Για την Ekinisi.com

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Mika

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από Mika » 09 Νοέμ 2001 04:43

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να με ενημερώσει. Πρόκειται για το δίκτυο διαφημίσεων και ανταλλαγής banner ekinisi.com . Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την ekinisi
μέσω email αλλά μου βγαίνει ένα μήνυμα λάθους, κάτι για το server τους και τα email. Πάλι βλέπω ότι στους banners της εμφανίζονται sites, που σίγουρα έχουν πληρώσει για τις εμφανίσεις. Αυτοί πως επικοινωνούν μαζί τους δηλαδή; Και κάτι άλλο πως είναι δυνατόν να εμφανίζονται μόνο banner πληρωμένα και κανένα από κάποιο απλό site του οποιουδήποτε. Μα δεν είναι δίκτυο ανταλλαγής διαφημίσεων; Αν ξέρει κανείς τι σκαρώνουν οι τύποι ας ενημερώσει και μένα και τους άλλους. Κρίμα γιατί λένε πως είναι το μεγαλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα. Τι να πω τώρα..., Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από suckis » 11 Αύγ 2002 18:36

Καλέ/ή μου φίλε/η, το ekinisi πρέπει να είναι μεγάλη απάτη. Έχω κι εγώ γίνει μέλος του δικτύου της δήθεν ανταποδοτικής διαφήμησής του όπως λέει, αλλά ούτε καν έχω δει το banner μου σε άλλη ιστοσελίδα. Προσπάθησα μάλιστα να επικοινωνήσω μαζί τους και φυσικά δεν πήρα απάντηση. Στο site μου, έχω βάλει τον κώδικα της ekinisi σε περίπου 50 σελίδες και βαριέμαι να τον βγάλω.
Πιστεύω πάντως πως οι απορίες σου συμπίπτουν με τις δικές μου.

ekinisi.com

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από ekinisi.com » 11 Αύγ 2002 21:29

Καλησπερα ειμαι ο webmaster του ekinisi.com,
χρειαζεται να δωσω καπιοες απαντησεις:
Mika οντως υπηρχε προβλημα με το mail για αυτο και εγκαταστησαμε φορμα επικοινωνιας στο ekinisi.com στο οποιο μπορεις να επικοινωνήσεις. Ο λογος εμφανισεις του banner ειναι 3 προς δυο . Αυτο σημαινει οτι για καθε 3 banner που δειχνεις στο site σου κερδισεις δυο credit για να εμφανιστει σε αλλο site του δικτυου της ekinisi.com. Αυτος το συστημα ειναι στανταρ στην αγορα και ο λογος ειναι οτι αυτο το ενα banner που περισεύει να το εκμεταλευεται το δικτυο οπως νομίζει. Σε καμια περιπτωση δεν δειχνει λιγοτερα απο οσα εχει κερδισει το site σου.

Suckis νομιζω οτι η λεξη απατη ειναι μαλλον βαρια για ενα δικτυο που ειναι οντως το μεγαλυτερο ειναι το παλιοτερο στη ελλαδα μαζι με το banner.gr και ειναι το μονο που εγκρινει λογαριασμους ανταγωνιστικων sites (!) αλλων δικτυων δηλαδη ανταποδοτικής διαφημισης. Αν για καποιο λογο ο λογαριασμο σου δεν εγκριθηκε θα ειναι γιατι δεν εχει καποιες προυποθέσεις ( http://www.ekinisi.com/12214cri.html ) ή γιατι ο server που φιλοξενήσαι δεν αφηνει να τραβήξει τριτος banner ( πχ geocities tripod angelifire ktl)

Σας ευχαριστω
Περιμενω απαντηση

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από suckis » 13 Αύγ 2002 23:39

Αγαπητέ Κε webmaster του ekinisi.com, ακόμη κι αν δε σας ξέρω (υποθέτω), είναι ένας λόγος παραπάνω για μένα νη ΜΗΝ αποκαλώ τα όσα παραπάνω είπα μία "απάτη". Λυπούμαι βαθύτατα εάν σας έχει ενοχήσει, διακίως βέβαια ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός, αλλά ελάτε στη θέση μου.
Έχετε εσείς ένα site και θέλετε να λάβετε μέρος στην ανταποδοτική διαφήμιση κάποιας εταιρίας όπως και της προαναφερθήσας. Δημιουργείτε λοιπόν ένα λογαριασμό και με μεγάλη σας λύπη, ενώ έχετε ήδη βάλει το σωστό κωδικό στη κάθε σας σελίδα και ενώ έχουν ήδη περάσει αρκετές ημέρες, μπαίνετε στα σταστικά σας και βλέπετε ότι ενώ έχετε "δείξει" από το site σας κάποιο σεβαστό αριθμό banners άλλων sites, το δικό σας δεν έχει εμφανιστεί καμία απολύτως φορά. Περνώντας οι μέρες και ελπίζοντας να φανούν κάποια στιγμή, αποφασίζετε να στείλετε τελικά ένα e-mail στην συγκεκριμένη εταιρία ανταποδοτικής διαφήμισης αναφέροντας το πρόβλημά σας, χωρίς όμως να λάβετε καμία απάντηση.
Και ερωτώ Κε: Ποιος θα ήταν ο δικός σας χαρακτηρισμός; Θα σας άρεσε να κάνετε τόσο κόπο να βάλετε τον κώδικα σε τόσες σελίδες χωρίς κανένα αποτέλεσμα; Και μιλάω για έναν αριθμό 30 τουλάχιστων σελίδων. Και άντε, κάτι πήγε στραβά, κάτι δεν έκανα εγώ σωστά, ο λογαρισμός μου για κάποιους λόγους δεν ενεργοποιήθηκε, είτε και ο server που φιλοξενεί τη σελίδα μου δεν αφηνει να τραβήξει τριτος banner, όπως λέτε. Θα ήταν σαβαρο για την εταιρία, φρόνιμο και σωστό να μην απαντηθεί το e-mail που στείλατε;
Τέλος, να πω πως το site μου φιλοξενείτε στην tripod.com και δέχεται banners απο άλλες εταιρίες ανταποδοτικής διαφήμισης.

Λυπούμαι βαθύτατα για όσα ελέχθησαν από μέρους μου καθώς και για την έλειψη σοβαρότητας από μέρους της εταιρίας ekinisi.com, ενώ θέλω να πω προσωπικά σε σας τη συγνώμη μου.
Ευχαριστώ.

ekinisi.com

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από ekinisi.com » 14 Αύγ 2002 01:19

Αγαπητε φιλε,

καταρχην το ekinisi.com το δημιουργησα απο προσωπικο μερακι και δεν εκροσωπουσα καποια εταιρια. Ειναι κατι που κανω στον ελευθερο χρονο μου. Τα επιπλεον banner που βλεπετε δεν ειναι πληρωμενες διαφημισεις , ειναι ειτε απο φιλικά sites ή απο ανταλαγες banner ή affiliate programs. Αυτο σαν αρχη.
Τωρα σου εξηγησα οτι υπαρχουν διαφοροι λογοι που μπορει ο λογαριασμος σου να μην εγκριθηκε. Αν θεωρεις οτι αδικα δεν εγκριθηκε σου ζητω συγνωμη και αν θες μπορει να γραφτεις ξανα. Σε καμμια περιπτωση δεν δεχομαι ομως τον ορο απατη. Να υπονοεις δηλαδη οτι για καποιον λογο δεν ενεργοποιησα τον λογαριασμο σου περα απο αυτους που σου ειπα. Αλλωστε καθε site επιπλεον ειναι καλο για το δικτυο ιδιως οταν εχει βαλει το banner σε 30 σελιδες! Θα ηταν μαλλον λαθος να μην το ενεργοποιησω.
Οσο αφορα το email σου ποτε δεν το πηρα γιατι ειχε προβλημα το mail εκει που ειμαι (οπως εχει και σημερα το cgi:))
Και εγω λυπαμαι για αυτα που ειπες μια που το site ειναι το hobby μου τα πηρα προσωπικα.
ΥΓ Το site σου ειναι πολυ ενδιαφερον και θα ηταν χαρα μου να συμμετεχει στο δικτυο. Επαναλαμβανω αν θελει μπορεις να ξαναγραφτεις

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

Για την Ekinisi.com

Δημοσίευση από suckis » 14 Αύγ 2002 07:21

Καλέ μου φίλε (και επέτρεψέ μου να σε αποκαλώ έτσι),

είπες δύο λέξεις που με συγκίνησαν. "Προσωπικό μεράκι" και "hobby". Κατανοώντας τις δύο αυτές λέξεις, έχω να σου ζητήσω για μία ακόμη φορά να δεχτειές τη μεγάλη μου συγνώμη. Σέβομαι αυτό που κάνει κάποιος όταν μάλιστα αυτό είναι αποτέλεσμα δουλειάς του ελεύθερου χρόνου του και αγάπης του προς το αντικείμενο. Ξέρεις, κι εγώ εργαζόμενος είμαι και το site μου αν και απλό, είναι μεγάλο και κομμάτι κομμάτι το έφτασα στην κατάσταση που βρίσκεται, σπαταλώντας τις ελεύθερές μου ώρες. Εργαζόμενος είμαι, το ξαναλέω, και ασχολούμαι με διάφορα προγράμματα όσο μπορώ. Και ενώ "βγαίνουν" συνέχεια και νέα, δεν το βάζω κάτω.

Μη συνεχίσω φίλε μου. Συγνώμη. Ελπίζω να τη δεχτείς.

Και για να μην είμαι ανώνυμος,
Σάκης Οικονόμου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες