουν υπογραφές κτλ. <P>Δεν έχω πάρει ακόμα κάποια απάντηση.. και γι' αυτό δεν τους ρίχνω ευθήνες, μιας και οι άνρθωποι θα τρέχουν τώρα.. <P>Αυτό όμως μπορούσα να προσφέρω εγώ στον αγώνα τους, δεν μπορώ αυτή την στιγμή να αφήσω την δουλειά μου και να τρέχω σε πορίες και υπουργεία..<P>Ο καθένας προσφέρει στον βαθμό που μπορεί..<P>Εάν κάποιος θέλει να φτιάξει bannerαρικα για έναν τέτοιο σκοπό ευχαρίστως να τα βάλω στο F.S.<P>Περιμένω κι άλλες απόψεις και ιδέες δράσεις.<P></B><HR></BLOCKQUOTE><P>Gianni,<P>sou estila email.<P>Gia des to.

antonet

Δημοσίευση από antonet » 31 Μαρ 2001 12:59

SEBASTES H GNOMES SAS ,ALLA THA DIAFONHSO ME TON TOSO DORO POU GINETE ME AYTO TO THEMA.PROSOPIKA DEN MOU LEEI TIPOTA NA BGO KAI NA FONAKSO KAI NA KATANALOSO THN ENERGEIA MOU GIA TON KATHE RADIOSTATHMO, POU DEN EINAI TIPOTA ALLO APO MIA OIKONOMIKH EPIXHRHSH EKATONTADON EKATOMYRION H DISEKATOMYRION POY SKOPO EXEI THN APODOSH KERDON PROS DIKO TOUS OFELOS.EINAI SA NA KLINOUN THN PX THN INTERAMERIKAN H THN TADE XRHMATHSTHRIAKH EPIXHRHSH KAI EGO NA KATHOME NA FONAZO KAI NA DIAMARTYROME.DHLADH TORA NA STENAXORHTHO AN 2 STATHMOI TOY ALPHA KLINOYN?DHLADH ME TO SKEPTIKO OTI ME ''DIASKEDAZOYN'' THA PREPEI NA PAPSO NA SKEFTOME TI PRAGMATIKA EINAI ENAS RADIOSTATHMOS?KSEXASTE...OI MERES RADIOFONOY EINAI POLY MAKRYA,OPOS KAI TA PALIA KALA FM,OPOS KAI H ELEYTHERH RADIOFONIA STA PROTA TOYS BHMATA...TORA EINAI MONO ANONYMES ETERIES POU KOBOUN XRHMA,MANAGARONTE APO POLYETHNIKES,EXOYN XORHGOUS,SPONSORES,PEKSE AFTO ,MHN PEZEIS EKEINO,NA KANOUME MODA AFTO GIATI H TADE ETERIA MAS DINEI TOSA,KAI MHN DIAFHMHZEIS AYTO GIATI ETSI EIPE O MANAGER...
ALHTHIA KAI MIA POY MILAME GIA ELEYTERH RADIOFONIA,KAI TA KANALIA (ALPHA) MILANE GIA...PRAKSHKOPHMA,...OTAN KAPOTE SYNEBH PRAGMATIKO PRAKSHKOPHMA EIS BAROS THS DHMOKRATIAS POU OLOI PINETE NERO STO ONOMA THS,TOTE O GNOSTOS DIEYTHNTHS PLHGENTOS RADIOFONIKOY STATHMOU,MHPOS KSEXASATE TI ROLO EIXE?
DEN ME ENDIAFEREI TO TI THA KANOYN LOIPON OI STATHMOI...EKSALOY ,H ELEYTHERH RADIOFONIA EINAI MIA APATH.AN TO KRATOS AFHNEI ELEYTERO TO RADIOFONO,DEN TO AFHNOUN OI MANANGER KAI OI XRHMATODOTES TOYS.<P>------------------

depetri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από depetri » 02 Απρ 2001 14:38

Βλέπετε φίλοι μου τι συμβαίνει????
ΟΧΙ!!!!!!!!<P>Στην Ελλάδα όλοι θέλουν να λύσουν το πρόβλημα
βιοπορισμού μέσω του Δημοσίου.
Σε ποιόν αποδίδεται η εμπιστοσύνη για μια θέση αύριο στο Δημόσιο???? Στο ΠΑΣΟΚ βέβαια!!!<P>Κατα αυτό το τρόπο όλοι σας που θέλετε να
εξασφαλίσετε το αύριο σας στο Δημόσιο και να έχετε και τις αρπακτές σας πολύ καλά κάνετε να το στηρίζετε !!!!<P>Ακόμη δεν έχετε δεί τίποτα!!!!!<P>Έχετε αντιρρήσεις??
Ποιός επιτέθηκε πρώτος πριν αρκετά χρόνια με
τα ΜΑΤ στην νεογέννητη τότε ελεύθερη ραδιοφωνία και τηλεόραση?????<P>ΘΑ πληρώσετε τα λάθη σας απο το παρελθόν και το παρόν..<P>Καλά κάνετε και δεν αντιδράτε,γιατί να νοιαστείτε βρε παιδιά???<P>ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΔΙΟ ΚΑΙ Τν ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΙΣ ΕΡΤ
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΡΟΔΙΝΑ!!!!!<P>
Τι πειράζει αν μερικά πράγματα γίνονται
αντι-δημοκρατικά και χωρίς διαφάνεια???<P>Ελάτε τώρα !! ο κ. Ρέππας ξέρει τι κάνει,
εμπιστευθείτε τον.
Απλά ετοιμάζει το αύριο σας,Θέλετε μια ΘΕΣΟΥλα????<P>Ο ΛΑΟΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΞΙΑ!!!!
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ!!1<P>Αυτή είναι η λογική σας!!!<P>Στη Δημοκρατία 'ανθρωποι και ιδέες πρέπει να
έχουν τη δυνατότητα να προβάλλονται και να ασκούν τις πολιτικές τους!!!<P>ΤΙ???????<P>και να χάσετε την αυριανή θεσούλα????<P>οχι οχι οχι ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΡΕΠΠΑΣ
ΣΚΕΦΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ<P>ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΚΣΥΧΓΡΟΝΙΣΜΟ!!!
ΧΩΡΙΣ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΑΚΓΕΣ ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΒΟΛΛΕΜΑ!!!<P>ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 03 Απρ 2001 01:58

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by depetri:
<B>Βλέπετε φίλοι μου τι συμβαίνει????
ΟΧΙ!!!!!!!!<P>Στην Ελλάδα όλοι θέλουν να λύσουν το πρόβλημα
βιοπορισμού μέσω του Δημοσίου.
Σε ποιόν αποδίδεται η εμπιστοσύνη για μια θέση αύριο στο Δημόσιο???? Στο ΠΑΣΟΚ βέβαια!!!<P>Κατα αυτό το τρόπο όλοι σας που θέλετε να
εξασφαλίσετε το αύριο σας στο Δημόσιο και να έχετε και τις αρπακτές σας πολύ καλά κάνετε να το στηρίζετε !!!!<P>Ακόμη δεν έχετε δεί τίποτα!!!!!<P>Έχετε αντιρρήσεις??
Ποιός επιτέθηκε πρώτος πριν αρκετά χρόνια με
τα ΜΑΤ στην νεογέννητη τότε ελεύθερη ραδιοφωνία και τηλεόραση?????<P>ΘΑ πληρώσετε τα λάθη σας απο το παρελθόν και το παρόν..<P>Καλά κάνετε και δεν αντιδράτε,γιατί να νοιαστείτε βρε παιδιά???<P>ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΔΙΟ ΚΑΙ Τν ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΙΣ ΕΡΤ
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΡΟΔΙΝΑ!!!!!<P>
Τι πειράζει αν μερικά πράγματα γίνονται
αντι-δημοκρατικά και χωρίς διαφάνεια???<P>Ελάτε τώρα !! ο κ. Ρέππας ξέρει τι κάνει,
εμπιστευθείτε τον.
Απλά ετοιμάζει το αύριο σας,Θέλετε μια ΘΕΣΟΥλα????<P>Ο ΛΑΟΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΞΙΑ!!!!
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ!!1<P>Αυτή είναι η λογική σας!!!<P>Στη Δημοκρατία 'ανθρωποι και ιδέες πρέπει να
έχουν τη δυνατότητα να προβάλλονται και να ασκούν τις πολιτικές τους!!!<P>ΤΙ???????<P>και να χάσετε την αυριανή θεσούλα????<P>οχι οχι οχι ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΡΕΠΠΑΣ
ΣΚΕΦΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ<P>ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΚΣΥΧΓΡΟΝΙΣΜΟ!!!
ΧΩΡΙΣ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΑΚΓΕΣ ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΒΟΛΛΕΜΑ!!!<P>ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!</B><HR></BLOCKQUOTE><P>
SYMFONOOOOOOOOOOOOOOOOOO.<P>KAI OPOIOS NOMIZEI OTI TO NA BEI STO DIMOSIO, STIN EPOXI MAS EINAI VOLEMA... EINAI IKTRA GELASMENOS.<P>OTAN THA SAS VOLEPSOUN GIA NA TSIBISOUN ALLI MIA TETRAETIA....KAI META STILOUN TOUS IDIOTES GIA NA SAS KSILOSOUN.....<P>PARTE TILEFONO TIN ERA GIA NA DIAMARTYRITHITE.<P>EINAI LIGOI OI TOMEIS, STOUS OPOIOUS DEN THA BEI O IDIOTIS TIS EKSIGIANSIS.<P>KAI AYTOI EINAI, O STRATOS KAI TA SOMATA ASFALEIAS.<P>EXO PATHEI....KAI KSERO.

rigas

Δημοσίευση από rigas » 04 Απρ 2001 15:02

[POLI SOSTA FILEMOU..
TORA THIMIKE O OPOIOSDIPOTE STATHmOS TIN DINAMI TOU LAOU???
TOSO KAIRO TON TAIZAN ME AIDIES TIPOU EIDISEIS TOU ALPHA..TORA PRAGMATIKA GELAO BLEPONTAS TON GELOIO TON EYAGGELATO NA ORIETAI MPROSTA STIN OTHONI MOU KAI AFTO GIATI MONO KAI MONO XANEI EKATOMYRIA APO DIAFIMISTIKES DAPANES...TORA KYRIE EYAGGELATE THIMITHIKATE TON LAO?
ESEIS POU PROSFERETE TIS KALITERES EIDISEIS ME GNOMONA TO KLAMA TIS NOIKOKIRAS???
TA SYLIPITIRIA MOU ....(metaxy mas kala na pathete!!!!!)

depetri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από depetri » 04 Απρ 2001 22:38

Κύριε Ευαγγελάτε ποιός νομίζετε ότι είστε??<P>Για να φανταστείτε το επίπεδο ειδησεογραφίας
και δημοσιογραφίας που υπάρχει δεν έχετε παρά
να δείτε τις ειδήσεις του ALPHA.<P>Ο Έυαγγελάτος τολμά και ρωτα τον μέγα υπουργό
Ρέππα με ποιά κριτήρια επιλέγουν τους ραδιοσταθμούς,όπως και με ποιά διαδικασία γίνονται και λειτουργούν οι θεσμοί!!!!<P>Κύριε Ευαγγελάτε δεν ξέρετε ότι τους σημερινούς υπουργούς τους απασχολούν άλλα σοβαρότερα ζητήματα?????<P>ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ!!!!!!!<P>Τους ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ και τους ΒΟλευτές πρέπει κ. Ευαγγελάτε να τους αφήσετε ήσυχους να κάνουν
απερίσπαστοι τις μίζες ,τις κομπίνες , τις ρεμούλες .....άντε και κανά έργο!!!<P>Το δελτίο ειδήσεων που παρουσιάζει ο Ευαγγελάτος ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ!!!!<P>Ενώ θα μπορούσε ο Ευαγγελάτος να μιμηθεί τον Τέρενς Κοίκ και να μιλά για σκυλάκια και γατάκια κάθεται και ενοχλεί τους ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ!!!<P>
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΦΑ...ΕΝΟΧΛΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!<P>ΚΥΡΙΕ ΡΕΠΠΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΛΦΑ!!!<P>ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΚΑΙΝΙΑ!!!<P>
Εμείς κύριε Ρέππα θέλουμε να δούμε και τα εγκαίνια των 200 χλμ της ΕΓΝΑΤΙΑΣ ΟΔΟΥ γιατί λείπαμε ταξίδι στα εγκαίνια των 100 χλμ.<P>

majg

Δημοσίευση από majg » 05 Απρ 2001 10:06

Η "συρρίκνωση" της Δημοκρατίας δεν έχει να κάνει μόνο με το κλείσιμο μερικών ραδιοφωνικών σταθμών... Είναι πολλά αυτά που παιρνούνε απαρατήρητα, σε νυχτερινές συνεδριάσεις της Βουλής, και κακά τα ψέματα, τώρα που πλησιάζει το καλοκαιράκι και ο πολύς κόσμος (και οι Βουλευτές) θα πάει διακοπές, τα σημαντικά, ασήμαντα θέματα που θα συζητούνται από τη Βουλή μπορεί και να αυξηθούν...<P>Εμένα δεν με νοιάζει σε ποιον ανήκει ο κάθε σταθμός που έκλεισε σε ποιον ανήκει και πόσα κέρδιζε. Αυτό όμως που με απασχολεί είναι αν όντως τα κριτήρια επιλογής των σταθμών που θα συνεχίσουν να εκπέμπουν είναι αντικειμενικά...<P>Κάποιος ρώτησε σε προηγούμενο μήνυμα τι θα γινόταν αν η κυβέρνηση άρχιζε να λογοκρίνει το internet; Έστω λοιπόν ότι δεν σας ενδιαφέρει το τι θα γίνει σχετικά με τους ραδιοφωνικούς σταθμούς. Ποια θα ήταν η αντίδρασή σας σε μια ενδεχόμενη λογοκρισία του internet; (Το θέμα αυτό είναι προς συζήτηση αυτόν τον καιρό)...

hellene
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hellene » 05 Απρ 2001 15:03

Καλά έκαναν και τους έκλεισαν ίσως κάπως αργά
αλλά κάποια παροιμία λέει κάλλιο αργά παρά ποτέ.

depetri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από depetri » 05 Απρ 2001 17:39

Welcome to IRAN Radio and TV!!<P>SECTION FROM OFFICIAL PAGE OF IRAN Radio-Tv!<P>
Καλά έκαναν και έκλεισαν αυτούς τους άθλιους
ραδιοφωνικούς σταθμούς που ώς ’πιστοι δεν αναγνωρίζουν το μέγα κυβερνητικό έργο.<P>Ευχή και επιθυμία της διεύθυνσης και του προσωπικού του IRAN Radio-Tv πρός την Ελληνική Κυβέρνηση είναι να κλείσουν και κάποιοι ενοχλητικοί τηλεοπτικοί σταθμοί
(πχ ALPHA-TV),διότι τότε και μόνο τότε θα προχωρρήσουμε σε αδελφοποίηση με την ελληνική ραδιοφωνία και τηλεόραση ...έως τότε αναμένουμε απο τα μέλη της κυβερνήσεως και ειδικά τον κ.Ρέππα να ολοκληρώσει το θεάρεστο του μεγάλου Αλλάχ έργο!!<P>Το IRAN Radio-Tv δηλώνει την αμέριστη συμπαράσταση και υποστήριξη του στο έργο
του κ.Ρέππα!!!<P>Οι φίλοι του IRAN Radio-Tv νιώθουν δικαιωμένοι καθώς στην Ελλάδα αρχίζουν επιτέλους να μιμούνται και να έχουν ώς πρότυπα τα πρόσωπα και την πολιτική που επικρατεί στο ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΙΡΑΝ.<P>Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ ΙΡΑΝ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ
ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΑΣ.
ΔΕ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΔΥΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΝΑ ΕΠΗΡΡΕΑΣΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ.<P>

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες