Προγραμματισμός διαγραφής στο php-nuke ?

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
chvet2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chvet2 » 17 Απρ 2004 09:21

Υπάρχει τρόπος ένα νέο άρθρο - είδηση να μπορέσω να το προγραμματίσω για αυτόματα διαγραφή του π.χ. μετά από 7 ημέρες; Έχω βρει στα blocks και στα old articles, αλλά εάν κατάλαβα εκεί είναι για ομαδική διαγραφή των κειμένων όταν τους δηλώσεις κάποια ημερομηνία. Γίνεται η απενεργοποίησή τους ή διαγραφή τους. Αλλά με ποιο τρόπο θα γίνει ο προγραμματισμός ο ίδιος για ένα μόνο συγκεκριμένο κείμενο που θέλω;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Απρ 2004 14:49

Χωρίς να ξέρω πως λειτουργεί το Nuke και χωρίς να το έχω ψάξει για το τί επιλογές έχει έχω την εντυπωσή πως δεν έχει αυτόματη διαγραφή αλλά αυτόματη απενεργοποίηση ή κάτι τέτοιο...

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 17 Απρ 2004 16:07

dev eivai diskolo pavtos va ftiakseis kati tetoio movos sou dior8ovovtas tnv adivamia tou nuke :)
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
chvet2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chvet2 » 17 Απρ 2004 21:54

Για να το κάνεις αυτό πρέπει να έχεις και γνώσεις του PHP. Πάντως όπως και να έχει θα είναι πολύ βολικό εργαλείο εάν καταφέρω και το κάνω για μένα, διότι πολλές φορές βάζω ειδήσεις οι οποίες μπορεί να μου είναι χρήσιμες για 2-3 ημέρες μόνο και εκεί είναι που το χρειάζομαι, να μην κάθομαι να ψάχνω τώρα τι να σβήσω ένα ένα, ενώ εάν υπάρχει προγραμματισμός τι να σβηστεί από μόνο του θα είναι καλή περίπτωση. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης