Μόνο για μέλη στο διαβάστε περισσότερα ?

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
chvet2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chvet2 » 10 Απρ 2004 00:27

Υπάρχει τρόπος, όταν γράφω ένα κείμενο στο php-nuke και δημοσιεύετε στην αρχική σελίδα, όταν κάποιος κλικάρει στο "Διαβάστε περισσότερα" να πρέπει να γραφτεί μέλος για να έχει την δυνατότητα να διαβάσει όλο το άρθρο; Πως μπορεί να γίνει αυτό;

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 10 Απρ 2004 10:38

Εγώ δεν ξέρω να σου πώ, αλλά θέλω να σε ρωτήσω ΓΙΑΤΙ; Δεν υπάρχει ποιό σπαστικό πράγμα. Και γιατί να γίνω μέλος μόνο για να διαβάσω μια σελίδα; Αν έχεις τόσο καλό υλικό και οργανωμένη κοινότητα θα γίνω μέλος για να συνεισφέρω, όχι για να διαβάσω κάτι που ισως να βρω και σε άλλη σελίδα.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
chvet2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chvet2 » 10 Απρ 2004 13:05

Ίσως να έχεις δίκαιο, αλλά είναι το ίδιο σπαστικό, να μην ξέρει κάποιος την απάντηση και να σου κάνει ένα reply για να σου πει κάποια γνώμη του. Πολλά πράγματα θέλουν την φιλοσοφία τους σίγουρα, αλλά εδώ δεν νομίζω να είναι ο χώρος για να γίνει αυτό.
Απλώς κάνω μια ερώτηση για συγκεκριμένο πράγματα και όποιος γνωρίζει και θέλει απαντάει. Απλά πράγματα.

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 12 Απρ 2004 22:40

chvet2 έγραψε:Ίσως να έχεις δίκαιο, αλλά είναι το ίδιο σπαστικό, να μην ξέρει κάποιος την απάντηση και να σου κάνει ένα reply για να σου πει κάποια γνώμη του.
Δημόσια ερώτηση = Δημόσια κριτική. Αν σε ενοχλεί η καλοπροαίρετη κριτική βάλε την σελίδα σου σε localhost γιατί όλοι θα σχηματίζουν γνώμη γι'αυτή, ακόμη κι αν δεν την μαθαίνεις. Μακάρι να μου λέγανε κάθε μέρα την γνώμη τους για ότι κάνω για να γίνομαι καλύτερος.
Πολλά πράγματα θέλουν την φιλοσοφία τους σίγουρα, αλλά εδώ δεν νομίζω να είναι ο χώρος για να γίνει αυτό.
Ακριβώς ΕΔΩ είναι ο χώρος για κάτι τέτοιο.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 13 Απρ 2004 01:27

Θα προτείνω σε αυτούς που ρωτάνε κάτι να έχουν την υπομονή να πάρουν απάντηση.

Δεν πρέπει να δημιουργούνται μπερδέματα σε ενα φόρουμ σαν το ΡΗΡ και freeware εφαρμογές γιατί τι να πεί και το ποδόσφαιρο :P :P :P

Αν περιμένεις μια μέρα ακόμη να σου απαντήσω αύριο :question: :question: :question:

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 13 Απρ 2004 01:51

chvet2 έγραψε:Ίσως να έχεις δίκαιο, αλλά είναι το ίδιο σπαστικό, να μην ξέρει κάποιος την απάντηση και να σου κάνει ένα reply για να σου πει κάποια γνώμη του. Πολλά πράγματα θέλουν την φιλοσοφία τους σίγουρα, αλλά εδώ δεν νομίζω να είναι ο χώρος για να γίνει αυτό.
Απλώς κάνω μια ερώτηση για συγκεκριμένο πράγματα και όποιος γνωρίζει και θέλει απαντάει. Απλά πράγματα.

Ευχαριστώ
Ναι, αλλά είναι ακόμα πιο σπαστικό να έχεις τη διάθεση να βοηθήσεις κάποιον, να προσπαθείς να τον πληροφορήσεις ότι υπάρχουν κι άλλες εναλλακτικές και αυτός να απαντάει με το πιο ξιπασμένο και ηλίθιο τρόπο που έχω ακούσει.
Οι τραμπουκισμοί (και ειδικά οι διαδικτυακοί) με εκνευρίζουν αφάνταστα.
Αντε ανεβείτε στο χωριό σας! Απολίτιστοι! Κάφροι!
απευθύνομαι σε όσους αφορά

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 13 Απρ 2004 05:35

Απο το Admin Panel του PHPNUKE ορίζεις να βλέπουν την συγκεκριμένη περιοχή που βρίσκονται τα news, post κ.τ.λ μόνο τα μέλη και μετά πάς πάλι και ορίζεις να βγαίνουν στην κεντρική σελίδα ! Απο default το phpnuke ορίζει κάποιο αριθμό χαρακτήρων να βγαίνουν στην πρώτη σελίδα και πατώντας μετά το "Διαβάστε περισσότερα" θα ζητάει login για να προχωρήσει !

Η Απάντηση Δώθηκε ... Το Θέμα ΚΛΕΙΔΩΝΕΤΑΙ εδώ γιατί έχετε αρχίσει να ξεφεύγετε... !
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες