GrWebMasters

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Απρ 2004 17:03

Web Masters καλησπέρα σας,

Με αυτό το post ( και σε καμία 5 - 6 forums ακόμη ) ξεκινάω επίσημα την έναρξη της ιστοσελίδας μου και την παροχή των υπηρεσιών της. Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τον σχεδιασμό και την ύλη.

Σκεφτείτε βεβαίως πως όλες αυτές της σελίδες της δούλεψα μόνος μου... Ο σχεδιασμός πιθανότατα δεν έχει κάποιο πρόβλημα αλλά το μόνο που ίσως να παρατηρήσετε είναι πως υπάρχουνε ίσως κάποια ορθογραφικά λάθη. Το ξέρω. Τα κείμενα τα πέρασα όλα από το Word και το έλεγξα λέξη προς λέξη ( όχι εγώ αυτόματα έγινε ). Τώρα αν έχει ξεφύγει κάτι. Πείτε το μας εμείς θα το λάβουμε υπόψη και θα το διορθώσουμε στην επόμενη αναβάθμιση. Αλλά σας παρακαλώ μην βασιστείτε σε αυτό για να μου πείτε την γνώμη σας.

http://www.grwebmasters.com

Fouli_B
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Fouli_B » 01 Απρ 2004 18:22

Μήνυμα απο τον Web Master .............Σας Ευχαριστούμε Πολύ
Φιλικά
Οι Web Masters
Αυτό το site δεν θα προσπαθήσει απλώς να σας προσφέρει μερικά Scripts δική μας κατασκευής ή άλλων να σας ενημερώνουμε και για τα νέα του χώρου... Προς το παρών
.........
ίσως να έχει το forum μια σπασίκλα στο θέμα της γλώσσας, αλλά μερικά πράγματα είναι πολύ χτυπητά. σύντομα που το είδα κάποια λαθάκια υπάρχουν και δε βάσεις τόνους σε όλες τις λέξεις.
το design πιστεύω θα έδειχνε πιο όμορφο αν χρησιμοποιούσες κάποιο χρωματισμό.
έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή για συγκροτημένη δουλειά (τοδιόρθωσα για να μη θεωρηθεί ότι δίνω έμφαση μόνο στα λάθη):hammer: :hammer:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fouli_B την 02 Απρ 2004 11:18, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από EneMe » 01 Απρ 2004 18:27

Έχει δίκιο η Fouli_B... πρόσεξε λίγο τα κείμενά σου!

Υγ: Ευχαριστώ για το link που είχες βάλει για το site μου! :wink:

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από chchrist » 01 Απρ 2004 18:38

Θα συμφωνήσω με την Fouli_B τα χρώματα είναι λιγάκι μουντά :-? . Ας πούμε στο λογότυπο καλό θα ήταν το Gr WebMasters να είναι με άλλο χρώμα για να διακρίνεται πιο εύκολα ή και το bg της σελίδας πιο σκούρο για να φαίνονται πιο έντονα τα tables. (προσωπική μου γνώμη πάντα αν θες την δέχεσε...) :wink: Κατατ'αλλα ο σχεδιασμός είναι αρκετά λειτουργικός, μου άρεσαν οι συμβουλές που έβαλες σε iframe νομίζω και έχεις βάλει αρκετό υλικό μέσα. Καλή συνέχεια και πολλά hits! :D

Fouli_B
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Fouli_B » 01 Απρ 2004 18:41

ΕneME έγραψε:Το θέμα έχει λήξει!
επιτέλους τέλειωσε, μπράβο Χ 1.000.000

sorry για την σφήνα αλλά τα σωστά πρέπει να αναφέρονται

Άβαταρ μέλους
guesswho
Honorary Member
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από guesswho » 02 Απρ 2004 00:38

Εμένα πάλιμου άρεσε το χρώμα κάθως είναι και το αγαπημένο μου,το logo πολύ καλό αλλά καλό θα ήταν να το είχες σε 3 τόνους πιο βαθύ γκρίζο.Να προσέξεις να μην το κάνεις μαύρο.
Όσο για το περιεχόμενο πολύ καλό και ωραία καταχορυμένο.

Συνέχισε έτσι....

Υ.Γ. το site μπήκε στα αγαπημένα :P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Απρ 2004 19:09

Να σας ευχαριστήσω για τις γνώμες σας... Το γκρί προς το παρών το κρατάω αλλά η επόμενη έκδοση θα έίναι πιθανότατε σε μπλέ.... Θα προσπαθήσω να διωρθώσω τα ορθογραφικά λάθη... Σας ευχαριστλώ για τις κριτικές σας. Περεμένω και απο άλους αν θέλουνε....

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

GrWebMasters

Δημοσίευση από DimitriosX » 02 Απρ 2004 20:51

Θα προσπαθήσω να διωρθώσω τα ορθογραφικά λάθη.
Αμα έχεις χιουμορ... :)

Σοβαρά τώρα πως μπορεί ένας webmaster να προσθέσει σελίδα?
Καλό είναι κατα τα αλλα, λιγο αργο.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Απρ 2004 21:37

Δεν κατάλαβα τι ενωείς να προσθέσει σελίδα?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Απρ 2004 10:06

Φίλοι μου καλησπέρα

Μετά από πολύ μικρό διάστημα λειτουργίας της σελίδας η επόμενη έκδοση είναι έτοιμη! Για ποίο λόγια άλλαξα το layout τόσο γρήγορα? Γιατί το άλλο δεν ήτανε δικό μου αλλά theme του phpbb. Και ήθελα να κάνω κάτι μόνος μου! Έτσι βρήκα χρόνο και δημιούργησα

Γραφικά σε Photoshop και ο κώδικας όλος με DreamWeaver και Notepad ( το style βασικά ). Θα ήθελα να μου πείτε πώς σας φαίνετε και η καινούργια έκδοση σε σχέση με την παλιά!

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

GrWebMasters

Δημοσίευση από patriot » 06 Απρ 2004 14:18

Εμ.. την παλιά δεν την πρόλαβα. Αλλά για την καινούργια θα πω το εξής:

α) Στο iframe με τις "συμβουλές" βάλε style, αφού το ξέχασες. (Τα βλέπω times new roman). Κάνε το ίδιο με τα "στατιστικά" και "προτάσεις".

β) Όταν εγώ βάζω το mouse μου πάνω σε κάποιο link, εμφανίζεται το path του link κάτω στην μπάρα. Τώρα όμως στην μπάρα εμφανίζεται το "Γιατί το web design είναι και ελληνικό". Αυτό είναι πολύ εκνευριστικό για τον χρήστη, γιατί δεν μπορεί να δει που θα πάει. Θα έλεγα να το βγάλεις. (Προσωπική μου γνώμη)

γ) Λίγο πιο κάτω στο "domain" βάλε μικρότερο το size στο <input> γιατί βγαίνει μπάρα.

δ) Και στην "σύνδεση" (αριστερή στήλη) αλλά και στο "domain' (δεξιά στήλη) έχεις βάλει onmouseover = cursror = hand. Προσωπικά θα πρότεινα να το βγάλεις. Όταν ο κέρσορας γίνεται hand σημαίνει ότι αυτό είναι link. Αυτά όμως δεν είναι links. Είναι inputs. Σκέφτηκα λοιπόν ότι για να μου το βγάζει σε link, ότι δεν είναι αληθινά inputs αλλά banner σκιτσαρισμένα επίτηδες έτσι για να τα πατήσουμε. Αυτό μπορεί να το σκεφτεί και ο άλλος, και να μπερδευτεί. Λέω να βγάλεις το cursor:hand από το style.

Αυτά από μένα!
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Απρ 2004 15:39

Οκ... θα ταδιωρθώσω... έχεις δίκαιο για τα hands... Όσο για τα styles στα iframe έχω βάλει... Απλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα που ψάχνω εδώ και καιρό....

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

GrWebMasters

Δημοσίευση από patriot » 06 Απρ 2004 18:34

Basilakisweb έγραψε:Όσο για τα styles στα iframe έχω βάλει...
Στα ΙΔΙΑ ΤΑ IFRAMES τα έχεις βάλει; Ή απλά στο index; Γιατί άμα είναι στο index δεν πιάνουν....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

GrWebMasters

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Απρ 2004 18:59

Το ξέρω... Στα ίδια τα iframes...

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

GrWebMasters

Δημοσίευση από patriot » 06 Απρ 2004 19:50

Δεν μου δίνεις τον κώδικα να ρίξω μια ματιά;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες