Οι αγαπημένοι σας τραγουδιστές

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
Λήων

Οι αγαπημένοι σας τραγουδιστές

Δημοσίευση από Λήων » 07 Απρ 2004 01:35

Γεια σας, είμαι καινούριο μέλος αυτού του website. Με λένε Λήων, είμαι 13 χρωνών, και μαθαίνω Ελληνικά γιατί ο πατέρας μου είναι ο Κυπριός, η μητέρα μου είναι η Αγγλιδά, και μένω μαζί της στην Αγγλία. Ξέρω μόνο λίγο Ελληνικά, και θέλω να απανάτε στα Αγγλικά αν ξέρετε τη γλώσσα, ή στα Ελληνικά αν δεν ξέρετε Αγγλικά. Εδώ πήγα για τη βοήθεια με τα Ελληνικά μου.

Λοιπόν, θέλω να ρωτήσω, ποιος είναι ο αγαπημένος σας τραγουδιστής; Ποια συγκροτήματα σας αρέσουνε; Πέρσι, μίλησα στη Φρόσω, η κοπέλλα από το συγκρότημα Hi-5. Μιλήσαμε σε chat room και γνώρισα το τραγούδι Ξέρω τι ζητάω από το καιρό όταν ήμουν στην Κύπρο και ήταν στην τηλεόραση πολλές φορές και η αδελφή μου το τραγούδησε κάποτε. Τώρα, ξέρω τους στίχους, και θέλω να μίλησω στη Φρόσω πάλι. Όλες η κοπέλλες στο συγκρότημα είναι πολλές, πολλές όμορφες, τι λέτε; Ποια κατηγορία της μουσικής πρωτιμάτε; Η γιαγιά μου στην Αγγλία της αρέσει ο Έλβης Πρέσλυ, η μαμά μου πρωτιμά τη Νέλλυ Φερτάντο, έναν τραγουδίστρια από τον Καναδάς, τους γνωρίζετε; Μου απαντήστε σας παρακαλώ.

Μπορείτε να βοηθάτε με τα Ελληνικά μου;;; Σας παρακαλώ πάρα, πάρα, πάρα πολύ.

Γεια σας

Λήων :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες