Απώλεια κινητού

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απώλεια κινητού

Δημοσίευση από aguila21 » 10 Μάιος 2004 06:35

Αυτό που αναφέρεις fefeli δεν ξέρω αν γίνεται όντως στην Ελλάδα.Στην Ιταλία όμως γίνεται εδώ και λίγους μήνες και για το σκοπό αυτό δαπανήθηκαν πολλά χρήματα απο όλες τις εταιρείες προκειμένου να υπάρχει μια κοινή στάση.Πάντως όντως αν το έκαναν όλοι και όλες οι εταιρείες δε θα υπήρχε κίνητρο για κλοπές.Επίσης δεν ξέρω πώς λειτουργούν τα καταστήματα αγοράς πώλησης μεταχειρησμένων.Πριν 1 χρόνο πούλησα σε ένα τέτοια κατάστημα το κινητό μου και δε ζήτησαν καμιά διατύπωση.Αν κάποιος πάει και πουλήσει ένα κλεμένο δε θεωρείται ο καταστηματάρχης κλεπταποδόχος;

Άβαταρ μέλους
tix-3-
Επικοινωνία:

Απώλεια κινητού

Δημοσίευση από tix-3- » 10 Μάιος 2004 07:33

ο αριθμος IMEI λογικα ειναι αυτο που λες fefeli(γιατι αυτο βγαινει αν πληκτρολογησεις#*06# στο κινητο).Τωρα για το αν ειναι δυνατο στην Ελλαδα αυτο που ειναι και στην Ιταλια θεωρητικα θα πρεπει αφου στα χαρτια εχοιυμε ιδιο δικτυο (Gsm 900 kai 1800 η cosmote) με αυτους αλλα και παλι δεν βαζω το χερι μου στην φωτια :oops: :oops:
Αν δεν υπήρχανε οι κνίτες κι'η ηρωίνη...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απώλεια κινητού

Δημοσίευση από aguila21 » 10 Μάιος 2004 09:01

Μπορεί τα δίκτυα να υποστηρίζουν αυτήν τη δυνατότητα αλλά χρειάζεται μια σειρά ενεργειών ώστε να διασυνδεθεί το δίκτυο και των 4 εταιρειών ώστε αν αναγγείλει κάποιος κλοπή στο δίκτυο μιας εταιρτείας να μπλοκαριστεί η συσκευή και για πιθανή χρήση στο δίκτυο άλλης εταιρείας

Άβαταρ μέλους
tix-3-
Επικοινωνία:

Απώλεια κινητού

Δημοσίευση από tix-3- » 10 Μάιος 2004 10:13

Δηλαδη δουλεια υποδομη και οργανωση οποτε οδηγουμαστε στο γνωστο:ΕΛΛΑΔΑ ειμαστε :hammer: :hammer: :hammer:
Αν δεν υπήρχανε οι κνίτες κι'η ηρωίνη...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες