exo mperdeytei ligaki

Πληροφορίες σχετικές με την ASP, ASP.NET και με τις εφαρμογές που είναι γραμμένες με αυτήν.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mandipl
Επικοινωνία:

exo mperdeytei ligaki

Δημοσίευση από mandipl » 06 Απρ 2004 08:44

katarxin na xekathariso pios einai o skopos mou.thelo na exo mia forma stin opoia ta stoixeia pou vazei o user na mporo na ta paro eite se morfi keimenou eite database
exo katevasei ena ebook 80selidon alla den exo vgalei akri
erotiseis:
1 )xreiazete na emvathino se kapia glosa (asp .php i kati allo )gia na kano akrivos ayto to pragma pu sas leo i mporo aplos na matho merika scripts
2)gia na einai o ypologisis mou simvatos me asp xreiazete na katevaso kati?(sim exo dreamweaver )
3)ti eggrafo prepei akrivos na anoixo arxika sto dreamweaver gia na grapso to script.aplo html i asp i allo?
4)se mia selida asp tha prepei na valo oti akrivos tha evaza kai stin html(diladi ti forma kai ola ta upoloipa stoixeia tou site?)

polla ee?mporo na kano dekades erotiseis akoma giati pragmatika exo mperdeytei(opos fenete aloste)

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

exo mperdeytei ligaki

Δημοσίευση από patriot » 06 Απρ 2004 14:29

ta stoixeia pou vazei o user na mporo na ta paro eite se morfi keimenou eite database
Δεν ξέρω ειδικά για db αλλά σε μορφή κειμένου φυσικά και γίνεται. Πώς νομίζεις ότι τα παίρνει όλος ο κόσμος;
1 )xreiazete na emvathino se kapia glosa (asp .php i kati allo )gia na kano akrivos ayto to pragma pu sas leo i mporo aplos na matho merika scripts
Ή θα μάθεις κάποια γλώσσα, ή θα βρεις έτοιμα scripts. Τα έτοιμα scripts δεν χρειάζεται να τα μάθεις. Είναι έτοιμα :lol: Μπορείς να κάνεις κάτι από τα 2. Όποιο θες.
2)gia na einai o ypologisis mou simvatos me asp xreiazete na katevaso kati?(sim exo dreamweaver )
Δυστυχώς δεν ξέρω από dreamweaver. Όμως από ότι ξέρω για την asp (ούτε asp ξέρω) χρειάζεται κάποια προετοιμασία.
3)ti eggrafo prepei akrivos na anoixo arxika sto dreamweaver gia na grapso to script.aplo html i asp i allo?
Ανοίγεις ένα απλό html αρχείο και το κάνεις save ως asp
4)se mia selida asp tha prepei na valo oti akrivos tha evaza kai stin html(diladi ti forma kai ola ta upoloipa stoixeia tou site?)
Είπαμε δεν ξέρω asp. Αλλά λογικά ναι. Για να μην πω και τον ειδικό κώδικα που χρειάζεται ο browser για να καταλαβαίνει ότι είναι asp. Αν θες ρώτα και στο tip.gr

Για τυχόν έτοιμα scripts ψάξε στο js-examples.com
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “ASP, ASP.NET”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες