peri chat

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

peri chat

Δημοσίευση από steki-man » 25 Ιαν 2002 14:48

Χαίρετε.Θα ήθελα να μοιραστούμε μαζί κάποιες ανησυχίες μου σχετικά με το chat.Κάνω chat μόνο 3 εβδομάδες σχεδόν και έχω απαγοητευτεί οικτρά για το επίπεδο των chats.Ηλπιζα οτι δεν θα ήταν ένα μεγάλο παζάρι με γαμπρούς και νύφες και ότι θα υπήρχαν και διάφορα ωραία πράγματα να πεις.Αυτό που με στεναχώρισε όμως πιο πολύ ήταν η αλητεία μερικών που επειδή έχουν κάποιες γνώσεις παραπάνω βρίζουν (χωρίς να μπορεί κάποιος να τους κάνει kick) και φέρονται φασιστικά.Μου έτυχε δε κάτι που με τάρακσε άπίστευτα.Βρέθηκε ένας στο συγκεκριμένο server που πήγαινα και μου λέει ότι εστειλε e-mail στον admin του δικτύου που μπαίνω (εγω είχα μπει απο τη δουλειά )και ότι θα λάβουν όλοι με e-mail ενημέρωση ότι κάνο chat. Το αποτέλεσμα ήταν να παρακαλάω έναν άγνωστο να μου πει αν όντως το έκανε, ταπεινώθηκα τόσο που τον έκανα να μου πει ότι τελικά δεν το είχε κάνει.Τρελλάθηκα φυσικά.Φαντάζεστε τι θα μπορούσε να είχε συμβεί αν αυτός ο τύπος ήταν λίγο πιο πολύ ....απο ότι ήταν.Την άλλη φορά ένας είχε βρει τον τρόπο να βρίζει χωρίς να φαίνετε το nick name του στη λίστα ώστε να μη μπορεί κάποιος να τον κάνει ignore η kick.
Δε μπορώ να πω ότι δεν μίλησα και με ένα δύο καλά παιδιά αλλά το θέμα είναι ότι το chat θα μπορούσε να ήταν ένα χρήσιμο εργαλείο και όχι ένας χώρος συγκρούσεων και φασισμού.Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζει κανείς κάποιο chat σοβαρό. Χωρίς βρισίματα και φλερταρίσματα συνεχόμενα. Κάποιο chat που η πρώτη ερώτηση που θα σου κάνουν δεν θα είναι αν είσαι male η female.Ευχαριστώ και συγνώμμη για το μέγεθος του σημειώματος.
φιλικά stekiman

masife

peri chat

Δημοσίευση από masife » 25 Ιαν 2002 14:57

hi sou.Ego arxisa chatting prin 3 xronia kai vlepo pos i simerini katastasi itan poli diaforetiki prin 2-3 xronia.Oi users exoun diaplasiastei me apotelesma na iparxoun oi asxetoi pou aplos theloun na kanoun chat,oi lamers opou se trelenoun me tis vlakies tous kathos episis kai kapioi pio e3ipni pou to xrisimopoioun gia na vrizoun i na diafimizoun diafora sites.Kalo gia sena einai ena channel opou na uparxoun kanones gia tin prostasia enos aplo users

FreeDotGuy

peri chat

Δημοσίευση από FreeDotGuy » 25 Ιαν 2002 15:16

File mou to fenomeno afto einai pagkosmio kai oxi mono panelladiko. H protasei pou exo na sou kanw einai tin epomenh fora pou tha mpeis se kapio Chat na grapseis thn entolh-> /list sto status kai meta fisika na patiseis ena enter, auto tha sou vgalei ola ta diathesima channels pou yparxoun ston server, apo ekei kai pera tha dialexeis ena channel me sovaro onoma kai liga atoma me ta opia tha sizitisas kai tha efxaristiese :smile: an den sou aresei h variese na to kaneis des to san paixnidi anazhthshs outos h allos anazhthsh einai h lexh h opia xarakthrhzei to internet :smile: <P>Elpizw na se voithisa arketa.<P>Y.G. Epishs ena fenomeno ths katastashs afths einai oti polis kosmos vriskei thalpori sta forums afth thn epoxh.

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

peri chat

Δημοσίευση από steki-man » 25 Ιαν 2002 16:30

sas euxaristo kai tous 2 kai elpizo na allaksei kati an kai apagoiteutika.

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

peri chat

Δημοσίευση από steki-man » 25 Ιαν 2002 16:31

a den katalaba poio einai to status .telospanton. euxaristo kai pali.isos telika na einai peritti i parousia sta chat xoris na psaxneis kapoio thema sugekrimeno

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης